همه چیز درباره ایمپلنت پستان - پورتال رنگی

بهداشت و سلامت بانوان ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

ایمپلنت پستان و موضوع شیر دهی به کودک

زنانی که قصد انجام جراحی ایمپلنت پستان دارند یا این جراحی را انجام داده‌اند، نمی‌دانند که آیا موفق به تغذیه کودکانشان خواهند بود یا نه. دانشمندان گفته‌اند درصد زیادی از آنها می‌توانند پس از ایمپلنت، با شیر خود نوزادانشان را شیر دهندبر اساس مطالعه محققانی در آرژانتین که در شماره دسامبر مجله جراحی ترمیمی و پلاستیک (Plastic and Reconstructive Surgery) منتشر شده، ساندرا فیلیسیانی، نویسنده ارشد این تحقیق گفت: ما تغذیه با شیر مادر را در ۱۰۰ زنی که از ایمپلنت پستان استفاده می‌کردند با ۱۰۰ زن دیگری که بدون ایمپلنت، کودکانشان را شیر می‌دادند مقایسه کردیم. با گذشت یک ماه یافته‌هایمان نشان داد که ۹۳ درصد از زنان دارای ایمپلنت پستان می‌توانند بدون مشکل و به گونه‌ای موفقیت‌آمیز کودکانشان را شیر دهند.به گزارش پزیمدیا، این یافته‌ها با ۹۹ درصد از زنانی بدون ایمپلنت پستان تطبیق داده شد که کودکانشان را با شیر خود تغذیه می‌کردند.

برخی زنان به دلایل گوناگون اعم از بزرگ کردن سایز سینه یا ابتلا به عفونت‌های قارچی و بیماری‌های دیگر، تمایل دارند یا ناچارند از ایمپلنت استفاده کنند و نمی‌دانند که آیا با استفاده از ایمپلنت هنوز توانایی شیردادن به نوزادانشان را دارند یا خیر. دکتر فیلیسیانی گفته است: «تاکنون ما پاسخی علمی برای این سوال نداشتیم اما تحقیقات مذکور جواب را فرارویمان گذاشته است: به نظر ما و بر اساس شواهد بالینی، زنانی که به فکر تقویت سینه و کاشت ایمپلنت هستند لازم نیست میل یا ضرورت استفاده از ایمپلنت را قربانی تغذیه با شیر مادر کنند».او تاکید کرد: «با این حال، لازم است زنان با کمک گرفتن از پرستاران متخصص در مراقبت کودکان، اطلاعات و مشاوره‌های لازم را دریافت کنند و نظارت بر روند و روش تغذیه کودک با شیر مادر را بخواهند. از سوی دیگر، جراحان پلاستیک هم باید برنامه‌ریزی روش‌های جراحی برای کاشت ایمپلنت پستانی و ارزیابی درستی را انجام دهند، که نوع برش، موضع قرارگیری و حجم ایمپلنت را شامل می‌شود».

همچنین بخوانید:  ساده ترین روشهای بزرگ کردن سینه در خانمها

ایمپلنت پستان

ما در این مقاله، ۵ چیزی که باید پیش از کاشت سینه به آن فکر کنید را برایتان آورده ایم.

۱. سینه‌های بزرگ‌تر، به شما شخصیت بهتری نخواهد داد

ما هنوز نتوانستیم که دلبستگی مردان و رسانه‌ها را به سینه‌های زنان درک کنیم. اما واقعیت این است که سینه‌های بزرگ‌تر، به شما یک افزایش شخصیت جادویی نخواهند داد. از اینکه می‌خواهیم این حقیقت را بی پرده با شما در میان بگذاریم، متاسفیم. بسیاری از نوجوانان و خانم‌های جوان، در این زمانه، این مفهوم اساسی را در زندگی‌شان نمی‌فهمند.خانم‌ها؛ به یاد داشته باشید، شخصیت شما از نوع راه رفتن، حرف زدن و رفتارتان با اشخاصی که اطراف شما هستند شناخته می‌شود، نه از بزرگی سینه‌هایتان! زمانی که می‌خواهید به ایمپلنت پستان فکر کنید، این موضوع را در گوشه‌ی ذهن خود داشته باشید.

