نکات مهم درباره موبایل برای کودکان - پورتال رنگی

بهداشت و سلامت کودک ۱۹ تیر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

نکات مهم درباره موبایل برای کودکان

برای والدین عزیز که در پی بهترین ها برای تربیت و پرورش فرزندان خود هستند در بخش کودکان و والدین پورتال رنگی مطالب مطابق علم روز در زمین های مختلف را گردآوری و منتشر می کنیم که در این مقاله در مورد استفاده کودکان از موبایل صحبت کرده ایم.

آیا استفاده از موبایل برای کودکان خطر دارد؟

از سال 1999 بسیاری از متخصصان اطفال توصیه ای در مورد بچه ها و گجت ها داشته اند:شما نباید کودک زیر 2 سال خود را در معرض صفحه نمایش ها قرار دهید. حالا آکادمی متخصصان اطفال آمریکا (AAP) کمی انعطاف بیشتری به خرج داده و گفته امکان مشاهده صفحه نمایش برای کودکان زیر 2 سال در شرایط مناسب وجود دارد.
اگر کودک شما 18 ماهه یا بزرگ تر است، می تواند برنامه های با کیفیت بالا (مثل PBS و Sesame Workshop) را تا زمانی که شما به بچه های خود در درک برنامه کمک نمایید، مشاهده کند. این مسئله برای بچه های کوچک تر از این سن ممنوع است.موبایل برای کودکان

کودکان می توانند از موبایل استفاده کنند؟

بچه هایی که بین 2 تا 5 سال سن دارند نباید بیشتر از یک ساعت در روز به تماشای صفحه نمایش های مختلف بپردازند و برای کودکان بزرگ تر باید یک محدودیت زمانی برای مشاهده تبلت و دیگر گجت ها قائل شد و باید مطمئن شد این نوع از اعمال فعالیت بدنی، بازی و یا خواب کودکان را کاهش نمی دهد.
با توجه به نیازهای رشد و نمو، نوزادان می توانند از فناوری استفاده کنند. برای مثال استفاده از تبلت به کودکان در گسترش واژگان و یادگیری مفاهیم جدید کمک می کند اما آن ها باید به اندازه کافی رشد کرده باشند تا قادر به پردازش این قبیل از اطلاعات باشند.

نکات مهم درباره موبایل برای کودکان

قوانین مهم در زمان خرید موبایل برای کودکان

قوانین را شما تعیین کنید اگر به هر دلیلی تصمیم به خرید تلفن همراه برای فرزندتان دارید باید قوانینی را در مورد استفاده از آن بین خودتان وضع کنید، این قوانین به کودکان کمک می‌کند سلامت جسمی و روانی‌شان حفظ شود. برخی از این قوانین در زیر آمده است:

1. از کودک بخواهید به جای تلفن کردن از پیام کوتاه استفاده کند، به او توضیح دهید زمانی که از تلفن همراه برای تماس با دیگران استفاده می‌کند امواج رادیویی در نزدیکی سرش فرستاده می‌شود که این ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود.

2. شماره‌های مشخصی را که می‌شناسید، تعیین کنید تا اجازه تماس گرفتن با آن‌ها را داشته باشد.

3. ساعاتی را مشخص کنید که در آن اجازه استفاده از تلفن را ندارد.

4. با فرزندتان قرار بگذارید که در مدرسه از این وسیله استفاده نکند.

5. برای او توضیح دهید هر موضوعی که برایش پیامک می‌شود لزوما حقیقت ندارد.

6. تمام امکانات گوشی فرزندتان را هم خودتان و هم فرزندتان به خوبی بیاموزید.

7. از مطالب داخل گوشی اطلاع داشته باشید و با او قرار بگذارید یک روز در هفته پیامک‌هایش را با هم بخوانید و درباره آن‌ها بحث کنید.

9. به او تاکید کنید اطلاعات شخصی خود و خانواده را با پیامک به دیگران انتقال ندهد.

نکات مهم درباره موبایل برای کودکان

10. به او بیاموزید آداب معاشرت و رفتار در دنیای واقعی در مورد تلفن همراه هم باید به کار رود؛ آدابی مانند استفاده نکردن از مطالب مبتذل، رکیک و طنزهای تخریبی.
11. به او یاد دهید این وسیله قرار نیست جای ارتباطات واقعی او را بگیرد و در مورد مزایای دوستی‌های واقعی با او صحبت کنید.

12. شماره تلفن‌های ضروری را به او یاد دهید تا در مواقع اضطراری بتواند از آن‌ها استفاده کند.

13. به او بگویید در زمان شام خوردن، مهمانی‌های رسمی و کلاس درس باید تلفن همراهش را خاموش کند یا بی پاسخ بگذارد. باید به او توضیح دهید در یک مجلس رسمی نباید زنگ تلفن همراهش را روی صدای بلند تنظیم کند.

14. به او آموزش دهید موبایلش تمام زندگی‌اش نیست. می‌تواند با آن آهنگ گوش کند اما نه همیشه و نه همه جا. می‌تواند با آن بازی کند اما نه تمامی روز. او باید بداند داشتن موبایل نمی‌تواند او را از محیط خارج تمام و کمال جدا کند.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of