بانک مرکزی فیلیپین از تلاشهای نافرجام برای هک وبسایت خود خبر داد. - پورتال رنگی

تکنولوژی , خبری , علمی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

بانک مرکزی فیلیپین در معرض تلاشهای نافرجام برای هک وبسایتش قرار گرفت. رئیس این بانک، روز پنجشنبه از یک هشدار شبکه جهانی اقتصادی SWIFT مبنی بر چند تخلف سایبری که سیستم های آنها را هدف قرار داده اند خبر داد.

این افشاگری سویفت به عنوان مقام اجرا کننده قانون در بنگلادش و سایر نقاط حاصل می شود که طی بررسی سرقت سایبری ماه فوریه که 81 میلیون دلار از حساب بانک مرکزی بنگلادش در مخزن بانک فدرال نویورک را به سرقت بردند، حال بر روی این اقدامات نیز مجدد فعالیت می کند.

آماندو تتانگکو به خبرنگاران گفت: این اقدامات وجود دارد و فکر میکنم حقیقتی در زندگی است اما می توانیم شرایط را برگردانیم. این تلاشها همیشه بوده است. او به سبب هک وبسایت این بانک استرس زیادی دارد و سیستهای امنیتی سایبری را آپدیت کرده است . وی اشاره ای به زمان وقوع اقدامات مبنی بر هک نکرد.

وی گفت: ما به آپدیت فایروال ها ادامه می دهیم، شرایط امنیتی ما در حال ارتقا و حرکت به جلو هستند. این یک تلاش ادامه دار خواهد بود. آنچه مهم است اینکه اینگونه اقدامات متخلفانه موفقیت آمیز نباشند.

نمایندگان مجلس و محققان فیلیپین در حال بررسی چگونگی هک 81 میلیون دلار از حساب بانک مرکزی بنگلادش در نیویورک هستند که توسط دو کازینو و یک اپراتور سفرهای تفریحی در فیلیپین در رخ داد که یکی از بزرگترین سرقتهای سایبری در تاریخ بوده است.

یک محقق گفت بانک مرکزی بنگلادش به هک شدن آسیب پذیر بوده است زیرا فایروالی ندارد و با استفاده از دستی – ثانویه با 10 دلار با سویچ های شبکه های کامیپوتری و به شبکه سویفت متصل می شود.

همچنین بخوانید:  دختر 13 ساله پس از یک سال حبس توسط ناپدری و برادرناتنی ، از بند آنها گریخت!

سویفت یا “تعاونی برای ارتباط از راه دور اقتصادی درون بانکی سراسر جهان”  یک شرکت تعاونی متعلق به 3000 موسسه مالی می باشد .

علی رغم اختلاف نظر بر سرقت بانک، بانک مرکزی فیلیپین معتقد است هنوز سیستم بانکی این کشور قوی می باشد.

اما بانکها و موسسات مالی در فیلیپین برای تقویت سازوکار با مشتری، دانش این زمینه را ارتقا می دهند که اینکار با وبسایت جداگانه ای درمورد ساختار سر شماری کشور بود اما توسط هکران حرفه ای هک شد.

هکرها اطلاعات شخصی رای دهندگان را بصورت آنلاین انتشار می کردند که سبب افزایش نگرانی درباره سرقت هویت افراد شد.

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x