نکات مثبت و منفی درباره ماکارونی غنی شده

خواص خوراکی ها ۲۸ تیر ۱۳۹۶ یک دیدگاه

نکات مثبت و منفی درباره ماکارونی غنی شده

ما در بخش سلامت پورتال رنگی سعی می کنیم مطالب بروز در حوزه پزشکی و سلامت را برای شما کاربران عزیز گردآوری کنیم و در این مقاله برای شما خبری درمورد ماکارونی غنی شده را گرداوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

چیزهایی در مورد ماکارونی غنی شده

ماکارونی بسته بندی شده اگر در شرایط مناسب نگهداری شود بیش از یک سال قابلیت مصرف خود را حفظ می کند. آیا می دانید که روند تولید ماکارونی های غنی شده که این روزها به وفور در بازار پیدا می شوند، به چه صورت است؟
دکتر محمد حجتی، متخصص صنایع غذایی، در پاسخ به این سوال می گوید:«روند تولید ماکارونی غنی شده به این صورت است که ابتدا ریزمغذی های مختلف را به میزان لازم به آرد ماکارونی (آرد مخصوص ماکارونی سمولینا است و برخی کارخانه هایی که این آرد را در اختیار ندارند، از آرد نول استفاده می کنند) می افزایند و سپس آرد و آب را در یک مارپیچ هلیکسی به طور یکنواخت با هم مخلوط و سپس به اکستروژن وارد می کنند».

استادیار گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان می افزاید:«در چنین شرایطی، خمیر ماکارونی تحت خلا قرار می گیرد و بسته به نوع قالبی که در خروجی اکستروژن وجود دارد، ماکارونی به صورت میله ای یا انواع فرمی، شکل خواهد گرفت». وی به این نکته هم اشاره کرد که مرحله بعدی، خشک کردن ماکارونی و کاهش رطوبت آن تا زیر ۱۲ درصد است که بسته به سیستم خشک کن کارخانه ها، از چند ساعت تا یکی دو روز به طول می انجامد. «برش مرحله ماقبل از بسته بندی برای ماکارونی های میله ای است تا ماکارونی ها به اندازه مناسب با دستگاه، برش داده شوند».

نکات مثبت و منفی درباره ماکارونی غنی شده

وی درباره مدت زمان ماندگاری ماکارونی هم گفت:«ماکارونی بسته بندی شده اگر در شرایط مناسب نگهداری شود بیش از یک سال قابلیت مصرف خود را حفظ می کند».
این متخصص صنایع غذایی در نهایت خاطرنشان کرد:«بنده یک توصیه عمومی به همه مردم دارم و آن اینکه اگر قصد مصرف ماکارونی یا هر محصول غنی شده ای را دارید توصیه می کنم که براساس مندرجات روی بسته بندی، مقدار ماده موجود در هر وعده غذایی را با توجه به رژیم غذایی تان محاسبه کنید. در خصوص ماکارونی هم توجه به میزان مواد غنی شده موجود در آن ضروری است»ماکارونی غنی شده

ارزش تغذیه ای ماکارونی

ارزش تغذیه ای ماکارونی در اصل وابسته به آردی است که در تهیه ی ماکارونی از آن استفاده می شود. این ماده ی غذایی غنی از نشاسته است، در حالی که میزان پروتئین آن حدود ۸-۷ برابر کمتر از میزان نشاسته ی آن است. از نظر عناصر معدنی به خصوص آهن و روی ، در مقایسه با غذاهای دیگر که منبع اصلی املاح معدنی و ویتامین ها هستند، در حد متوسطی است.

تجزیه ی اسیدهای آمینه ی ترکیبات پروتئینی ماکارونی در مقایسه با ترکیبات پروتئینی غذاهای دیگر مانند شیر (کازئین)، تخم مرغ و پروتئین سویا نشان می دهد که از نظر اسیدآمینه ی ضروری لیزین در حد پایینی قرار دارد و به خاطر همین محدودیت اسید آمینه ای، ارزش تغذیه ای آن کاهش می یابد. بنابراین ارزش بیولوژیکی و میزان پروتئین ماکارونی در مقایسه با تخم مرغ و گوشت پایین تر است.

