تجربه خروج از بدن- برونفکنی اثیری- (OBE:out-of-body experience)- احساس خروج از بدن

علمی 26 مرداد 1396 2 دیدگاه

تجربه پرواز روح از بدن

تجربه خروج از بدن یا برونفکنی اثیری (OBE:out-of-body experience) تجربه‌ای با احساس خروج از بدن است. ۱۰ درصد مردم چنین تجربه‌ای را در زندگی دارند.

دانشمندان چیز کمی درباره این پدیده می‌دانند. برونفکنی اثیری اغلب به عنوان بخشی از تجربه نزدیک به مرگ (NDE) به‌شمار می‌آید.

کسانی که چنین تجربه‌ای داشته‌اند جزئیاتی را مشاهده کردند که پیش از آن برایشان ناشناخته بود. اما این به معنی مرگ یا در معرض خطر مرگ قرار گرفتن نیست. فرافکنی نوعی حالت خاص بین خواب و بیداریست که اغلب افراد تجربه کرده اند اما درصد کمی به اختیار خود این کار را کرده‌اند.

حالت برونفکنی:

پرواز روح

پرواز روح

برونفکنی یک توانایی طبیعی برای نوع بشر است و هر انسانی این توانایی را دارد. حال سؤال اینجاست که این حالت چیست و در حال فرافکنی چه روی میدهد؟

اگر روح انسان را مغز گردویی تصور کنیم جسم فیزیکی انسان مثل پوست سبز رنگ گردو است که ضخیم و محکم است و پوسته ی دیگری که وجود دارد همان پوسته ی چوبی گردو است که برای انسان همان جسم اثیری است یعنی جسمی که روح در آن قرار دارد و مثل جسم فیزیکی بر روی آن هم تسلط و اراده دارد و این جسم اثیری خاصیت های متفاوتی از جسم فیزیکی دارد.

این جسم همان جسمی است که ما در خواب میبینیم یعنی انچه که در خواب از خود میبینیم مثلاً دست خود را میبینیم یا بدن خود را میبینیم اینها همه اعضای جسم اثیری ما هستند چرا که جسم فیزیکی ما در آن زمان در رختخواب است حال انکه ما در جاهایی بسیار دور تر سیر میکنیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که صحنه ای را در خواب ببینید که در آینده در حالت بیداری دوباره آن را ببینید علت این امر این است که شما در خواب با جسم اثیری خود در زمان سفر کرده اید و آینده را دیده اید (جسم فیزیکی تنها قادر به سفر در مکان است اما جسم اثیری علاوه بر مکان در زمان هم میتواند سفر کند).

از جمله ی خاصیت های جسم اثیری این است که توانایی عبور از اجسام را دارد زیرا که جسم نیست و با آن میشود از قید ماده آزاد شد. حال در تعریف فرافکنی باید گفت : فرافکنی جدایی از جسم فیزیکی و استفاده از جسم اثیری است.

2
دیدگاه بگذارید

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
pari

منبارها این تجربه رو بدون اینکه خودم بخواهم داشته ام کاها ترسیدم و گاها لذت بردم

اشی sqjrm

این اتفاق برای خواهر من افتاد ودر حالت چند ثانیه روح از بدنش رفت وقتی ازش پرسیدیم گفت فقط یک حس سبک بالی داشته