به شما هشدار می دهیم، هرگز از موبایل در هنگام شارژ شدن استفاده نکنید!

تکنولوژی ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

همه ما می دانیم که این نوع حوادث ناشی از تلفن همراه بسیار نادر است – اما شما باید مراقب باشید، چراکه این حوادث می تواند برای هر فردی رخ دهد. تصویر دختری ۱۳ ساله را می بینید که در اثر شارژر تلفن همراه، از ناحیه گردن دچار سوختگی درجه ۲ شده است.

هرگز از موبایل در هنگام شارژ شدن استفاده نکنید

متاسفانه این تنها مورد نیست. موارد بسیاری وجود دارد که در اثر باطری های لیتیوم تلفن همراه دچار آسیب های دیگری شده اند. این باطری ها در اثر شارژ شدن بیش از حد گرم شده و منفجر می شوند و در این صورت موجب صدمه فرد می گردند.احتمالا شما حادثه ای وحشتناک که در سال ۲۰۱۴ رخ داد را شنیده اید. در این حادثه مادر دو کودک از استرالیا در اثر کابل USB تلفن همراه کشته شد. او هنگامی که با تلفن همراه صحبت می کرد، جریان برق از طریق شارژر تلفن به بدنش وارد و کشته شد. به همین دلیل است که باید بسیار مراقب باشید و از خریدن شارژرها و لوازم الکترونیک ارزان خودداری نمایید.
دختر بچه ای در کلرادو کابل USB اپل را در دهانش برد و دچار سوختگی درجه ۳ از ناحیه دهان شد. علت این حادثه اتصال کابل USB به لپ تاپ بود. در سال ۲۰۱۳ در چین، زنی در حالی که از یک شارژر ارزان استفاده می کرد، دچار برق گرفتگی شد. این حادثه توسط شرکت اپل مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن این شرکت به مصرف کنندگان خود هشدار داد که جز شارژرهای اصلی از شارژر دیگری استفاده نکنند.
اما نگران نباشید، اگر شما به درستی از تلفن همراه و شارژر اصل استفاده کنید، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند. بنابر این بهتر است در هنگام شارژ از تلفن همراه خود استفاده نکنید. در حال حاضر بسیاری از افراد از تلفن همراه در حین شارژ استفاده می کنند و هیچ صدمه و آسیبی نمی بینند. به همین دلیل شما باید از خرید شارژرهای ارزان و جعلی نیز خودداری نمایید.

Please Login to comment