فرود بر روی سطح مریخ تا سال ۲۰۲۰

بین الملل , تکنولوژی , خبری , علمی , نظامی ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

فرود بر روی سطح مریخ تا سال ۲۰۲۰

پکن- مدیر ارشد برنامه فضایی جاه طلبانه این کشور خبر داد: کار بر روی فرایندهای ماموریت برنامه ریزی شده چین برای فرود بر مریخ تا سال ۲۰۲۰ آغاز شده است .

بطور رسمی در ماه ژانویه اعلام کرد برای سفر به مریخ، چین تلاش خواهد کرد تا موفقیت ماموریت وایکینگ ۱ آمریکا در فرود بر مریخ که در چهار دهه گذشته رخ داد، مجدد خلق کند.

ژو داژه مسئول سازمان فضایی ملی چین در کنفرانس خبری گفت: آنچه ما میخواهیم چرخش به دور مریخ ، فرود بر آن و گشتن در اطرافش برای شناسایی در یک ماموریت می باشد که کاملا یک چالش است . این پروژه ای است که توجهات زیادی را از زمینه های علمی و فضایی به خود جلب کرده است .

وی گفت چین کاوش های غیرنظامی بیشتری با استفاده از تکنولوژی های فضایی در زمینه های ناوبری ، کنترل از راه دور و ارتباطات خواهد کرد و به دنبال همکاری های بین المللی می گردد.

از زمان انجام اولین ماموریت CREWEDE بر فضاپیمای Shenzhou چین در سال ۲۰۰۳، این کشور ایستگاه فضایی آزمایشی به نام Tiangong1 احداث کرده است که یک راهپیمای فضایی می باشد و کاوشگر Yutu را بر ماه ارسال کرده است .

امسال این کشور برنامه دارد اجزا خود را برای حرکت عظیم ایستگاه فضایی دائمی Tiangong2 مدتی بعد از آغاز آن در ماه جوئن پرتاب کند که شامل فضاپیمای Shenzhou11 همراه با دو فضانورد که قرار است طبق برنامه، به اسکله بروند و برای مدت چند روز در آنجا زندگی کنند. مدیران پیشنهاد هدایت فرود بر ماه را دادند که در برنامه های آتی قرار خواهد گرفت.

منبع افتخار ملی چین، قصد اعمال برنامه های فضایی نظامی چین را که ۲۰ ماموریت در امسال می باشد را دارد، درست در زمانی که برنامه های آمریکا و سایر کشورها هنوز بدنبال وظایف جدید می باشند .

چین همچنین در حال توسعه پرتابگر سنگین موشک long march5 برای پرتاب Tiangong2 و سایر محموله های عظیم خود می باشد .

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !