کاربردهای حیرت انگیز نمک – در منزلتان نمک بپاشید

خواص خوراکی ها ۱۱ دی ۱۳۹۶ ۲ دیدگاه

کاربردهای حیرت انگیز نمک

نمک واقعا چیز شگفت انگیزی است. شما می توانید برای هر چیزی از نمک استفاده کنید. کاربردهای فراوانی برای نمک وجود دارد از جمله: آشپزی، نظافت و غیره. در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ کاربرد شگفت انگیز نمک آشنا کنیم. کابردهایی که احتمالا شما تا به حال نشنیده اید:

۱٫ نظافت و پاکیزگی

نمک از دوران های گذشته برای نظافت و تمیزی در درون و بیرون از منزل مورد استفاده بوده است. بسیاری از مردم در سراسر جهان از نمک برای تمیزی استفاده می کنند، چراکه نمک ماده ای کاملا ایمن و غیر سمی است. بنابر این شما می توانید تقریبا برای تمیز کردن هر چیزی نمک را به کار ببرید.

۲٫ تمیز کردن لوله های تخلیه سینک ظرف شویی

برای رفع آلودگی لوله های تخلیه کننده آب سینک، شما تنها به مقداری نمک و آب گرم نیاز دارید. با ریختن آب نمک در ظرف شویی، چربی دیواره های لوله تخلیه آب بر طرف می شود و در این صورت این روش مانع از گرفتگی و انسداد و همچنین بوی بد لوله های تخلیه آب می گردد.

۳٫ پاک کردن شیشه های ماشین و منزل

آیا شما می دانستید که می توانید از نمک برای تمیز کردن شیشه ها نیز استفاده کنید؟ اگر شما می خواهید شیشه ها را به خوبی تمیز کنید و لکه های سخت روی آن را بر طرف نمایید، کافی است ۱-۲ قاشق غذاخوری نمک را در ۱ لیتر آب گرم حل کنید. حالا می توانید از این ترکیب برای رفع لکه های سخت روی شیشه استفاده نمایید. این روش ساده شیشه های شما را برای مدتی طولانی تمیز می کند.

۴٫ براق کننده مس، برنج و نقره

شما می توانید از نمک به عنوان براق کننده ظروف مسی، برنجی و نقره استفاده کنید. بنابر این اگر شما زیورآلاتی از این جنس دارید نیز می توانید برای جلا انداختن آنها نمک به کار ببرید. آیا می دانستید این روش ساده موجب صدمه و خوردگی این وسایل نمی شود؟ برای این کار باید با مقداری نمک و سرکه ترکیبی خمیری بسازید و آن را بر روی این ظروف بمالید و سپس آنها را با آب بشویید. مخلوط سرکه و نمک موجب رفع لکه و آلودگی های روی این ظروف می شود.

۵٫ روشن کننده رنگ

شما می توانید از نمک برای تمیز کردن لکه های روی فرش و پرده نیز استفاده نمایید. نمک می توانید رنگ طبیعی و اصلی فرش و پرده ها را بازگرداند. برای انجام این روش کافی است پارچه ای را در ظرفی حاوی آب نمک غلیظ بخیسانید و سپس آن را بر روی فرش و پرده ی بمالید. در این صورت لکه های سختی که حتی با هیچ ماده شیمیایی پاک نشده بر طرف می شود.

۶٫ خشک کردن لباس در زمستان

شما با استفاده از این روش می توانید از کوچک شدن سایز لباس جلوگیری کنید. برای انجام این روش فقط لازم است در هنگام پایان آبکشی لباس ها، مقداری نمک در آب بریزید. اگر شما لباس ها را بیرون در آفتاب خشک می کنید، این روش فوق العاده موثر و مفید است. علاوه بر این لباس ها  نرم و بدون لکه می شوند.

۷٫ دور کردن مورچه ها از منزل

اگر می خواهید مورچه ها را از کابینت مواد غذایی و درب و پنجره ها دور کنید، می توانید این روش را مورد امتحان قرار دهید. علاوه بر این نمک سطح رطوبت را در منزلتان کاهش می دهد.

۸٫ تسکین درد دندان

شما می توانید از این روش به منظور تسکین درد دندان و گلو درد استفاده کنید. آنچه مورد نیاز است – مقداری آب نمک ولرم را در دهانتان بچرخانید. محلول آب نمک دهان شویه ای شگفت انگیز است.

۹٫ مراقبت از دندان

نمک به عنوان سفید کننده دندان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شما باید مقداری نمک را با جوش شیرین مخلوط نمایید. با این روش دندان هایتان بدون هیچ عوارض جانبی سفید و درخشان می شوند.

۱۰٫ مراقبت از پوست

علاوه بر کاربردهای گفته شده، شما می توانید از نمک برای جوانسازی پوست خود استفاده نمایید. به این منظور باید مقداری نمک را با روغن زیتون یا روغن اسطوخودوس مخلوط نمایید. به این ترتیب اسکراب مناسب پوست شما آماده است. این اسکراب را بر روی پوست تمام بدن خود بمالید و سپس دوش بگیرید. نمک اسکرابی مناسب برای پوست است، چراکه موجب رفع سلول های مرده پوست می شود.

loading...

دیدگاه بگذارید

2 نظرات روشن "کاربردهای حیرت انگیز نمک – در منزلتان نمک بپاشید"

بعضی از نوشته های که راجب نمک گفتید بهترین راحل برای زندگی بازهم سپاسگزارم بخاطر مطلب اموزنده