پیام ویدئویی آمیتا باچان با ترجمه کامل به نوه های دخترش که میلیونها بار در شبکه های اجتماعی دیده شد - پورتال رنگی

اخبار و حوادث ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

در پست های قبلی وبسایت پورتال رنگی خبری مبنی بر زنده بودن آمیتا باچان و بیماری هپاتیت ب وی منتشر کرده بودیم. حال شما را دعوت می کنیم به این ویدئو که به تازگی توسط آمیتا باچان برای نوه های خود منتشر شده است توجه نمایید. پس با ما همراه باشید.

آمیتا باچان گفته: “در سایه قضاوت‌های مردم زندگی نکنید درسایه دانش و فهم خود برای خود انتخاب کنید.”

چون شما زن هستید، مردم می‌ خواهند پندارهای خود را بر شما تحمیل کنند، مرزهای خود را بر شما تحمیل کنند. به شما خواهند گفت چگونه لباس بپوشید، چه رفتاری داشته باشد، که را می‌توانید ببینید و کجا می‌توانید بروید.

او در ویدئویی که روز دوشنبه منتشر کرد، نویا نویلی و ارادیا، دو نوه خود، و بقیه دختران هند را خطاب قرار داده و از آنها خواسته است تا زنانی مستقل باشند.

ارادیا فرزند ابیشیک، پسر آمیتاب باچان، و همسرش آیشواریای رای، است.  هنرپیشه نامدار هندی به نوه‌ هایش گوشزد کرده که اگر چه امتیاز اسم خانوادگی “باچان” را به ارث برده‌اند ولی این اسم نمی‌ تواند در برابر مشکلاتی که در آینده و به عنوان زن با آنها مواجه خواهند بود، به تنهایی حافظ آنان باشد.

وی گفت: “پدر بزرگ شما دو نفر این نام با عزت و افتخار را برای شما به میراث گذاشته‌ اند”. آمیتاب در این نامه که به صورت نوار ویدئویی ضبط کرده و شما می توانید در بالا مشاهده کرده و یا با کلیک بر روی لینک پایین صفحه ویدئو با کیفیت بالا را دانلود کنید، می گوید:

چون شما زن هستید، مردم می‌ خواهند پندارهای خود را بر شما تحمیل کنند، مرزهای خود را بر شما تحمیل کنند. به شما خواهند گفت چگونه لباس بپوشید، چه رفتاری داشته باشد، که را می‌توانید ببینید و کجا می‌توانید بروید.”

آقای باچان در ادامه می‌ گوید: “در سایه قضاوت‌های مردم زندگی نکنید. در سایه دانش و فهم خود برای خود انتخاب کنید.

این ویدئوی سه و نیم دقیقه‌ای تا حال بیشتر از ۳ میلیون بار در شبکه های مختلف اجتماعی دیده شده و واکنش‌ ها نسبت به آن هم عمدتا مثبت بوده است.

یک کاربر فیسبوک به نام شیتول کامرن نوشته: “بسیار خوب گفتید. تشکر. دختر بودن بسیار دشوار است.”

شخص دیگری به نام ساجتا علی، نوشته است: “ای کاش همه مردان هندی مانند شما فکر می‌کردند.

اما، انتقادهایی هم بر ویدئوی  آمیتا باچان شده است !

شماری گفته‌ اند که در حالیکه به نظر می‌ رسد این ویدئو در حمایت از فمینیسم است، ولی مفاهیم پدر سالاری در آن نهفته است. یک کاربر توئیتر با انتقاد از اینکه هنرمند هندی فقط از اجداد پدری نوه‌ هایش یاد کرده، نوشته است: “نامه خوبی با نیش پدر سالاری بود. باید گفت که نوه‌ های شما میراث‌دار مادر بزرگ خود هم هستند.

شماری هم به زمان انتشار این نام اشاره کرده‌اند. فیلم جدید آقای باچان زیر عنوان “پینک” که موضوع تبعیض جنسی در هند را مطرح کرده، در هفته آینده به روی پرده سینماها خواهد رفت.

اما، باچان که به عنوان نماینده سازمان ملل برای توانمند سازی زنان، روی طرح “کودک دختر” کار می‌کند، قبلا هم در مورد برابری زن و مرد صحبت کرده است.

آقای باچان در سال ۲۰۱۵ در حساب تمبلر خود نوشته بود:

قدرت زن! زنان باید از حرمت برابری برخوردار شوند… آنها انسان‌ های قوی‌ تری اند… زمانی که زنان کامیاب باشند، مردان (و من در اینجا مشخصا از مردان یاد می‌کنم) می‌توانند با آنها همزیستی داشته باشند، نه بدون آنها“.

آمیتاب باچان و جیا باچان همسرش، یک دختر به اسم شویتا و یک پسر به نام ابیشیک دارند که پسرشان هنرمند بالیوود است. نویا نویلی دختر شویتا است و ارادیا دختر ابیشیک.

 

برای دانلود ویدئو سخنان آمیتا باچان با کیفیت بالاتر می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

دانلود پیام ویدئویی کامل آمیتا باچان، به نوه های دخترش

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of