روشهای پاک کردن لکه لوازم آرایش از روی لباس

گوناگون ۱۵ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

روشهای پاک کردن لکه لوازم آرایش از روی لباس

خانمهایی که عادت دارند از لوازم آرایش استفاده کنند حتما برایشان پیش آمده است که لباس شان لکه دار شده و مجبور شدند که برای پاک کردن آن مدت زمانی را صرف کنند و گاهی به نتیجه هم نمی رسند و لکه پاک نمی شود. البته مشکل لکه لوازم آرایش روی لباس فقط مختص خانمهایی که اهل آرایش کردن نیست چرا که ممکن است شما در جشن یا میهمانی حضور داشتید و به هر علت لباس تان در اثر لوازم آرایش لکه دار شده باشد. اصلا نگران نباشید چرا که در این مطلب پورتال رنگی ترفندهای پاک کردن لکه لوازم آرایش را برای شما در نظر گرفته ایم تا بتوانید با حداقل زمان ممکن لکه را از روی لباس تان پاک کنید. البته باید بدانید که لکه هر کدام از لوازم آرایش، روش مخصوص به خود را برای پاک شدن دارد و در این مورد باید نهایت دقت را داشته باشید؛ ما هم سعی کرده ایم این نکته را در نظر داشته باشیم و به تفکیکِ هر کدام از لوام آرایش روش یا روش های آن را برای شما عنوان کنیم. امیدواریم این مطلب را مفید ارزیابی کنید.

پاک کردن لکه لوازم آرایش از روی لباس

شیوه های پاک کردن لکه لوازم آرایش از روی لباس

پاک کردن لکه ناشی از لوسیون:

لوسیون های مختلف پوست معمولا روی لباس لک می اندازند. برای از بین بردن آن ها می توانید از گلیسیرین استفاده کنید. گلیسیرین را روی لکه بچکانید و بعد از چند دقیقه با آب و مایع ظرف شویی بشویید، لکه پاک خواهد شد. دقت کنید این لکه ها را هرچه سریع تر بشویید چون راحت تر پاک خواهند شد. برای شست وشوی آن ها بهتر است از آب سرد استفاده کنید.

پاک کردن لکه ناشی از رژ لب:

ابتدا لکه را با یک شوینده ملایم مثل صابون بشویید. اگر رژلب شما ضد آب نباشد به راحتی با صابون پاک خواهد شد اما اگر اثر آن باقی ماند، می توانید برای پاک کردن اثر لکه از پاک کننده های مختلفی استفاده کنید. جالب ترین راه استفاده از اسپری موست. اسپری را روی لکه بپاشید و بعد از یک ربع آن را با آب و صابون بشویید مطمئن باشید اثری از رژ لب باقی نخواهد ماند و همچنین به یاد داشته باشید لکه رژ لب با الکل هم پاک می شود. شما می توانید بعد از شست وشو با یک قطره چکان کمی الکل روی لکه بچکانید و بعد از مدتی آن را پاک کنید.

پاک کردن لکه لوازم آرایش

پاک کردن لکه ناشی از ضد آفتاب:

ضد آفتاب ها یا کرم پودرهای رنگی هم می توانند روی لباس شما لک بیندازند. این لکه را هم می توانید با گلیسیرین و مایع ظرف شویی پاک کنید. تفاوت پاک کردن این لکه ها با لکه لوسیون آن است که بهتر است آبی که لباس را با آن می شویید را تا جایی که می توانید گرم کنید. چربی موجود در این کرم ها با آب گرم بهتر پاک می شود.

پورتال رنگی _ روشهای پاک کردن لکه لوازم آرایش از روی لباس
منبع: نمناک

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !