کاربرد سنگ یشم در سم زدایی پوست

پوست و مو 15 شهریور 1396 یک دیدگاه

کاربرد سنگ یشم در سم زدایی پوست

برای سنگ یشم خواص درمانی بسیاری مطرح شده و در علم سنگ درمانی برای درمان بیماری های مختلفی از آن استفاده می شود.سنگ یشم

بی آن که خودمان بخواهیم بعضی از نوشیدنی ها و غذاهای ناسالم، تنفس هوای آلوده راه هایی است که سم وارد بدن مان می کند. اگر در چهره علائمی مثل تورم، کدری، تیرگی و عدم شفافیت مشاهده کردید یعنی این که پوست تان نیاز به سم زدایی دارد.
درحال حاضر ابزاری به عنوان رولر یا غلتک توسط بعضی از شرکت های تولید کننده محصولات زیبایی و مراقبتی پوست یا کلینیک های زیبایی به مشتریان عرضه می شود تا به وسیله آن پوست صورت را ماساژ داده و سموم را از آن خارج کنند.

خواص ضد پیری سنگ یشم

ولی طبق طب سنتی چین باستان برای این کار به یک غلتک از نوع سنگ یشم (Jade roller) احتیاج دارید.

خواص سنگ یشم

یک ابزار دسته دار که در دو طرف آن دو قطعه سنگ یشم (یا امروزه چرخ های گردانی) روی حلقه هایی نصب شده تا به صورت غلتان درآید. این وسیله که متعلق به چین باستان است به عنوان ابزاری برای سم زدایی پوست مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه غلتک هایی ساخته شده است که می توانید برای ماساژ صورت و نفوذ بهتر کرم در پوست از آن ها استفاده کنید. ولی در چین باستان از سنگ نیمه قیمتی یشم یا جید استفاده می شود. توجه کنید منظورمان رولرهای سوزن دار که برای میکرونیدلینگ استفاده می شود نیست. چون میکرونیدلینگ حتما باید زیر نظر پزشک و در مطب انجام شود که در مقاله جداگانه ای در نت نوشت آن را بررسی می کنیم.

کاربرد سنگ یشم در سم زدایی پوست

سنگ های نیمه قیمتی چیست ؟

این سنگ ها به عنوان بخشی از طب مکمل شناخته می شوند. خیلی گران بها نیستند ولی به دلیل رنگ و کانی های موجود در آن ها طرفداران طب سنتی معتقدند هر کدام از آن ها تاثیر خاصی روی بدن انسان دارد و می تواند ضمن درمان یک بیماری توسط پزشک متخصص، از سنگ ها به عنوان یک درمان کمکی استفاده کرد. یشم یا جید (Jade) یکی از این سنگ ها است. تمدن های قدیم مثل هند، چین، سرخ پوستان و حتی از آن قدیمی تر اقوامی مثل آزتک ها و مایاها از این سنگ برای درمان یا انجام مراسم مذهبی استفاده می کردند. در چین قدیم از رولر یا غلتک این سنگ برای زییایی و دفع سموم پوست صورت استفاده می شد.

استفاده از غلتک در پزشکی مدرن

طی سال های اخیر استفاده از این رولرها در بعضی از کلینیک های زیبایی باب شده است. بعضی از شرکت ها هم اقدام به تولید آن ها ( البته نه از نوع سنگی ) کرده اند تا فرد بتواند در خانه یک دستگاه اختصاصی برای ماساژ صورت داشته باشد. با حرکت دادن غلتک بر روی پوست فشار ملایمی به پوست وارد می شود که پزشکان معتقدند باعث متوازن شدن مایعات پوستی و خروج سموم از پوست می شود. یک متخصص زیبایی در کلینیکی در نیویورک که از این وسیله استفاده می کند اعتقاد دارد :” حرکت غلتک روی پوست مثل ورزش کردن بدن است.”

