کارهای مضر برای سلامت چشم ها

چشم و بینایی ۱۲ آبان ۱۳۹۴ یک دیدگاه

کارهای مضر برای سلامت چشم ها

مراقبت از بدن نیاز به حساسیت های خاصی دارد چرا که هر قسمت از بدن نیازمند نوع ویژه ای از مراقبت و نگهداری است. یکی از اعضا بدن چشم است که باید از آنها با دقت مراقبت و محافظت کرد. در این مطلب یک سری کارها که ممکن است به صورت ناخواسته انجام شوند و سلامت چشم ها را تهدید کنند برای شما در نظر گرفته ایم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد. با ما همراه باشید.
چشم ها همه زندگی ما هستند و باید به شدت از آنها مراقبت کرد. در ادامه کارهایی که خطرناک هستند و به چشم آسیب می رسانند را خواهید خواند:

کار کردن و کتاب خواندن در نور کم

نور کم برای کاهش بینایی و ضعف بینایی بسیار خطرناک است هرگز در نو کم مطالعه نکنید

کارهای مضر برای سلامت چشم ها

خیره شدن  به آفتاب

حتی اگر از عینک آفتابی استفاده می کنید نیز به خورشید خیره نشوید چرا که اشعه های خورشید به شبکیه چشم آسیب می رسانند.

سلامت چشم

با لنز خوابیدن

چشم ها در زمان خواب به جریان منظم اکسیژن نیاز دارن، پس هرگز با لنز نخوابید.

با لنز شنا کردن

هرگز با لنز وارد استخر نشوید مگر اینکه عینک با کیفیتی به چشم داشته باشید. آب ممکن است حاوی  نوعی انگل باشد که گاهی به از دست دادن بینایی منجر میشود.

چشم

استفاده از مانیتورهای قدیمی

یک متخصص چشم با بیان اینکه استفاده طولانی و پلک‌ نزدن دو مشکل اصلی پس از فراگیری ابزارهایی از جمله موبایل، تبلت و رایانه است،‌ گفت: محصولاتی از جمله لپ‌تاپ‌ها،‌ نمایشگرها و رایانه‌های بدون کیس که از آنتی فلیکر برخوردارند میزان نوری که به سطح چشم می‌رسانند را کاهش می‌دهند و با تحریک کمتر سلول‌های بینایی باعث کاهش آسیب چشمی می‌شوند.
به گزارش عصرایران، محمود جباروند با بیان اینکه دو مشکل اصلی در استفاده طولانی از ابزارهای ارتباطی، ناشی از تحریک تطابق و پلک‌ نزدن برای دقت بیشتر است، تاکید کرد: هیچ ابزاری نمی‌تواند این دو مشکل را جبران کند؛ اما با پیشرفت فناوری،‌ ابزارهایی تولید شده‌اند که میزان آسیب چشمی را کاهش می‌دهند.

پورتال رنگی _ کارهای مضر برای سلامت چشم ها
منبع: نوین زی

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
.

ممنونم ؛ اب کلر هم باعث مشکلات بینایی میشود