پرونده سعید طوسی در قوه قضائیه

اجتماعی , اخبار و حوادث ۰۴ آبان ۱۳۹۵ ۳۶ دیدگاه

محسنی اژه‌ای در نشست خبری قوه قضائیه در رابطه با پرونده سعید طوسی، گفت:

پرونده را برای مشورت به یک قاضی متدین و باتجربه سپردند. البته این مساله ثابت نیست، پرونده در حال رسیدگی است و پرونده با حساسیت بیشتر روالش ادامه می‌ یابد.

توضیحات اژه ای در رابطه با پرونده سعید طوسی

محسنی اژه‌ای در صد و سومین نشست خبری قوه قضائیه در رابطه با پرونده سعید طوسی، گفت: فردی شکایت کرد و روال قانونی بررسی شد، هنوز مرحله رسیدگی نهایی نشده است. به لحاظ پیگیری یکی از شکات در مساله خلاف عفت عمومی قرار منع تعقیب در دادسرا صادر و تایید شد. ادعای دیگری شد در رابطه با تشویق به فساد که قرار منع تعقیب صادر شد که دادگاه با قرائن و شرایط رسیدگی را ادامه داد و قرار منع تعقیب را نقض کرد.
سخنگوی دستگاه قضا با تاکید بر اینکه سر و صدایی که این پرونده ایجاد کرده کاملاً غیر طبیعی است، خاطر نشان کرد: فرض کنید اتهامی متوجه ما می‌ شد، آیا مایل هستیم تا قطعی و روشن شود این مقدار در دسترس مردم قرار گیرد ؟ آیا اخلاق، شرع و قانون اجازه می‌دهد ؟ آیا وجدان ما اجازه می‌ دهد ؟ مسائلی که هنوز روشن نشده، خواهشاً توجه کنید انتشار ندهیم؛ چرا که جرم و قابل تعقیب است.
محسنی اژه‌ای تصریح کرد: برخی از اتهامات اثباتشان کار مشکلی است. ممکن است حق با شاکی باشد ولی اثباتش مشکل باشد. همیشه قبل و بعد از انقلاب اینگونه پرونده‌ ها را داشته‌ ایم. خیلی از اتهامات یا قابل اثبات نیست یا مشکل است. درباره موارد سوء اخلاقی قانوناً و شرعاً امکان ریز شدن نیست. هم شرع و هم قانون جلوگیری کرده و ضابط و یا دادسرا حق ورود ندارد و باید مستقیم به دادگاهی برود که با چند قاضی رسیدگی می‌کند. در قانون اساسی اصل علنی بودن دادگاه‌ ها را داریم و چه در قوانین عادی از مواردی که به صورت غیر علنی دادگاه برگزار می‌ شود، مسائل خلاف عفت عمومی است. افشای این موارد خیلی بیشتر به ضرر شاکی است تا متهم و گاهی موجب اشاعه فحشاء می‌ شود.
وی تاکید کرد: بدون تردید این روزها دشمن شاکی و هم دشمن متهم در حال سوء استفاده است و ضد انقلاب در این‌ باره منافع خود را دنبال می‌کند؛ چرا در این یک مورد این همه پیگیری می‌کنند. قطعاً معلوم است اهداف دیگری دارند.

دیدگاه بگذارید

36 نظرات روشن "پرونده سعید طوسی در قوه قضائیه"

درود
بی شک اگر در زمان حضرت علی این اتفاق می افتاد خود حضرت حد که همون گردن زدن یا اعدام هست رو اجرا میکردن
دوستانی که گناه رو گردن فتنه گران و رسانه های خارجی میندازن لطفاً سرتون رو از زیر لحاف ملا نصرالدین بیرون بیارید که اگر تا همیشه خودتونو به خواب بزنید قربانی بعدی فرزند خودتونو!!!!
قاری قرآن یا هر کس دیگه ای گناهش نابخشودنیه باید تنبیه بشه
طبق احادیث موقع لواط عرش خدا میلرزه
پس بترسیم از خدا که ناظر بر همه است
پیروز باشید

به نظر من باید پی گیری شه اگه دین اسلام باید شفاف بشه اسلام گفته باید تحقیق کرد حالا باشه این اقا قاری باشه مگه کسی که امام شیعه ها رو شهید کرد ی حافظ نبود و نماز شب نمی خوند اونم سوره بقره کامل تو نماز شبش یا کسی که امام حسین شهید کرد حافظ نبود و روز عاشورا خدا لعنتش کنه روزه بود

حکم گردن کلفت است که تبرنخواهد زد

اگر به داستان برسیستای عابد که ۷۰ سال عبادت خدا را می کرد و آنقدر در نزد او احترام و اجر داشت که هر دعایی می کرد مستجاب می شد رجوع کنید خواهید فهمید که هر انسانی می تواند اسیر هوا و هوس و نفس اماره خود شده و خطا نماید پس ایشان را به قرآن و کلام الهی نسبت نداده و او را یک انسان ممکن الخطا دانسته که هر لحظه ممکن است به ندای شیطان گوش داده و گناه کند احتمالا ایشان در کودکی مورد هتک حرمت و تجاوز قرار گرفته اند که حالا عقده خود را مثل… ادامه نظر »

تاحالا ندیدیم کسى بخواد تجاوز کنه تماشاچى بیاره که شاهد باشند باید یه کتک مفصل بخوره تا راستشو بگه این آدما زبون خوش واحترام سرشون نمیشه ،ازموقعیتشون سوء استفاده میکنند اتفاقابه اونای که ظاهرشون غلط اندازه باید بیشتر شک کرد خدا رسواش کنه

والا اون پسره هم ک عکساش با کلی دختر پخش شد گفت دختر خاله هامن اینا اونم از تلگرام پخش شد, حالا گیریم قاری باشه مگه قاری نمیتونه جایزالخطا باشه مگه فقط هرکی ادم عادی هست رو باید مجازات کرد ما هم مطمئن نیستیم خودش میداند و خدایش پس ب نظر من قضاوت در هر صورت درمورد گناهکار یا بی گناه بودنش اشتباه هست الله اعلم, دیر یا زود همه چی مشخص میشه این ی بحث کوچکی نیس ک بخوان قایم کنن بالاخره روشن میشه و برا بقیه عبرت.