با حرکت غلتک بر روی پوست چند اتفاق می افتد که از نظر علمی هم درست است:

گردش خون بهتر می شود چون غلطک مثل ماساژ عمل می کند.
به دلیل جمع شدن مایعات در بعضی از قسمت های صورت مثل روی گونه حرکت غلتک آن ها را متوازن می کند. در نتیجه پف زیر چشم از بین می رود.
خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد. در واقع مثل یک ورزش باعث سفت شدن عضلات صورت و کاهش چین و چروک ها می شود.
سلول سازی پوست را سریع تر می کند. با گردش غلتک روی پوست سلول های مرده سریع تر کنده شده و جای آن ها سلول های جدید که زیر آن ها مخفی مانده اند ظاهر می شود.
جذب کرم های پوست با کمک این غلطک بهتر صورت می گیرد پس تاثیر کرم ها بیشتر می شود.

اکنون متخصصان زیبایی بخصوص در کلینیک های پوست اعتقاد دارند بعد از استفاده از غلتکی که با سنگ یشم درست شده باشد پوست شفاف تری خواهید داشت.

نحوه استفاده از غلتک سنگ یشم

بعد از تمیز کردن پوست کرم روز یا شب، کرم مرطوب کننده یا سرم پوست تان را بزنید. بعد غلتک را بر خلاف جاذبه زمین روی قسمت های مختلف گردن و صورت حرکت دهید. به این ترتیب هم کرم ها بهتر جذب پوست می شود هم به دلیل گردش سرعت جریان خون پوست شاداب تری دارید. اگر قبل از استفاده رولر را به مدت نیم ساعت در فریزر بگذارید تاثیر آن به دلیل سرد شدن سنگ بهتر است. کاملا درست است. همان گونه که در مطالب قبلی نت نوشت خدمتتان گفته شد مثلا با گذاشتن یخ گیاهی بر روی پوست باعث می شوید پف زیر چشم از بین رفته و پوست شاداب تری داشته باشید.

چان یکی از متخصصان زیبایی چینی معتقد است با این ماساژ شما تاثیر کرم های ضد پیری و رفع چین و چروک را صد چندان می کنید. چون سنگ یشم دارای خواص ضد پیری روی پوست است.

تمیز کردن غلتک

بدیهی است بعد از هر بار استفاده باید این غلتک را پاک کرد. می توانید با شوینده ای که برای پوست تان استفاده می کنید آن را تمیز کنید.

طرفداران سنگ درمانی معتقدند سنگ ها را باید مثل باطری تلفن همراه دوباره شارژ کرد. در غیر این صورت سنگ خاصیت درمانی خود را از دست می دهد و به جای آن که مفید باشد، مضر می شود. توصیه آنان برای شارژ دوباره سنگ ها، قرار دادن آن ها را در آب نمک ( یا نمک دریا یا آب دریا باشد ) به مدت نیم ساعت است. بعد حدود یکی دو ساعت باید در نور مستقیم خورشید قرار داده شوند تا دوباره خواص درمانی خود را بازیابد.

خواص ماورائی سنگ یشم ( جید ) Jade :

یشم به عنوان سنگ حامی و حرز به کار می رود. به همراه داشتن یشم و یا قرار دادن آن در محل کار یا گوشه ای از اتاق، نیروهای منفی را از محیط دور می کند و شادی و آرامش خاصی به روح می بخشد.

یشم سبز و بنفش با چاکرای قلب در تماس است و از نظر عاطفی و فیزیکی روی قلب اثر می گذارد. و در عمیق کردن تنفس موثر است. سیستم عصبی و سوخت و ساز را متعادل می کند. و حالت هیجان و پرخاشگری را به آرامش و سکون تبدیل می کند. اگر زیر بالش بگذاریم حافظه را قوی می کند. و قدرت تعبیر خواب به فرد می بخشد. یشم سنگ خرد است و به ما در تصمیم گیری‌ها ی قوی و پر اهمیت یاری می رساند.

