چاقی و جراحی‌ ها

چاقی و لاغری ۲۶ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سلامت

روش‌ های مختلف جراحی برای درمان چاقی وجود دارد که یکی از آنها جراحی اسلیو است.

۱)در این روش قسمتی از معده برداشته می‌ شود و با کوچک شدن معده حجم غذای دریافتی کم خواهدشد و وزن به مرور کاهش پیدا می‌ کند.

۲)روش دیگر جراحی بای‌پس است که در آن معده به قسمتی از روده وصل می‌ شود و در نتیجه غذای خورده‌ شده وارد روده خواهد شد و فرآیند هضم انجام نمی‌ گیرد و در نتیجه وزن کاهش می‌ یابد.

۳)جراحی دیگری که طرفداران زیادی دارد، حلقه یا رینگ است. در این روش یک حلقه روی معده گذاشته می‌ شود و گنجایش معده کاهش پیدا می‌ کند.

روش‌ های جراحی با کوچک کردن معده روش‌ های تحدیدی یا محدود کننده هستند. برخی افراد ممکن است بعد از این جراحی‌ ها دچار تهوع و استفراغ شوند.

مشکل دیگر این است که ممکن است حلقه به‌ تدریج شل شود و اثر فشاری‌ اش را از دست بدهد و به مرور اثر کم‌ کنندگی توانایی خوردن کاهش پیدا کند و وزن بالا برود.

عارضه دیگر این است که ممکن است در اثر فشار، معده دچار زخم یا آسیب شود. با کاهش توانایی خوردن ممکن است سرعت هضم و جذب ویتامین‌ ها کم شود بنابر این برای این افراد ویتامین‌ ها باید جایگزین شوند.

این افراد به دلیل محدود شدن معده ممکن است دچار تهوع، دل‌ درد و استفراغ شوند که باید حجم غذایشان را کم و تعداد وعده‌ های غذایی‌ شان را افزایش دهند و از مصرف غذای پرچرب و پرفیبر خودداری کنند. حلقه بیشتر مواقع برای همیشه باقی می‌ ماند اما اگر خاصیتش را از دست بدهد یا فرد دچار کاهش وزن بیش از حد شود، قابل برداشتن است

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !