چگونه هود آشپزخانه را تمیز کنید

نکات خانه داری ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

چگونه هود آشپزخانه را تمیز کنید

روش پاک کردن هود

یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه که هنگام پخت غذا بوی دود، رطوبت و چربی اضافه را جذب می کند، هود آشپزخانه است. چون هود آشپزخانه آلودگی موجود در فضا را به سمت خود می‌کشد، بنابراین داخل هود فضای بسیار مناسبی برای رشد کپک‌ ها و باکتری‌ ها می شود. سعی کنید حداقل ماهی یک بار، بخصوص اگر از گریل استفاده می‌کنید، هود را تمیز کنید.
همانطور که می دانید چربی هایی که روی بدنه هود آشپزخانه جمع می شوند گاهی به قدری چسبنده هستند که بسختی پاک می شوند. معمولا این مواد چرب و چسبناک حتی با مایع ظرفشویی هم از بین نمی روند و استفاده از اسکاچ های زبر نیز احتمال دارد خط هایی بر روی بدنه هودهای استیل ایجاد کند. ضمن اینکه برای آنکه هود آشپزخانه درست کار کند، باید از داخل و خارج تمیز شود.

پاک کردن هود آشپزخانه

آموزش تمیز کردن هود آشپزخانه

  • ابتدا هود را خاموش کنید.
  • مراقب باشید به لامپ و پریز برق هود آسیبی وارد نشود.
  • پنجره فلزی را که چربی به خود می گیرد در آب ولرم حاوی مواد از بین برنده چربی خیس کنید تا چربی ها پاک شود. همچنین با یک دستمال آغشته به نفت هم به سادگی می‌تواند هرگونه رد چربی را از بین ببرد.
  • هودهای آشپزخانه معمولا دو نوع فیلتر الیاف و مشبک فلزی دارند : پیشنهاد میشود هر چند ماه یکبار مدل الیاف که جنسی مشابه پشم شیشه دارد را تعویض کنید ، نوع مشبک فلزی را می‌توان با‌‌ مواد شوینده پاک کرد و نیازی به تعویض ندارد.
  • برای تمیز کردن هودهایی از جنس فلزهای اکسید نشدنی هم می‌توانید از موم عسل استفاده کنید.

تمیز کردن هود آشپزخانه

  • از محلول‌ های گاز پاک کن استفاده کنید: این محلول‌ها در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت ها در دسترس است ، با استفاده از این محصول هود آشپزخانه خود را سریع و آسان تمیز کنید.
  • پودر ماشین لباس شویی را به کار ببرید: پودرهای مخصوص شست و شوی ماشین لباسشویی دارای موادی هستند که چربی را راحت‌ در خود حل کرده و کار را آسان می‌کنند ( پودرهای دستی این قابلیت را ندارند ).
  • دستگاه بخارشو برای تمیز کردن هود: با استفاده از دستگاه بخارشو و قرار دادن بخار متمرکز داغ بر روی لکه ها به راحتی انها را پاکسازی و سپس با دستمال پارچه ای خشک کنید.
  • پس از پاک شدن مواد از روی هود با کمک یک دستمال مرطوب چند بار بر روی هود بکشید تا مواد تمیز کننده کامل از روی هود پاک شوند، سپس آن را با دستمال خشک پاک کنید.

پورتال رنگی – چگونه هود آشپزخانه را تمیز کنید
منابع: جام جم آنلاین ، تبیان زنجان

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !