تکرار “هی یو” در هنگام خواب!

اخبار و حوادث ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

هی یو کیست؟

هی یو به اعتقاد اکیست‌ها نام خداوند است و این صوت را منبع انرژی مثبت نورهی یو و صوت میدانند و آنرا مانند یک رمز برای رسیدن به آرامش و همچنین سفر روح میدانند…

رد پای این واژه را در سایر مکاتب عرفانی نیز میتوان یافت،به عنوان مثال دراویش نقشبندی و سایر دراویش و مکاتب عرفانی اسلامی از واژه ی یاهو و همچنین ـ هو ـ برای رسیدن به حالت خلسه استفاده میکنند.

چلا اصطلاحا به شاگرد مکتب اکنکار اطلاق میگردد.

تمریناتی خاص برای رشد معنوی وجود دارند،یکی‌ از تمریناتی که اکیست تقریباً هر روز و در تمام حالات انجام میدهد ذکر -هی یو-* است.

هی یو این چنین تلفظ می‌‌گردد: هییییییی یووو ،،، یعنی‌ دو بخش ‌هی و یو کشیده می شوند،این واژه هنگام خواب و هنگام مراقبه در طول روز با صدائی آرام و یا به صورت درونی‌ توسط چلا* تکرار میشود،

ذکر هی یو هنگام خواب

هنگام خواب بدن در حالتی‌ آرام و طوری که به پشت دراز کشیده باشد قرار می‌گیرد، فرد بر چشم سوم* تمرکز کرده و خود را در فضای خلا مطلق تصور نموده این جمله را می‌گوید– استاد رویا،آنچه برای رشد معنوی نیاز دارم را به من بیاموز و در همان حالت ذکر ‌هی یو را تکرار می‌کند تا به خواب برود،به مرور خوابها تغییر میکنند و  چلا پس از مدتی‌ تمرین متوجه میشود که در رویا مورد آموزش ماهانتا قرار گرفته و به مرور میتواند به تجربه‌هایی‌ چون سفر روح دست یابد و در عوالم دیگر در معبد خرد زرین آموزش ببیند(زمان نتیجه گرفتن به رفتارهای فرد در طول زندگی‌ روزمره نیز بستگی دارد).

در برخی‌ موارد در صورتی‌ که چلا بخواهد میتواند به جای واژه ی ‌هی یو از واژه ی – وازی‌ -استفاده کند،وازی‌،نام معنوی ماهانتا یا استاد حق در قید حیات – هارولد کلمپ می‌ باشد. تجسم تصویر ماهانتا در چشم سوم نیز میتواند مفید باشد.

نوشتن رویاها در این مرحله میتواند کمکی‌ بزرگ برای چلا باشد،،،تجربه‌هایی‌ که در این مرحله ممکن است برای چلا اتفاق بیفتد،شنیدن صداهایی مانند فلوت،زنگ کاروان و صداهایی مشابه است و یا ممکن است نورهای صورتی‌ و آبی را مشاهده کند.

Please Login to comment