از طرفی این ارزش تغذیه ای، از مرحله ی خرید در مغازه تا پختن آن و قرار گرفتن روی میز غذا دست خوش تغییر می شود. در بعضی از موارد، نزدیک به ۲۰ درصد ترکیبات انرژی زای آن به هنگام پخت از دست می رود، اما باید به خاطر داشته باشیم که ماکارونی هیچ گاه به تنهایی و بدون چاشنی خورده نمی شود. ماکارونی محصولی نیمه فرآیند شده است که در تهیه ی آن؛ فانتزی بودن، نوآوری و حتی علم تغذیه سهم زیادی دارد.
ماکارونی هیچ گاه به تنهایی مصرف نمی شود و بیشتر با مواد غذایی که دارای پروتئین بالایی هستند مانند پنیر، گوشت، ماهی و… مصرف می شود. از این طریق ارزش بیولوژیکی آن نسبت به هر غذای دیگر به خاطر تکمیل شدن پروتئین آن و همچنین تأمین اسید آمینه های ضروری افزایش می یابد.

محصولات غنی شده بخوریم یا نه؟

با توجه به کمبود و فقر برخی ریزمغذی ها و ویتامین ها در مواد غذایی، می توان از طریق غنی سازی این کمبودها را در حد مجاز جبران کرد. مثلا کمبود عنصرهای روی، آهن، کلسیم و ویتامین D و عوارض ناشی از آن از موارد شایعی است که از طریق موادغذایی غنی شده می توان آنها را جبران کرد.

البته محصولات غنی شده مانند محصولات غذایی که توسط شرکت های صنعتی تولید می شود با رعایت میانگینی، میان حداقل تاثیر و حداکثری که ایجاد مشکل کند در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال میزان ۱۰ میلی گرم روی مناسب مصرف روزانه و مفید برای رشد کودکان است، اما میزان ۴۰ میلی گرم آن ایجاد مسمومیت می کند. همچنین برای آهن ۱۸ میلی گرم مفید و ۴۵ میلی گرم مضر است به همین دلیل همیشه میزانی به کار گرفته می شود که مصرف روزانه این مواد مسمومیت ایجاد نکند یا از فعالیت دیگر ویتامین ها جلوگیری نکند. در حال حاضر شیر و آبمیوه و ماکارونی ازجمله در دسترس ترین محصولات غنی شده در ایران محسوب می شوند.

نکات مثبت و منفی درباره ماکارونی غنی شده

وقتی شیر و ماکارونی غنی می شوند

بد نیست بدانید براساس آمار بیش از نیمی از جمعیت ایران با کمبود ویتامین D روبه رو هستند و غنی سازی لبنیاتی مانند شیر می تواند در جبران این کمبود بسیار تاثیرگذار باشد. اگر یک فرد سالم و بالغ روزانه به ۴۰۰ تا ۶۰۰ واحد ویتامین D نیاز دارد، در صورتی که بخواهد از شیر غنی شده با ویتامین D بنوشد، اگر یک یا ۲ لیوان شیر غنی شده بخورد، بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد ویتامین D مورد نیاز بدنش را دریافت کرده است.

البته بهتر است ویتامین D در کنار کلسیم جذب شود و به دلیل این که لبنیات، کلسیم خوبی دارد غنی سازی آنها با ویتامین D انتخاب درست و مناسبی است. از طرفی هر فرد بالغ روزانه به هزار میلی گرم کلسیم نیاز دارد و باید ۳ تا ۴ لیوان شیر بخورد. حالا کسانی که لبنیات کافی مصرف نمی کنند می توانند برای جبران نیازشان از آب پرتقال های غنی شده کمک بگیرند؛ به شرطی که مراقب کالری دریافتی شان باشند.

گروهی از کارخانجات محصولاتشان را با ریزمغذی هایی از جمله ویتامین های گروه B و سبوس غنی سازی می کنند. از آنجا که ماکارونی هم جزو غذاهای پر مصرف ما ایرانی هاست غنی سازی این ماده غذایی با سبوس و ویتامین B می تواند کمبودهای بدن ما را جبران کرده و به تکمیل رژیم غذایی مان کمک کند و حامل خوبی است. این ماکارونی ها مناسب افرادی است که می خواهند دستگاه گوارش سالم تری داشته باشند و هضم غذایشان بهتر انجام شود.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

1

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
اشی sqjrm

ماکارانی غذای مورد علاقه بیشتر ادم ها