جواهر لوکس: سنگ یشم سبز انتخاب بسیار مناسبی برای افراد حساس و هیجانی است و باعث تقویت اعتماد به نفس و کنترل احساسات در آنان می شود.
این سنگ به انسان ایمان می بخشد که در زندگی به تک تک آرزوهای خود برسد. برخی نیز بر این عقیده اند سنگ یشم خوش شانسی می آورد.
سنگ یشم سبب شادی روح و آرامش بوده و مناسب برای تمرکز می باشد .
سنگ یشم سبز به “کریستال آرامش بخش” نیز معروف است.

کاربرد سنگ یشم در سم زدایی پوست

از دیگر خواص سنگ یشم:

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای چهارم

آزاد نمودن ذهن از افکار منفی

یشم نمادی از آرامش و خلوص است

جذب موفقیت و رفاه و خوشبختی

محافظ بسیار قوی و به ویژه برای کودکان در برابر بیماری

برای کمک به درک بهتر از جنس مخالف

ثبات شخصیت و افزایش خودکفایی

سنگ آرمانی برای ارتباط با ارواح و دنیای متافیزیک

محافظ و سپر در مراسم روحانی و مذهبی

برای طول عمر کاربرد فراوانی دارد

بسیار عالی برای رونق کسب و کار و برکت زندگی
دستبند سنگ یشم

خواص و فواید جسمانی یشم:

در درمان تشنج و بیماری های ریه و بیماری های پوستی موثر است .
سنگ یشم مناسب برای تسهیل دوران بارداری و زایمان می باشد.
برگردن آویختن یشم به طوری که در برابر معده قرار گیرد، سبب تقویت معده می گردد و ناراحتی های معده را درمان می کند، هم چنین برای درمان ضعف و امراض کلیه و سنگ کلیه موثر است و نیز سبب تنظیم سوخت و ساز بدن و تعادل بدن می شود. سنگ یشم قلب و دستگاه گردش خون را تقویت می کند و برای درمان مشکلات قلبی مناسب است .
و همچنین مفید برای یبوست و نفخ می باشد.
جهت درمان سردردهای مزمن و میگرن قطعه ای سنگ یشم را ابتدا در نور آفتاب قرار داده و سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی چاکرای ششم (پیشانی بین دو چشم )خود قرار دهید.

در حالات التهابی بدن، یک اثر آرام بخش دارد و به دستگاه عصبی آرامش می‌دهد

یشم یک ترمیم کننده قوی است و باعث بازسازی سلولهای عضلات، استخوانها و سایر بافتها می‌شود.

بر روی دستگاه عصبی سمپاتیک موثر است

این سنگ بر روی دستگاه عصبی انسان به عنوان یک سنگ آرام بخش اثر می‌کند و در بهبود اختلالات خواب، خستگی و تحریک پذیری موثر است

از نظر جنسی، مقوی و نیروبخش است

استفاده از این سنگ در بهبود بیماریهای قلبی، فشار خون بالا، زخمها، خستگی و سردرد موثر است.

تصفیه ارگان های بدن

برای درمان مشکلات کلیه و غدد آدرنال

کمک باروری و زایمان

گفتنی است :

امواج سنگ یشم برای افراد مبتلا به تالاسمی و هپاتیت مضر بوده و سبب جذب نیروهای منفی در این افراد می شود.

یشم برای التهاب کلیه و سنگ کلیه مفید است.
انگشتر سنگ یشم

روش شارژ و نگهداری یشم :

سنگ یشم را ماهی دو بار در آب جاری بشویید.

سنگ ماه تولد:

یشم:سنگ ماه تولد فروردین ، اردیبهشت ، خرداد ، مهر

زندگی رنگی با پورتال رنگی

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
اشی sqjrm

امیدوارم همینطوری که گقتیدباشد