هنگام افطار سه قاشق گلاب بخورید!

پزشکی و سلامت5 ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

هنگام افطار سه قاشق گلاب بخورید!

زمانی که ماه رمضان در فصول گرم سال است، تشنگی بر ما غلبه می کند و کسانی که شاغل هستند و در این ماه روزدار هم هستند احساس تشنگی را بیشتر تجربه می کنند. ما در این مطلب راهکاری برای رفع تشنگی در ماه رمضان برای شما کاربران عزیز معرفی کرده ایم که بسیار آسان و در عین حال کم هزینه است. این راهکار بر می گردد به اینکه از گلاب ناب ایرانی هنگام افطار برای باز کردن روزه تان استفاده کنید. این توصیه مهم متخصصان طب سنتی است. با مصرف مقداری گلاب در وعده افطار شما علاوه بر اینکه از تشنگی در طول روز خلاصی می یابید، از فواید گلاب هم بهرمند می شوید.

هنگام افطار سه قاشق گلاب بخورید! (2)

به گفته یک متخصص طب سنتی، اگر روزه‌داران در لیوان آبی که می‌خواهند زمان افطار بیاشامند، سه قاشق گلاب اضافه کنند میزان عطش و تشنگی آنها طی روز کاهش می‌یابد.

علی میرزازاده گفت: گلاب به دلیل خاصیت ضد سودا که دارد، علاوه بر عطر و بوی خوش، خاصیت دارویی نیز داشته و برای تقویت معده مفید است.

این متخصص طب سنتی با تأکید بر اینکه، افراد بلافاصله بعد از افطار آب یخ نخورند، اظهار کرد: متأسفانه افراد بلافاصله بعد از آغاز افطار، آب سرد و یخ، می‌نوشند. اما این روش از منظر طب سنتی ایرانی مذموم است.

وی ادامه داد: معده خالی توانایی نگهداری و جذب آب خیلی سرد را ندارد و بلافاصله آب را وارد روده می‌کند.

میرزازاده خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افراد خوردن شیر ولرم را، در دستور کار خود برای خوردن در وعده افطار قرار دهند.

پورتال رنگی _ هنگام افطار سه قاشق گلاب بخورید!
منبع: سلامت آنلاین

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !