برای نگهداری فرش و موکت این کارها را انجام ندهید

گوناگون ۲۴ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

برای نگهداری فرش و موکت های منزل تان این کارها را انجام ندهید

برای حفظ ، نگهداری و مراقبت فرش ها و موکت های منزلتان و برای اینکه زیبایی خود را برای مدت طولانی ای حفظ کنند، راهکارهای زیادی وجود دارند. در این مقاله با تعدادی از کارهایی که نباید با فرش و موکت انجام دهید و راه های جایگزین آن آشنا خواهید شد.

از جاروبرقی با قدرت و مکش بالا استفاده نکنید

وقتی از جاروبرقی با قدرت و مکش بالا استفاده می کنید پرزهای فرش تحت فشار زیاد قرار می گیرند و باعث آسیب دیدن آن ها می شود. هنگام جارو کردن فرش اگر جاروبرقی شما درجه بندی دارد، سعی کنید از درجه های ملایم تر آن استفاده کنید.

راه های نگهداری فرش و موکت

راه های نگهداری فرش و موکت

پاک کردن فرش

معمولا وقتی چیزی روی فرش یا موکت منزل تان می ریزد فورا دست به کار می شوید. و با هر چیزی که در اطرافتان باشد سعی می کنید لکه روی فرش و موکت را پاک کنید. در حالی که با این کار صدمه زیادی به تار و پود فرش و موکت وارد می کنید.
از آنجایی که جنس فرش از الیاف تابیده شده می باشد، وقتی شما برای پاک کردن لکه به آن حمله کرده و با شدت شروع به پاک کردن فرش می کنید به پرزهای فرش و موکت آسیب وارد می کنید. بنابراین بهتر است هنگام پاک کردن لکه ها با ملایمت و طبق اصول پاک کردن فرش، اقدام به لکه زدایی کرده تا به بافت فرش آسیب وارد نیاید.

از هر نوع پاک کننده و شوینده ای برای پاک کردن فرش استفاده نکنید

استفاده از انواع پاک کننده و شوینده بخصوص پاک کننده های چند منظوره و شوینده های چند منظوره برای پاک کردن لکه های روی فرش کاملا اشتباه است زیرا بسیاری اوقات نه تنها نتیجه ای نخواهد داشت بلکه باعث تثبیت لک و کثیفی روی فرش می شود. برای لکه زدایی از فرش و موکت حتما از پاک کننده های مخصوص فرش و شوینده مخصوص فرش استفاده کنید.

برای نگهداری فرش و موکت این کارها را انجام ندهید

برای نگهداری فرش و موکت این کارها را انجام ندهید

روی فرش با کفش راه نروید

همیشه کفش های تان را بیرون در از پا درآورید. این راحت ترین کار برای مراقبت از فرش های منزلتان است. با این کار از آوردن خاک و کثیفی به روی فرش و موکت ها جلوگیری کرده و نه تنها برای مراقبت از فرش بلکه برای مراقبت از سلامتی خود بسیار مفید خواهد بود. اگر در منزل خود از حیوانات خانگی نگهداری می کنید، قبل از ورود آنها به خانه حتما پاهایشان را تمیز کنید.

پورتال رنگی – برای نگهداری فرش و موکت این کارها را انجام ندهیدراه های نگهداری از فرش و موکت
ترجمه ویژه تاروت رنگی

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !