به نکات مثبت امروز فکر کنید - پورتال رنگی

قانون جذب 15 اردیبهشت 1395 بدون دیدگاه

به نکات مثبت امروز فکر کنید

برای لحظه ای فکر کنید که تا چه حد به فکر اشتباهاتی هستید که در طی روز انجام داده اید. جملاتی مانند نمی توانم باور کنم کلیدم را جا گذاشته باشم یا برای رسیدن به کلاس فرزندم تاخیر داشتم ، یادم رفت غذایم را بردارم ، تلفن مهمی را فراموش کردم و …

حالا وضعیت دیگر را در نظر بگیرید که تا چه حد انجام کارهای درست را به خود نسبت می دهید! اگر مانند اکثریت مردم باشید، می دانم نسبت انتقادهایی که از خود می کنید به تعریف ها، بمراتب بیشتر است!

به نکات مثبت امروز فکر کنید

زندگی آکنده از مشکلات است. به منظور ایجاد حس تعادل، باید استراحتی به خود دهید و واقعیت کمبودها را بپذیرید. در حقیقت اگر همه کارها کامل انجام شود، زندگی واقعا کسل کننده می گردد.

با تاکید بر اشتباهات انجام شده، شما ترغیب می شوید تا از کاه کوه بسازید. چنین کاری سبب می شود که احساس چندان خوبی نداشته باشید و حتی احساس کنید صلاحیت کافی ندارید. تمرکز منفی، انرژی منفی تولید می کند و به اعتقاد من رفتار منفی را تشدید می نماید.. مشکلات، سختی ها و ناراحتی ها را به یاد شما می آورد. احساس سختی می کنید و دیدی منتقدانه یافته و بسیار حساس می شوید.

با تفکر درمورد کارهای درست، تمرکز خود را به خوبی های درون خود معطوف می نمایید و شایستگی و نیات خوب خود را به خاطر می آورید. به خود استراحتی می دهید و خود را مجاز می دانید که بعضی کارهای اشتباه یا کارهایی که نیاز به اصلاح دارند را انجام دهید.

نکات مثبت

یادآوری کارهای درست، شما را یاری می کند که با خود و دیگران شکیباتر شوید. بجای آنکه خود را یک خاطی در نظر بگیرید، خود و دیگران را افرادی خواهید دانست که هرچه از دستشان بر می آید انجام می دهند.

پیشنهاد من این است: در تمام جنبه های زندگی آنچه از شما ساخته است انجام دهید و بعد رهایش کنید. صرفنظر از تلاش سختی که می کنید، باز هم اشتباهاتی خواهید د اشت. یک دفعه که این اشتباه را پذیرفتید، به نقاط قوت خود بیش از نقاط ضعف خود توجه می کنید و بیش از آنچه که تصور می کنید، شاد خواهید شد.

پورتال رنگی _ به نکات مثبت امروز فکر کنید
منبع: از کاه کوه نسازید (نسل نواندیش)

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of