چیزهایی که به زودی از زندگیمان حذف می شوند - پورتال رنگی

گوناگون 03 مهر 1396 بدون دیدگاه

چیزهای زیادی در زندگی ما وجود دارد ولی به زودی دیگر از آنها استفاده نمیشه. چیزهایی که یک زمانی بیشترین استفاده را بین ما داشتند ولی با پیشرفت تکنولوژی دیگر جایگاهی بین ما نخواهند داشت. پورتال رنگی در این پست شمارو با آینده آشنا می کند. پس با ما همراه باشید.

آیپاد

از آیپاد اولین بار در سال ۲۰۰۱ رونمایی شد. پس از آن به سرعت صفحه کلید این ابزارهای الکترونیکی تغییر کرد، صفحه نمایش آن ها رنگی شد، کوچک تر شدند، بزرگ تر شدند، دوباره کوچک شدند، مدل نانو آن ها به بازار آمد، مدل شافل به بازار آمد، و در آخر هم تبدیل به مدل تاچ شدند. اما هرگز نتوانستند با اسمارت فونهایی که در جیب جا می گیرند، رقابت کنند. اوایل سال جاری، اپل اعلام نمود که مدل آیپاد نانو و شافل، که آخرین مدل ها بدون قابلیت دسترسی به اینترنت بودند، دیگر تولید نخواهد شد.

تلفن ثابت

یادتان می آید زمانی که می خواستید با کسی یواشکی صحبت کنید، اما برادر یا خواهر کوچتان با تلفن دیگر در خانه به حرفهایتان گوش می داد؟ (بچه های امروزی از این بابت خیلی در رفاه هستند.)

کیوسک تلفن

قبل ترها خیلی خوب بود. می رفتیم داخل بادجه تلفن، سکه می انداختیم و بدون محدودیت زمانی با کسی که می خواستیم حرف میزدیم. پشت در هم صف طولانی از افرادی که در انتظار مکالمه ایستاده بودند، بسته شده بود.

کتابچه تلفن ها

با وجود اینترنت و تلفن های هوشمند که می توان در آن تلفن های زیادی ذخیره کرد و به دنبال تلفن هایی که نداریم گشت، دیگر به این کتابچه های شماره تلفن نیازی نیست. راستی قبل تر ها مردم چه طور بدون گوشی هوشمند زندگی می کرده اند؟

دسته چک

در آینده نزدیک همه با کیف پول الکترونیکی به مبادله و انتقال پول خواهند پرداخت.

رفتن به بانک

وقتی که می توان با یک فشار انگشت، پول انتقال داد یا وصول کرد، دیگر حتی خودپرداز ها هم خیلی کاربردی نخواهند بود.

نامه

این گزینه هم جای خود را بیشتر و بیشتر به نامه های الکترونیکی و مجازی داده است.

فرمت دی وی دی

اگر تکنولوژی به سرعت امروز پیشرفت کند، دی وی دی ها هم به سرنوشت فلاپی ها دچار خواهند شد. البته این روند کاملا با عقل سلیم جور در می آید: زمانی که می توان هر موقع و هرجا که بخواهید، فیلم مورد علاقه تان را به صورت آنلاین ببینید، چرا باید دی وی دی های دست و پا گیر را نگه دارید؟

تلویزیون ملی

با ورود محصولات فرهنگی و فیلم های با کیفیت بالا، و همچنین توانایی دیدن بسیاری از رویدادهای ورزشی و غیر ورزشی به صورت زنده و آنلاین، در آینده نزدیک نیازی به تلویزیون نخواهد بود.

پول خرد (سکه)

این پول های خرد وجه رایج مملکت یک مشکل بزرگ دارند، و آن اینکه ساخت آنان بیشتر از ارزش خود سکه، هزینه بر است. احتمالا سکه ها در آینده نزدیک حذف خواهند شد.

فهرست مایجتاج روزانه

زمانی که بسیاری از سایت ها هستند که مایجتاج روزانه را به صورت آنلاین فروخته و به صورت رایگان می فرستند، نیازی به نوشتن لیست خرید و رفتن به خرید و تلاش برای کنترل بچه ها در فروشگاه نخواهد بود.

فکس ها

نگران نباشید! هنوز هم می توان اطلاعات مهم و اداری را فرستاد، فقط باید از این به بعد آن ها را با ایمیل خود رد و بدل کنید.

خرید خانه

خرید خانه در بین افراد زیر ۳۵ سال در آمریکا، به ۳۴.۱ درصد رسیده است که پایین ترین مقدار آن در سه دهه گذشته تا کنون بوده است. البته این امر به دلیل عدم علاقه به خرید خانه نیست، بلکه به این دلیل است که امروزه، افراد ۱۸ تا ۳۴ ساله توانایی خرید خانه را ندارند.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of