جزئیات پرداخت وام ۱۶۰ میلیونی مسکن در تهران

اخبار و حوادث ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

جزئیات پرداخت وام ۱۶۰ میلیونی مسکن در تهران

اگر می خواهید برای خرید خانه اقدام کنید و در نظر دارید از وام مسکن در این خصوص استفاده کنید و محل زندگی تان هم تهران است این مطلب از دلنگاره را از دست ندهید چرا که درباه وام جدید مسکن که صد و شصت میلیون تومان است برای شما جزئیاتی را گردآوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

جزئیات پرداخت وام 160 میلیونی مسکن در تهران

شورای پول و اعتبار با مصوباتی در جهت افزایش تحرک در بخش مسکن برای سال  ۹۵، شرایط خانه‌دار شدن متاهلان را تسهیل کرد.

شورای پول و اعتبار با امکان اعطای تسهیلات مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم به زوجین خانه اولی بر روی یک پلاک ثبتی از ۸۰۰ ، ۶۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال به ترتیب۱٫۶۰۰ میلیون‌ ریال در شهر تهران (هر یک از زوجین حداکثر ۸۰۰ میلیون‌ ریال)، ۱٫۲۰۰ میلیون‌ ریال در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر (هر یک از زوجین حداکثر۶۰۰ میلیون ‌ریال) و ۸۰۰ میلیون‌ ریال در سایر مناطق شهری (هر یک از زوجین حداکثر ۴۰۰ میلیون ‌ریال) با رعایت حداکثر تسهیلات معادل ۸۰ درصد ارزش ملک موافقت کرد.

بر اساس تبصره این مصوبه اولویت استفاده از منابع اقساط وصولی طرح مسکن مهر جهت تکمیل واحدهای نیمه تمام طرح مزبور به قوت خود باقی است.

همچنین شورای پول و اعتبار با امکان اعطای تسهیلات مسکن به زوجین جوان از محل اوراق گواهی حق تقدم مسکن (حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز) از ۶۰۰، ۵۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال به ترتیب ۱۰۰۰ میلیون ‌ریال در شهر تهران (هر یک از زوجین حداکثر ۵۰۰ میلیون‌ ریال)، ۸۰۰ میلیون‌ ریال در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر (هر یک از زوجین حداکثر ۴۰۰ میلیون ‌ریال) و ۶۰۰ میلیون ‌ریال در سایر مناطق شهری (هر یک از زوجین حداکثر ۳۰۰ میلیون‌ ریال) بر روی یک پلاک ثبتی و با رعایت حداکثر تسهیلات معادل ۸۰ درصد ارزش ملک موافقت کرد.

این شورا تاکید کرده است که در راستای کمک به ایجاد تعادل منابع و مصارف این حساب، تعیین بازه زمانی زوج‌های مشمول این مصوبه با اولویت زوج‌های جوان در اختیار بانک مسکن قرار گیرد؛ ضمن اینکه این بانک موظف شد، نسبت به کاهش نرخ سود تسهیلات یاد شده (حداکثر ۱۸٫۵ درصدی) متناسب با کاهش نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار اقدام کند.

در بند دیگری از مصوبه این شورا آمده است که با پرداخت تسهیلات خرید بدون سپرده به دارندگان حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان افتتاحی طی سال‌های ۷۹، ۸۰ و ۸۱ به میزان ۱۰۰ درصد تسهیلات با سپرده متعلقه به حساب و مشروط به عدم تجاوز مجموع تسهیلات از سقف‌های اعلامی بانک مرکزی (تهران، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و مراکز استان، سایر شهرها به ترتیب ۶۰۰، ۵۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال) و در بازه زمانی حداکثر یک ساله برای طرح فوق با رعایت حداکثر تسهیلات معادل ۸۰ درصد ارزش ملک موافقت به عمل آمد.

همچنین با مجوز اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده به بانک مسکن، مشابه با مجوزهای صادره به سایر بانک‌های تجاری (۶۰۰، ۵۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال به ترتیب در شهرهای تهران، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و مراکز استان، سایر شهرها) موافقت شد. ضمن اینکه تلفیق تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده با سایر تسهیلات تعهدی بانک (به جر بند ۳ فوق‌الذکر) امکان‌پذیر نیست.

شورای پول و اعتبار همچنین با درخواست بانک مسکن مبنی بر پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم در بافت‌های فرسوده، بدون الزام به رعایت شرایط و ضوابط تعیین شده برای گیرنده تسهیلات (شرط خانه اولی)، مشروط به تعلق صرفاً یک فقره تسهیلات بر واحد خریداری شده در بافت فرسوده (یا از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم و یا تسهیلات ساخت بافت فرسوده در مرحله فروش اقساطی) به خریدار (‌بدون الزام به خانه اولی بودن) و با رعایت حداکثر تسهیلات معادل ۸۰ درصد ارزش ملک موافقت کرد.

بر این اساس، انتظار می‌رود با اجرای تصمیم‌های اتخاذ شده، رونق بیشتری در بخش مسکن ایجاد شده و اثر مثبتی بر رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور بگذارد.

با توجه به ارتباطات پسین و پیشین بخش مسکن با تعداد زیادی از فعالیت‌های اقتصادی، این امر می‌تواند موجب افزایش سرمایه‌گذاری و افزایش فرصت‌های شغلی در اقتصاد کشور شود.

loading...
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !