نکات مهم در تمیز بودن آشپزخانه - پورتال رنگی

نکات خانه داری ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

نکات مهم در تمیز بودن آشپزخانه

از بین بردن لکه های ظروف مسی یا برنجی

تمیز بودن آشپزخانه : برای مقابله با لکه دار شدن ظروف مسی یا برنجی مخصوصا دستگیره های ظروف از گوجه فرنگی یا سس کچاپ استفاده کنید. اسید موجود در گوجه فرنگی به طور سحر آمیزی ظروف را تمیز و براق می کند. کافی است مقداری گوجه فرنگی روزی ظروف بریزیم و بعد از چند دقیقه با یک دستمال مرطوب آن را پاک کنیم.

از بین بردن جای سوختگی ماهیتابه و قابلمه

برای بازگرداندن درخشش ظروف و از بین بردن علایم سوختگی خصوصا روی ماهیتابه و قابلمه از برگ ریواس استفاده کنید. مالش برگ ریواس برروس سطوح خارجی باعث بازگرداندن جلای آن ها می شود. برای از بردن و درخشش قسمت درونی ظروف نیز می توانید برگ ریواس را درون ظرف ریخته و با آب بجوشانید.

براق و تمیز کردن سینک آشپزخانه

برای بازگرداندن تمیزی و جلای اولیه سینک آشپزخانه می توانید از نوشابه استفاده کنید. اسیدهای موجود در نوشابه باعث درخشش و جلای فلز می شود. کافیست نوشابه را برروی سینک ریخته و بعد از چند دقیقه به کمک یک اسفنج آغشته به کف سینک را تمیز می کنیم.

تمیز کردن مخلوط کن

برای تمیز کردن مخلوط کن بهتر است بعد از هر نوبت استفاده، مقداری آب و صابون درون پارچ مخلوط کن ریخته و روی دستگاه قرار دهیم و پس از روشن کردن اجازه دهیم چند ثانیه ای تیغه ها به صورت عادی و سپس به صورت معکوس حرکت کنند. این کار باعث می شود موادی که به تیغه دستگاه چسبیده اند از آن جدا شوند.

همچنین بخوانید:  روش تمیز کردن درون مایکروویو

از بین بردن لک های روی چوب

برای از بین بردن لک های روی چوب به خصوص ام دی اف کابینت ها ، یا دسته های صندلی های و مبلمان حتی باقیمانده لکه های آبی که همیشه مشاهده می شود می توانید از خمیردندان استفاده کنید. مقداری از خمیردندان را بر روی سطح گذاشته و با یک دستمال مرطوب سطح را تمیز کنید. توجه داشته باشید که خمیردندان های ژله ای برای این کار مناسب نیستند.

از بین بردن بوی نامطبوع یخچال

برای از بین بردن بوی نامطبوع داخل یخچال از عصاره وانیل استفاده کنید. این کار علاوه بر این که هزینه بسیار کمی دارد عطر دل انگیزی را در محیط یخچال بوجود می آورد. برای این کار پس از تمیز کردن یخچال، با استفاده از یک اسفنج، آب و عصاره وانیل را روی همه قفسه ها پخش می کنیم. همچنین اگر مایکرویو شما بوی نامطبوعی گرفته است مقداری از عصاره وانیل را درون ظرفی ریخته و برای چند دقیقه داخل دستگاه در حال فعالیت قرار دهید.

پورتال رنگی _ نکات مهم در تمیز بودن آشپزخانه
منبع: مجله اینترنتی ستاره

vote
نظر شما در مورد این مطلب
برچسب ها
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x