خاصیت عسل در تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از حمله قلبی

خواص خوراکی ها , خون و دستگاه ایمنی , سیستم قلبی عروقی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

حتی پزشکان نیز از این درمان طبی عسل شگفت زده شده اند: این روش مانع از حمله قلبی، کاهش میزان کلسترول و تقویت سیستم ایمنی در بدن می شود.

دانشمندان، پزشکان و دیگر متخصصان پزشکی بر این ادعا هستند که مصرف منظم ترکیب عسل و دارچین می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها تاثیری حیرت انگیزی داشته باشد.

برای مدت بیش از ۴,۰۰۰ سال است که از عسل به عنوان دارویی سنتی در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. مصریان باستان در درمان زخمها، یونانیان باستان برای افزایش طول عمر و هندو ها نیز برای حفظ تعادل بدن از عسل استفاده می کرده اند. امروزه علم پزشکی نیز این موارد استفاده از عسل را تایید می کند.
همه مصریان، یونانیان و هندو ها از خاصیت شفابخش دارچین مانند عسل آگاهی داشته اند. دارچین به علت خاصیت درمانی فوق العاده اش برای پادشاهان آن زمان هدیه ای بزرگ محسوب می شده است.
این ترکیب طبیعی بسیار قوی در درمان بیماری های خاص از جمله آرتریت موثر و مفید می باشد.

در اینجا روش تهیه این ترکیب شگفت انگیز برای برخی از بیماری ها ذکر شده است:

کاهش میزان کلسترول در بدن

۲ قاشق غذاخوری عسل و ۳ قاشق چای خوری دارچین را در یک فنجان با هم مخلوط کنید. مصرف منظم این ترکیب در مدت زمان ۲ ساعت، سطح کلسترول خون را تا حدود ۱۰ درصد کاهش می دهد.

درمان بیماری های قلب و عروق

در هنگام صبح به جای خوردن مربا، از ترکیب عسل و دارچین همراه با نان مصرف کنید. اگر شما این ترکیب را به صورت منظم مصرف نمایید، در این صورت سطح کلسترول خون کاهش یافته و خطر ابتلا به حمله قلبی نیز کاهش می یابد.

درمان آرتروز

۲ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری دارچین را در یک فنجان آب جوش با هم ترکیب نمایید. این ترکیب را در هنگام صبح و عصر بنوشید. با مصرف منظم این نوشیدنی شما می توانید آرتریت مزمن را نیز درمان نمایید.

درمان عفونت های کیسه صفرا

اگر شما به هر گونه عفونت در کیسه صفرا مبتلا هستید، می توانید به منظور درمان آن از این ترکیب استفاده کنید. ۲ قاشق چای خوری دارچین را با ۱ قاشق غذاخوری پر عسل در یک فنجان آب جوش ترکیب و مصرف نمایید.

درمان سرماخوردگی

اگر شما دائما به سرماخوردگی دچار می شوید، ۱ قاشق غذاخوری پر عسل را با ۴/۱ قاشق چای خوری دارچین مخلوط و مصرف کنید. این ترکیب به درمان سرماخوردگی، سرفه مزمن و گرفتگی سینوس ها نیز کمک می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن به شما توصیه می شود این ترکیب را به صورت روزانه مصرف نمایید. این ترکیب به طور طبیعی از بدن در مقابل باکتری ها و ویروس ها محافظت می کند.

 

منبع: وبسایت thehealthylifestyle365

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !