چگونه از تشک خوشخواب نگهداری کنیم؟

نکات خانه داری 11 اسفند 1394 بدون دیدگاه

از تشک خوشخواب نگهداری کنیم

از محافظ تشک استفاده کنید

برای اینکه عمر تشک خوشخواب شما بیشتر شود بهتر است از محافظ تشک یا کاور استفاده کنید. زیرا استفاده از این محافظ ها که معمولا ضد آب هستند از لک شدن آن جلوگیری و به حفظ شکل آن کمک می کند. می توانید با شست و شوی کاور یا محافظ خیال خود را بابت تمیزی تشک تا حدودی راحت کنید. همین طور استفاده از کاور مانع ورود گرد و خاک و … به بافت تشک خوشخواب می شود.

مراقبت از تشک خوشخواب

تشک را بچرخانید

برای اینکه تشک تان زود خراب نشود حداقل هر ماه آن را از بالا به پایین بچرخانید. این کار باعث می شود بعضی قسمتهای تشک خیلی زود فرم خود را از دست ندهند.

تشک خوشخواب

روی تشک نایستید

چه کودک شما روی تخت بپرد یا خودتان برای دستیابی به یک قفسه یا زدن یک عکس روی دیوار روی تشک بایستید فشار وارده برای تشک بسیار زیاد است. ضمن اینکه پریدن یا ایستادن روی تشک ممکن است به مرور زمان باعث شکستن چوب‌های تخت شود.

انواع تشک

تشک را در معرض نور و هوای تازه قرار دهید

در صورت امکان مرتباً تشک را در هوای تازه و مقابل نور آفتاب قرار دهید تا بوی آن از بین رفته و گرد و خاک‌ها تمیز شوند. وسایلی که همیشه در تاریکی قرار می گیرند هم خود در معرض از بین رفتن زودتر قرار می گیرند و هم باعث رشد قارچ و باکتری می شوند. این کار شما موجب می شود تشک خوشخواب میکروب زدایی شود.

تشک خوش خواب

مایعات ریخته شده را سریع تمیز و خشک کنید

هر زمان که ماده‌ مرطوبی روی تشک شما ریخت فوراً رویه‌ تشک را بردارید و با استفاده از یک حوله تا حد ممکن آن را خشک کنید. در صورت نیاز از پاک‌کننده‌های صنعتی یا جوش‌ شیرین برای از بین بردن بو یا لکه استفاده کنید. قبل از کشیدن رویه‌ تشک بگذارید تشک کاملا خشک شود. برای سرعت دادن به این کار از سشوار کمک بگیرید.

نگهداری تشک خوشخواب

تشک را تمیز کنید

تشک شما نیز مانند باقی خانه نیاز به نظافت و رسیدگی منظم دارد. برای تمیز کردن تشک تمامی رویه‌های آن را بردارید و اطراف و روی تشک را کاملاً جارو بزنید. به شکاف و درزهای تشک نیز دقت داشته باشید زیرا گرد و خاک اغلب آنجا مخفی می‌شوند. اگر دوست دارید قبل از جارو زدن کمی جوش شیرین روی تشک بریزید تا به از بین رفتن بوهای بد آن کمک کند.

نگهداری از تشک خوشخواب

پورتال رنگی _ چگونه از تشک خوشخواب نگهداری کنیم؟
منبع : wiki.5040.ir، روزنامه دنیای اقتصاد

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of