پولتان را پس انداز کنید

روانشناسی ثروت ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

پولتان را پس انداز کنید

میلیونرهای خودساخته عادت به پس انداز و سرمایه گذاری دارند. دبلیو. کلمنت استون، مولتی میلیونر، زمانی نوشت: «اگر نتوانید پس انداز کنید، بدانید که بذرهای عظمت هرگز در شما وجود ندارد.»
جورج کلاسون در کتاب پرفروش ثروتمندترین مرد بیبی لون، می نویسد: «راه رسیدن به موفقیت مالی این است که ابتدا به خودتان بپردازید.» او توصیه می کند که دست کم ۱۰ درصد درآمد خود را در تمام مدت دوران کاری تان پس انداز کنید.
انسان موجودی است که عادت می کند. ما خیلی زود خود را با شرایط بیرونی تطبیق می دهیم. اگر ۱۰ درصد درآمد خود را پس انداز کنید و با ۹۰ درصد بقیه درآمدتان زندگی کنید، به زودی در موقعیتی قرار می گیرید که راحت باشید. شما به سرعت به این روش عادت می کنید.

پس انداز کردن

خیلی ها شدیدا بدهکار هستند و ایده ۱۰ درصد پس انداز درآمد در سال، قبول کردنش برای آنها دشوار است. برای این اشخاص توصیه من این است که ابتدا با ۱ درصد پس انداز و ۹۹ درصد خرج کردن شروع کنید. برای مثال، اگر ماهی ۲۰۰۰ دلار درآمد دارید، از همین امروز تصمیم بگیرید که ماهی ۲۰ دلار آن را پس انداز کنید. این رقم برای هر روز ۶۷ سنت می شود. بعد با ۱۹۸۰ دلار زندگی کنید.
به بانک بروید و حساب پس انداز جدیدی بازی کنید و اسم آن را «حساب استقلال مالی» بگذارید. این حسابی است که نباید از آن برداشت کنید. هدف این حساب این است که شما را به استقلال مالی برساند.

پس انداز پول

وقتی توانستید به راحتی با ۹۹ درصد هزینه کردن بسازید، ۲ درصد درآمدتان را پس انداز کنید. در مدت یک سال، در شرایطی قرار می گیرید که به راحتی می توانید ۱۰ درصد درآمد خود را پس انداز کنید. این برنامه را ادامه بدهید تا ابتدا به ۱۵ درصد و بعد از آن به ۲۰ درصد پس انداز برسید. مطمئن باشید که حتی متوجه پایین آمدن استاندارد زندگی تان نخواهید شد.

پورتال رنگی _ پولتان را پس انداز کنید
منبع: عادتهای میلیون دلاری (نشر آسیم)

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !