مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون داخلی ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن

اگر به عنوان یک طراح در حال طراحی یک اتاق نشیمن هستید و کارفرمای شما به کتاب و کتابخانه علاقه نشان میدهد برای شما پیشنهارات خوبی داریم.

علی رغم زندگی در عصر دیجیتال و با پیشرفت تکنولوژی هنوز هم هیچ چیز مانند حس و حال و بوی عطر کاغذ و جوهر جذاب نیست هرچند که e-book ها جایگزینی جدیدتر و دوستدار طبیعت هستند اما فارغ از مقایسه، کتاب خواندن سنتی طرفدارهای خود را دارد و هر فردی علاقه مند به مطالعه، دوست دارد در فضایی با قفسه های کتاب و تعداد زیادی کتاب زندگی کند.

دکوراسیون نشیمن مخصوص کتاب خوان ها

نشیمن هایی با قفسه های بلند و پراز کتاب می تواند بسیار رویایی و هیجان انگیز باشد و برای علاقه مندان کتاب هیچ دکوراسیونی و استفاده از هیچ یک از اقلام دکوری به اندازه داشتن کتابخانه ای مملوء از کتاب جذاب نیست لازم به ذکر است در همه منازل مخصوصا در خانه های کوچک امروزی شاید امکان قرار دادن قفسه های بزرگ مقدور نباشد اما با مشاوره با کارشناسان و طراحان برای هر منزلی می توان فضایی هر چقدر کوچک را به قفسه های کتاب اختصاص داد،این فضا می تواند استفاده هوشمندانه از زیر پله ها یا کنار پنجره های خانه یا روی پارتیشن های جداکننده کاربری های مختلف در منزل باشد.

مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن مدل چیدمان کتابخانه در دکوراسیون نشیمن

نکاتی درباره چیدمان کتابخانه

کتابخانه یکی از اجزای فرعی و مورد نیاز دکور هر خانه محسوب می‌شود. هنگام انتخاب کتابخانه، علاوه بر حجم کلی کتاب‌ها، سبک و نوع چیدمان خانه را نیز در نظر داشته ‌باشید. همواره این موضوع را در نظر بگیرید که کتابخانه صرفا جایی برای نگهداری کتاب‌ها نیست بلکه به عنوان یک عنصر دکوراتیو در دکوراسیون خانه‌ مطرح است. بنابر کاربرد و فضای قرار دادن کتابخانه، سبک، طرح و رنگ آن متغیر است. برای مثال کتابخانه‌ای که برای اتاق کودک در نظر دارید، بسیار متفاوت با کتابخانه فضای اتاق نشیمن است.
اتاق نشیمنی را که به سبک مدرن دکور شده ‌است مشاهده می‌کنید. یکی از بهترین انواع کتابخانه برای فضای اتاق‌نشیمن، کتابخانه‌ای است که جایی برای قرار دادن تلویزیون هم دارد. با در نظر گرفتن دکوری که بتوانید در آن تلویزیون، کتاب‌ها و وسایل تزیینی را بگذارید، می‌توانید فضای نشیمن آرام و زیبایی خلق کنید.

معمولا در خانه‌هایی که به سبک مدرن دکور شده‌اند، کمتر اصول تقارن رعایت ‌می‌شود ولی با استفاده از اجزای مبلمانی با طرح، رنگ و بافتی مشترک، تعادل بصری در این فضا ‌به وجود می‌آید.
در سبک مدرن قاعده و اصول خاصی برای چینش کتاب‌ها و تزئین کتابخانه وجود ندارد. در این سبک بی‌پیرایگی و سادگی حکمفرماست و دکوراسیون خانه بر محور آسایش و راحتی شما فراهم می‌شود. در این تصویر اتاق نشیمن دارای زمینه (پوشش کف و دیوار) سفیدرنگ است و با انتخاب مبلمان سیاه‌رنگ، فضایی با تضاد رنگی خلق شده‌است.

استفاده از رنگ سیاه در اجزای مبلمان، باعث عمق و وسعت دادن به این فضا شده است. استفاده از عناصر دکوراتیو به رنگ قرمز و بنفش نیز فضای رنگینی پدید آورده ‌است. با گذاشتن انواع وسایل تزیینی در کتابخانه‌های نشیمن، این فضا را به فضایی صمیمی و گرم مبدل می‌سازید.
با نمایش گذاشتن وسایل شخصی مانند مجموعه‌ای از قاب عکس‌های خانوادگی، کلکسیون‌ها و مجموعه‌های‌آنتیک در این فضا، علایق و سرگرمی‌هایتان را پیش چشم دیگران ‌گذاشته‌اید تا دیگران را در باورهای شخصی‌تان سهیم‌ کنید.
انتخاب کتابخانه برای این فضای مملو از شادی و سرگرمی باید کاملا آگاهانه و از پیش برنامه ریزی شده‌باشد. در نظر داشته‌باشید، قفسه و کتابخانه‌ای را که برای اتاق کودکتان می‌خرید، به گونه‌ای باشد که بتوانید آن را روی دیوار نصب و محکم کنید تا امکان برگشتن و افتادن آن نباشد.
اگر قفسه و کتابخانه بلندی در اتاق نصب کرده‌اید بهتر است برای راحتی کودک، وسایل تزئینی را که مورد نیاز او نیست در بالاترین طبقه قرار دهید و وسایلی را که بیشتر به آنها احتیاج دارد، در طبقات پایین‌تر و در دسترس بگذارید. استفاده از کتابخانه‌هایی با طیف رنگ‌های شاد و روشن برای اتاق کودکان بسیار مناسب است و فضایی دلنشین را به‌وجود می‌آورد.
برای خلق فضایی شاد و آرام از پرده‌های صورتی‌رنگ با والان بنفش رنگ استفاده شده است. صورتی از دسته ‌رنگ‌های گرم است که برای اتاق کودکان به خصوص دخترها بسیار توصیه می‌شود. استفاده از رنگ‌های گرم، به انرژی بخش بودن فضا کمک می‌کند.‌

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment