چگونه جرم سماور و کتری را از بین ببریم

گوناگون ۲۹ آبان ۱۳۹۴ یک دیدگاه

چگونه جرم سماور و کتری را از بین ببریم

استفاده از آب و سرکه برای از بین بردن جرم کتری و سماور

  • برای اینکه جرم آهکی داخل سماور و کتری را از بین ببرید می توانید مخلوطی از سرکه و آب را به نسبت مساوی در آن ریخته و به مدت نیم ساعت بجوشانید. خواهید دید که جرم‌ها از دیواره کنده خواهد شد.
  • راهی دیگر برای از بین بردن جرم آهکی این است که چند دقیقه سماور یا کتری را بدون آب حرارت دهید سپس داخل آن را با آب سرد پر نمایید. آب و جرم‌های جدا شده را خالی کرده و داخل آن را بشویید.

چگونه جرم کتری و سماور را از بین ببریم

  • کتری را داغ کنید و ناگهان مقداری آب یخ درون آن بریزید ( برای این منظور نباید کتری بسیار داغ شود که موجب ریختن لحیم آن می گردد.)
  • یکی دیگر از راه های جلوگیری از رسوب گرفتن کتری و سماور است به این صورت است که گوش ماهی یا فلس صدف را در کتری انداخته تا آهک موجود در آب را جذب کند.( قلوه سنگ نیز مفید است.)
  • راه دیگری که برای رسوب زدایی مفید است این است که در ظرف مورد نظر مقداری ( بستگی دارد به نوع ظرف ) ۲ یا ۳ سیب زمینی رنده کنید و مدت نیم ساعت با آب درون آن،بجوشانید و بعد یک تکه زاج سفید کوبیده، به آن اضافه کنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید مشکل رفع خواهد شد.

چگونه جرم سماور و کتری را از بین ببریم

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن جرم سماور و کتری

  • می توانید برای جرم گیری آن مقداری جوش شیرین ( آب همراه جوش شیرین) را درون ظرف بگذارید و روی شعله بگذارید و بعد اگر هنوز به طور کامل پاک نشده همین کار را تکرار کنید ثمربخش خواهد بود.
  • روش دیگر برای از بین بردن جرم کتری و سماور این است که مقداری آب درون کتری بریزید آن را در مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذکور آن را درآورده پس از خارج شدن یخ از آن کتری رسوب زدایی می شود ( به شرطی که مقدار رسوبات زیاد حجیم نباشد).

پورتال رنگی _ چگونه جرم سماور و کتری را از بین ببریم
منبع: پورتال سیمرغ

برچسب ها
loading...

1 نظر روشن "چگونه جرم سماور و کتری را از بین ببریم"

روش جالبی بود.