پاناما به شرکت موساک فونسکا یورش برد

بین الملل ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

ماجراهای شرکت موساک فونسکا پایان ناپذیر است !

از بین بردن مدارک شرکت موساک فونسا توسط دولت پاناما

یک دادستان محلی گفت محققین پانامایی روز جمعه به ملک موساک فونسکا، شرکت حقوقی در مرکز نشت عظیم اطلاعات مالی دریایی یورش برده و کیسه هایی پر از اسناد ریز به عنوان مدرک را از بین بردند.

خاویر کارابالو محقق سازمان جرایم گفت: ما مقدار زیادی شواهد و مدارک در این محل یافت کردیم . وی گفت همچنین اسناد ریزشده زیادی را پیدا کردند که به عنوان مدارک و شواهد از بین برده بودند.

نشت از شرکت حقوقی پاناما که اسناد پاناما لقب گرفت، بسیاری از رهبران دنیا را شرم زده کرد و کانون توجهات را در سایه شرکتهای دریایی دنیا نشانه گرفت.

موساک فونسکا که متخصص راه اندازی شرکتهای دریایی است گفته است هیچ قانونی را نقض نکرده، هیچ مدرکی را از بین نبرده و تمام کارهای آنها قانونی بوده است.

دولتها در سراسر جهان در حال بررسی تخلف های مالی ممکن توسط ثروتمندان و افراد قدرتمند هستند که این پس از تحقیقات و دست یابی به ۵٫۱۱ میلیون سند که از شرکت خارج شد، بدست آمده است .

اسناد تنظیمی مالی که آشکار شده است مربوط به چهره های برجسته از جمله دوستان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، خویشان نخست ویزر بریتانیا و پاکستان و رئیس جمهور چین و اوکراین می باشد.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !