همدردی نکردن با مردان پر توقع

زناشویی ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۲ دیدگاه

مردان پرتوقع

مردان پرتوقع : مرد خانه مرتب از درد معده و اسهال شکایت می کند و از همه اعضای خانواده توقع دارد که تمام وقت در خدمت او باشند! پزشک به او سفارش کرده که ادویه، غذاهای تند و نوشابه گازدار را کنار بگذارد؛ اما او گوشش بدهکار نیست! در صورت اعتراض اعضای خانواده هم به آنها میگوید: «ای کاش شماها نقش دکتر رو برای من بازی نکنید!» او از افراد خانواده اش انتظار دارد که با او همدردی کنند، اما در عین حال کاری به کارش نداشته باشند!

از طرف دیگر، به محض سرماخوردن، روبه همسر سرماخورده اش می کند و میگوید: «این مریضی هدیه شما به منه ها!»

– سرماخوردگی شما همون مریضی ایه که همه دروهمسایه گرفتن و همه جا هم شایع شده ! تازه من با وجود سرماخوردگی هنوز کارهای خونه رو انجام میدم و هر روز هم سر کار می رم؛ اما شما فقط تو رختخواب خوابیدی و انتظار داری که ازت مراقبتم بشه! شوهرش به حرف او می خندد:«خانم ویروس سرماخوردگی من و شما با هم فرق می کنه!» و زن هم جواب می دهد: «یعنی می خوای بگی ویروس شما از مال من هم بدتره؟» و با پاسخ مثبت شوهر، شاکی تر شده و می گوید: «راست می گی… منم خیلی خوشحالم که ویروست رو از من نگرفتی! »

حواستان را جمع کنید!

متاسفانه، بعضی از مردان پرتوقع از درد و بلای جسمانی خود برای جلب توجه همسرشان یا شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیتهای زندگی استفاده می کنند! البته باید با تمام انسانهای مریض همدردی کرد و این شرط اخلاق است؛ اما اگر شوهرتان بیش از حد از شما انتظار دارد، باید حواستان را جمع کنید؛ زیرا چنین مردانی همیشه نیازمند هستند و کاسه خواسته هایشان هرگز پر نمی شود! این مردان از بهانه مریض بودن به ویژه کمردرد استفاده می کنند تا تمام امور را به دوش شما بیندازند! با این روش، مسئولیت کارهایی که قرار بود دونفری انجام دهید، فقط بر دوش شما می افتد. در این میان، شما در موقعیتی قرار می گیرید که از نظر بدنی خسته و کوفته می شوید و حتی از نظر احساسی هم از درون تهی می گردید؛ زیرا همیشه شما هستید که از خودتان مایه میگذارید و شوهرتان در عمل، هیچ کاری برای شما انجام نمیدهد. چنین مردی استاد بهانه اوردن است تا با مریضی اش شما را به خدمت کردن وادارد! بدون تردید، ترفندهای او این است:

  • مدام از درد شکایت می کند تا شما را وادار کند که کارهایتان را زمین بگذارید و به کمک او بشتابید.
  • ادعا می کند که به دلیل درد یا بیماری نمی تواند در کارهای خانه به شما کمک کند.
  • درد و عذابش را بیش از حد واقعی نشان می دهد.
  • در هنگام سلامتی، باز هم ابراز مریضی می کند تا به این بهانه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.

همدردی نکردن با مردان پرتوقع

اما سؤالی مهم این است: «از کجا بفهمید که شوهرتان به راستی نیاز به کمک دارد؟!»

اگر همسرتان از خودش مراقبت می کند و برای بهبود حالش مصر است، شما نیز به او توجه کنید تا روند بهبودی اش تسریع یابد؛ اما در موارد زیر، نباید هیچ گونه توجهی به او بکنید:

  • به سفارش های پزشک معالجش بی توجه است و از انها پیروی نمی کند.
  • کاری می کند که مشکلش بدتر و حادتر شود.
  • از شما تقاضای همدردی بیش از حد دارد.
  • از شما انتظار خدمتگزاری دارد.
  • تمام مسئولیتهای خانه را به دوش شما می گذارد.

مردان پرتوقع را شناسایی کنید.

مردان پرتوقع از برانگیختن حس همدردی تان برای به خدمت گماشتن شما استفاده می کنند. تمام بار مسئولیت خود و خانواده را بر دوش شما می گذارند و احساس می کنند که می توانند بر خانه و خانواده حکومت کنند؛ بنابراین می گویند: “سرور خونه که جارو نمیزنه و حموم و توالت تمیز نمی کنه… مرد خونه که نباید خونه تکانی شب عید بکنه؛ آخه این کارها زنونه است و…”
اما شما باید از او بخواهید که به شما کمک کند و خودش را به مریضی نزد. اگر شما از آن دسته زنانی هستید که بیش از اندازه برای شوهرتان دلسوزی می کنید، باید مواظب باشید که در دام «بیچاره من» گفتن های شوهرتان نیفتید. فراموش نکنید که باید به خودتان هم برسید؛ چون مردان «بیچاره من» استاد جلب توجه دیگران هستند و در بیشتر موارد، این کار را با بیمار نشان دادن خود انجام می دهند.

پورتال رنگی _ همدردی نکردن با مردان پرتوقع
منبع: لحظه نما

2

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
الی

البته هنوز از این مردهای خودخواه داریم و نسلشون هنوز منقرض نشده متاسفانه

فرهاد

چرا از توقعات زیادی خانمها چیزی نمیگین؟ این مطالبی که میگین برای مردای قدیم بود نه الان که زنها هزار جور ادا و ناز دارن.