کاربردهای ماسک چای برای پوست و مو

پوست و مو ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

کاربردهای ماسک چای برای پوست و مو

ماسک چای: زیبایی پوست مستلزم مراقبتهای موثر از پوست است که اغلب خانمها بیشتر این دغدغه را دارند و برای رسیدن به این هدف هم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. برخی از خانمها روشهایی پر هزینه را امتحان می کنند، و در اکثر موارد هم اعمال جراحی سنگین و با عوارض جانبی انجام می دهند و برخی هم روشهای خانگی با استفاده از طب سنتی را بر می گزینند؛ در این مطلب ما به طریق دوم برای شما کاربران عزیز صحبت کرده ایم و در مورد چای و خواص ماسک ان برای تان مطالبی گردآوری کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد. در ادامه همراه ما باشید.

آیا ماسک را باید با چای کیسه ای درست کرد یا چای دم کرده؟

فرقی نمی‌کند از چای کیسه‌ای استفاده می‌کنید یا برگ چای را در قوری دم می‌کنید، همه مدل‌های چای و با هر ترکیب با کیفیت و طبیعی‌ای به عنوان ماسک تاثیر خوبی بر پوست شما می‌گذارد.

کاربردهای مختلف ماسک چای

۱.حساسیت یا آلرژی پوستی

اگر قسمتی از پوست بدنتان دچار حساسیت یا آلرژی پوستی شده، پس از نوشیدن چای، برگ‌ها یا کیسه چای را دور نریزید و بگذارید تا خنک شود.، البته مراقب باشید خشک نشود. سپس برگ چای را داخل یک دستمال تمیز بپیچید و روی همان قسمتی از پوستتان که دچار التهاب شده بگذارید.

۲.سیاهی دور چشم

یکی از مشکلات پوستی، سیاهی و چرک شدن زود هنگام دور چشم است. این اتفاق در اثر مسائل متعددی پیش می‌آید اما راه حل ساده‌ای دارد. همان چای خنک شده و پیچیده داخل دستمال تمیز یا چای کیسه‌ای خنک شده را روی چشم‌هایتان بگذارید و اجازه دهید چند دقیقه‌ای بماند.
ماسک چای

۳.موهای مرتب و براق

اگر موهایتان دچار شکستگی می‌شوند از مقداری چای سیاه استفاده کنید و آن را به موهایتان اسپری کنید، چای به خاطر آب‌رسان بودنش به موهای شما کمک می‌کند تا مقاومت و انعطاف پذیری بهتری پیدا کنند.

برای براقی موهایتان از چای سبز استفاده کنید و روی موهایتان اسپری کنید.

۴.از بین بردن پف چشم

اگر احساس می‌کنید دور چشم‌هایتان پف کرده، از کیسه چای یا برگ چای دم شده داخل دستمال تمیز استفاده کنید و روی چشم‌هایتان بگذارید، پف چشم‌هایتان را می‌گیرد.
کاربردهای ماسک چای برای پوست و مو

۵.بوی بد پا

اگر از بوی بد‌پاهایتان بعد از یک روز طولانی که داخل کفش بوده رنج می برید. این روش را امتحان کنید و پس از آنکه پای‌تان را از کفش بیرون آوردید با چای بشویید.

۶.آب‌رسان قوی و طبیعی

چای یک آب‌رسان طبیعی و قوی‌ست. اگر پوست خشکی دارید می‌توانید از اسپری چای بر پوستتان کمک بگیرید. یا چای را مثل یک ماسک پوست با یک دستمال تمیز روی پوستتان بمالید.

بعد از اصلاح هم می‌توانید از این آب‌رسان طبیعی استفاده کنید و از التهاب پوستتان جلوگیری کنید.

۷. رفع تیرگی پوست

قسمت‌هایی از پوست که روی مفاصل قرار گرفته اغلب دچار تیرگی می‌شود و این برای بسیاری از خانم‌ها قابل قبول نیست. ما به شما توصیه می‌کنیم برای رفع تیرگی این مناطق از برگ چای یا چای کیسه‌ای استفاده کنید.

پورتال رنگی _ کاربردهای ماسک چای برای پوست و مو
منبع: عصر خبر

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !