توصیه های مهم در نگهداری از انواع موهای فر

آرایش و زیبایی 07 آبان 1394 یک دیدگاه

توصیه های مهم در نگهداری از انواع موهای فر

 

مراقیت از موهای فر دارای حساسیت های خاصی است که باید به آنها توجه داشت تا نگهداری مفیدی برای آنها داشته باشیم و از لطافت و زیبایی موهای خود لذت ببریم.
توصیه های مهم در نگهداری از انواع موهای فر
در نگهداری و مراقبت از موهای فر یا موهای فر شده باید دقت داشت که موی فر انواعی دارد و بنابراین اساس نوع نگهدای آنها نیز فرق می کند.

انواع مدل های موی فر

1- مدل موی فر شل یا مواج

موی مواج: موی دارای موج‌های نه چندان مشخص با حدود ۵ سانت عرض، و بافتی نرم است. این نوع موها روی سر می‌خوابد، و باید به آنها حجم داد. برای این کار می‌توانید از یک ژل سبک یا موس بهره بگیرید.

2- مدل موی فر متوسط

موی فر متوسط : فرهای محکم‌ تر و نسبتا عریض هستند که به وضوح دیده می‌شوند و مقدار زیادی حجم و حالت ارتجاعی دارند. برای آرایش این مدل مو، باید وز مو را به حداقل رساند. موها را برس نکشید. در عوض، با استفاده از انگشتانتان محصول موی مورد نظر را روی موهایتان بکار ببرید. از یک شامپوی مرطوب کننده و سپس یک نرم کننده‌ی رطوبت رسان استفاده کنید. و در نهایت برای داشتن فرهای براق و مشخص، از یک ضد وز مو استفاده کنید و از زیبایی موهایتان لذت ببرید.

3- مدل موی فر محکم یا موی گره خورده (فرفری)

 

این فرها بسیار محکم می‌باشند. تارهای مو نازک، شکننده و مستعد آسیب هستند؛ گفتنی است که این مدل مو بین زنان و مردان آفریقایی آمریکایی بسیار رایج است. کسانی که همچین مدل مویی دارند نباید موها را بیش از حد بشویند. در عوض از مقدار زیادی نرم کننده استفاده کنید. سپس برای حداکثر رطوبت رسانی، در هفته یک بار از ماسک مو استفاده کنید.
موهای فر

چطور از موی فر مراقبت کنید

استفاده از ابزارهای حرارتی را به حداقل برسانید

گرما عاملی برای آسیب رساندن به موی شما است چرا که آنها را خشک و شکننده می کند. شما نمی‌توانید همیشه از ابزارهای حرارتی مو استفاده کنید،  موهای براق و صاف را اگر دوست دارید برای مناسبتهای خاص اجرا کنید. برای پیشگیری از خشکی یا آسیب مو، حتما از محصولات محافظ مو استفاده کنید.

نرم کردن عمیق

اگر به طور منظم از نرم کننده های عمیق استفاده کنید حتما موهای فر زیبایی خواهید داشت. بویژه اگر از یک نرم کننده‌ی غلیظ و رطوبت رسان استفاده کنید. در این حالت به انتهای موها توجه بیشتری داشته باشید. در مرحله بعد یک کلاه دوش تهیه کنید و سرتان را بپوشانید. به موها حداقل ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا تمام رطوبت را جذب کنند و بعد موها را با آب ولرم (نه گرم) بشویید. آب گرم به فولیکول‌های موی شما آسیب می رساند و انها را ضعیف می کند.

گره موها را به درستی باز کنید

با بی احتیاطی و بی توجهی موهای فر را بابرس نکشید. چرا که با برس کشیدن زیاد موها زبر می شوند. پیشنهاد ما این است  که از یک شانه‌ی دندانه درشت و یک برس پارویی نرم استفاده کنید. وقتی موهایتان خیس هستند آنها را هرگز شانه کنید. سپس از کرم فر کننده استفاده کنید و اجازه دهید موها بطور طبیعی خشک شوند.

تنها برای باز کردن گره‌های بزرگ از از برس استفاده کنید. زمانیکه موهایتان خشک است، به آرامی برس بکشید، تا تمام گره‌ها باز شوند. بعد دستانتان را خیس کنید و با استفاده از انگشتانتان، دوباره به کرم فر کننده جان ببخشید. برای نگهداری فرها، بگذاریدد موهایتان کاملا خشک شوند.

پورتال رنگی _ توصیه های مهم در نگهداری از انواع موهای فر
منبع: بیتوته

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
Anonymous

ممنون.