کیبورد جدیدی (the one smart) که خودش نواختن را به شما یاد می دهد!

تکنولوژی ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

در این مطلب به معرفی کیبورد smart از شرکت the one می پردازیم که البته مدل پیانوی آن هم وجود دارد.

مزایا:  پیانوی جالبی است که حس خوبی به آدم می دهد و ویژگی های مرتبط با موسیقی خوبی در خود جای داده است !

معایب: گزینه های مربوط به آهنگ ها کم هستند و مثلا باید برای دانلود فایل آموزشی کامل هرفایل ، هزینه بیشتری بپردازید.

گزینه های تنظیم نوت و … جامع هستند ولی در لایه های زیرین نرم افزار پنهان شده اند و متاسفانه هیچ دکمه فیزیکی برای دسترسی به آنها وجود ندارد.

نتیجه نهایی: کیبوردهای بهتری هم در این محدوده قیمتی (۳۰۰ دلار) وجود دارند اما در عین حال گزینه های جالبی در نرم افزار این کیبورد هم هست. می توان گفت که نسخه کوچکتر این کیبورد برای کودکان هدیه مناسبی می تواند باشد.

این کیبوردی است که با وصل کردن آن و استفاده از نرم افزار نصب شده رویش، می توانید ویدئو های آموزشی ببینید و آهنگ های مختلفی یاد بگیرید.

تمام قدرت این کیبورد به نرم افزارش است. اگر نرم افزار را حذف کنیم، تنها یک کیبورد ابتدایی ساده با یک دکمه پاور و سه کلید کنترل صدا، تغییر بین اصوات دستگاه های مختلف موسیقی و ذخیره تنظیم باقی می ماند.

این موضوع بخاطر اینست که شرکت the one ، بسیار روی طراحی ساده و حذف دکمه های کنترل کاربری و انتقال به نرم افزار تاکید داشته است و در وبسایت خود آن را تبلیغ کرده است.

اما مشکل این است که دسترسی به این گزینه ها، ساده نیست و در صفحه اول نرم افزار دیده نمی شوند و باید به چندین منوی داخلی بروید تا به گزینه مورد نظر برسید.

جدا از این مسئله، این شرکت تمرکز خود را بروی این گذارده تا کیبورد بتواند اموزش های کاملی را ارائه کند. مثلا می توانید از برگه نت دیجیتالی تعاملی استفاده کنید که وقتی می نوازید ، نت مربوطه روی صفحه و چراغ های روی دکمه های کیبورد روشن شود.

همچنین ۱۰۵ ویدئوی آموزشی وجود دارد که یک معلم مجازی آموزش می دهد و موقع انجام این تمرین ها هم چراغ های دکمه های مربوطه در کیبورد روشن می شود.

این ویدئوها مربوط به طیف مختلفی از  آهنگ ها از Ben Folds گرفته تا Beyonce و  beatles می باشند. ضمنا ویدئوهای آموزشی برای افرادی که ترجیح می دهند با شنیدن (بصورت گوشی) بنوازند وجود دارد.

 

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !