. دمنوش نعناع بیابانی برای تقویت حافظه و توانایی های شناختی موثر است! - پورتال رنگی

دمنوش نعناع بیابانی برای تقویت حافظه و توانایی های شناختی موثر است!

چای نعناع بیابانی بر روی حافظه تاثیرمثبتی می گذارد. !

peppermint-tea

چای نعناع بیابانی احتمالا خیلی موثرتر از صرفا دمنوشی بعنوان رفع خستگی یک روز سخت کاری است. تحقیقات نشان داده که این چای می تواند موجب افزایش حافظه کوتاه مدت و طولانی افراد شود. نتایج این تحقیق که هفته گذشته در کنفرانس سالانه انجمن روانشناسی انگلیس مطرح شد برگه مفید دیگری به سابقه درمانی این گیاه افزود.

در این پژوهش دانشمندان گیاهان متعددی را انتخاب کردند و تاثیر عطر آنها بر روی حافظه و توانایی های شناختی را سنجدیدند.

آنها ۱۸۰ نفر را بصورت داوطلبانه انتخاب کردند و از آنها آزمون حافظه و وضعیت خلقی گرفتند، سپس بطور تصادفی به هریک، نوشیدنی چای نعناع یا بابونه یا آب داغ دادند و پس از آن آزمون توانایی های شناختی و همچنین آزمون وضعیت خلقی دیگری از آنها  رفته شد.

نتایج نشان دادند افرادی که نعناع نوشیده بودند، تاثیر مثبتی در حافظه بلند مدت و فعال و همچنین هوشیاری آنها مشاهده شده بود. در حالیکه گروهی که چای بابونه نوشیده بودند حالت آرامش بیشتری داشتند که باعث شده بود دقت کمتر داشته باشند و حافظه شان کند شده بود.

فواید هر کدام از این گیاهان دارویی، از قرن ها پیش شناخته شده است و حتی ردپای بعضی از آنها در اشعار ادبی محلی انگلستان هم یافت شده است. چای نعناع علاوه بر تاثیری که روی حافظه و توانایی های شناختی دارد، در رفع مشکلات دیگری از جمله سردرد، حالت تهوع، سوء هاضمه، سرماخوردگی و اسهال نیز موثر است.

دکتر ماس ، نویسنده  این مقاله پزشکی  بیان کرد: ”  گرچه تاثیر این گیاهان کاملا اثبات علمی نشده است اما در مجموع  توصیه می شود برای افزایش حافظه و توانایی های شناختی از نعناع استفاده شود.”

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

منبع نوشته:http://www.medicaldaily.com/peppermint-tea-cognitive-abilities-memory-boost-384374

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !

اطلاع از
wpDiscuz