۲. کاشت سینه، در زندگی حرفه‌ای شما بهبودی ایجاد نخواهد کرد

اگر شما یک مدل هستید، شاید کاشت سینه در زندگی حرفه‌ای تان به کار بیاید. اما اگر در چنین صنعتی کار نمی‌کنید، کاشت سینه باعث نخواهد شد تا پله‌های ترقی را سریع‌تر طی کنید. اگر شما هم مانند خیلی از خانم‌های دیگر در دنیا یک شغل عادی دارید، عقلتان، دانش و تخصص شماست که در بالا بردن رتبه‌ی شما در سلسله مراتب سازمانی نقش مهمی بازی دارد.باشاینکه عمل کاشت سینه را انجام دهید یا نه، کاملا تصمیم شخصی خود شماست، اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر فکر می‌کنید عمل ایمپلنت پستان، در زندگی کاری شما ارزشی ایجاد خواهد کرد، دوباره فکر کنید.

۳. ممکن است تمایل شما به کاشت سینه گذرا باشد

خیلی اوقات، خانم‌ها زمان سختی را در زندگی‌شان می‌گذرانند. همه‌ی ما با چنین مواقعی روبرو می‌شویم و هیچ راه فراری برایش نیست. این زمان‌های دشوار ممکن است نتیجه‌ی ارتباطاتی بد، مشکل با همسر یا حتی اختلالات روحی باشد. زمانی که می‌خواهید تصمیم بگیرید که کاشت سینه انجام دهید یا نه، باید وضعیت خود را ارزیابی کنید و از خودتان بپرسید که، «آیا در حال گذراندن زمانی دشوار در زندگی‌ام هستم؟ آیا این باعث شده که من به فکر کاشت سینه بیفتم؟»ما واقعا درباره‌ی انسان‌هایی که عمل کاشت سینه انجام داده یا می‌دهند، قضاوت نمی‌کنیم. تنها قصد داریم تا به خانم‌ها، مخصوصا خانم‌های جوان بگوییم که پیش از اینکه زیر تیغ جراحی بروید، از ثبات احساسی خود اطمینان حاصل کنید.

همچنین بخوانید:  بیماری هایی ارثی دختران از مادران

۴. فقط چون «احساس می‌کنید خوشتان می‌آید»، کاشت سینه انجام ندهید

عمل کاشت سینه نه تنها جیب شما را خالی می‌کند، بلکه به این معنی است که شما می‌خواهید شکل و اندازه‌ی طبیعی بدنتان را تغییر دهید. تصمیم درباره‌ی اینکه عمل کاشت سینه را انجام دهید یا نه، یک انتخاب حیاتی در زندگی شماست، و ما شدیدا توصیه می‌کنیم زمان زیادی را در اینباره فکر و تحقیق کنید و دلایل قانع کننده‌ای داشته باشید که چرا می‌خواهید ایمپلنت پستان انجام دهید.هر زن، یک فرد متفاوت با روحیات متفاوت است، بنابراین برای ما شایسته نیست که بر روی تصمیم شما، چه بخواهید کاشت سینه انجام دهید و چه نه، نظری دهیم. اما اگر بتوانید پیش از اینکه خودتان را به تیغ جراحی بسپارید، چند دلیل قابل توجه برای اینکار بیابید، به شما کمک خواهد کرد تا یک تصمیم عاقلانه و حساب شده بگیرید و با دل قرص این عمل را انجام دهید.

۵. توجه پسری به سینه‌های شما، به این معنی نیست که او عاشقتان است

آیا فکر می‌کنید «اگر سینه‌های بزرگ‌تری داشته باشم، پسرها بیشتر به من نگاه می‌کنند؟»اگر چنین سؤالی در ذهنتان وجود دارد، جوابش «بله» است. البته این بدین معنی است که پسرها به جای نگاه کردن به صورت زیبای شما، مستقیما به سینه‌هایتان خیره می‌شوند. آیا واقعا این را می‌خواهید؟ زمانی که می‌خواهید تصمیم بگیرید عمل کاشت سینه را انجام دهید یا نه، باید بین توجه مردان و عشق ورزیدنشان تفاوت قائل شوید.اجازه دهید که دوستانه بگوییم، عشق حقیقی و احساس واقعی، با اندازه‌ی سینه‌های شما سر و کاری ندارد. و اگر شریک زندگی‌تان از شما خواسته است که ایمپلنت پستان انجام دهید، لطفا از وی بخواهید تا دوباره به اولویت‌هایش فکر کند. آیا واقعاً فکر می‌کند اگر اندازه‌ی سینه‌هایتان بزرگ‌تر باشد، زیبا‌تر خواهید شد؟

همچنین بخوانید:  تغییرات واژن در طول زندگی + نکات مهم سلامت واژن

منبع: سیمرغ و fitnessmagazine وsalamatonline

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x