نکات مهم در آموزش خیاطی

هنری ۲۵ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

نکات مهم در آموزش خیاطی

هنر خیاطی از جمله هنرهایی است که در بین خانمها و آقایان ایرانی رواج دارد و به حق یک هنر برتر است چرا که با دانستن این هنر می توان هر نوع مدل لباسی را روی پارچه دلخواه پیاده کرد و از پوشیدن لباس لذت برد. اما باید بدانید که خیاطی دارای ریزه کاری های فراوان است که ما در این مطلب به برخی از آنها اشاره می کنیم که امید داریم مورد استفاده شما قرار گیرد. با ما همراه باشید.

آموزش خیاطی

نکات مهم خیاطی کردن:

اولین نکته طرز استفاده از لایی چسب

لایی چسب ها را به اندازه الگو مورد نظر ولی یک سانت الی نیم سانت کوچکتر برش زده و لایه چسب در سجاف لباس استفاده می شود .

نحوه گذاشتن دکمه برای لباس های زنانه

جا دکمه ای را سمت راست لباس و اولین جا دکمه ای را از نقطه شکست یقه پایین یقه استفاده می کنیم و نیز دکمه را سمت چپ لباس استفاده کرده و فاصله دکمه ۸ – ۴ سانتی متر میباشد .

نحوه گذاشتن دکمه برای لباس های مردانه

جا دکمه ای سمت چپ و دکمه سمت راست لباس قرار میگیرد .

نکته مهم در خیاطی کردن :برای طراحی الگو یقه های انگلیسی, آمریکایی و یا یقه هایی که از سرشانه یک سانتی متر داخل شده باید از یقه پشت به اندازه جلو که همان یک سانتی متر است کم کنیم یا به اصطلاح باز کنیم .
نکات مهم در آموزش خیاطی

دو نکته کلیدی:
نکته اول: برای دوخت یقه آمریکایی , یقه سه سانت و یقه شالی میتوانیم بلندی یقه شالی از بالا بزرگتر برش زده و در موقع وصل اضافات را قیچی می کنیم.
نکته دوم: برای کسی که می خواهد سرشانه آن آزاد باشد به دو سانتی متر الی یک و نیم سانتی متر به حلق آستین اضافه کرده و در موقع اضافه کردن به آستین نیز این اعداد را اضافه کرده یعنی گشاد می کنیم .

پورتال رنگی _ نکات مهم در آموزش خیاطی
منبع: آسمونی

برچسب ها

Please Login to comment