کاشی کاری های مدرن + نکات مهم خرید کاشی - پورتال رنگی

هنر و دکوراسیون ۲۵ مهر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

کاشی کاری های مدرن + نکات مهم خرید کاشی

کاشی کاری های تزیینی و خلاقانه یکی از زیباترین اشکال کاشی کاری می باشد که نمونه های آن را در معابد و کاخ های قدیمی می توان به وفور یافت. امروزه نیز کاشی کاری های مختلف را می توان در بسیاری از دکوراسیون های داخلی و یا حتی در زیباسازی های شهری دید.

کاشی کاری یکی از قدیمی ترین اشکال هنر در جهان می باشد که قدمت آن به ۵۰۰۰ سال پیش می رسد، کاشی کاری های تزیینی و خلاقانه یکی از زیباترین اشکال کاشی کاری می باشد که نمونه های آن را در معابد و کاخ های قدیمی می توان به وفور یافت.

امروزه نیز کاشی کاری های مختلف را می توان در بسیاری از دکوراسیون های داخلی و یا حتی در زیباسازی های شهری دید. به همین منظور امروز می خواهیم شما را با نمونه های مختلف کاشی کاری مدرن در دکوراسیون داخلی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

کاشی کاری سنتی: استفاده از سفال های لعابی

کاشی معرق یکی از هنرهای سنتی و قدیمی کاشی کاری می باشد که علاوه بر زیبایی خاصش زحمت بسیاری هم دارد، اما زیبایی و ترکیب رنگ های نهایی آن جلوه ی منحصر به فردی را به دکوراسیون داخلی شما می بخشد. همان طور که در این تصویر می بینید تکه های شکسته ی سفال های لعابی رنگارنگ به گونه ای هنرمندانه در کنار هم چیده شده اند و ملات روی آن را پوشانده اند و یک دیوار کاشی کاری شده منحصر به فرد برای فضا به وجود آمده است.

با تکه های شکسته ی سفال های لعابی دیوار خود را تزیین کنید

کاشی کاری های مدرن + نکات مهم خرید کاشی

کاشی کاری سنتی: مبلمان کاشی کاری شده

شاید مبلمان کاشی کاری شده در نگاه اول کمی دور از ذهن به نظر برسد اما شما می توانید با کمک کاشی کاری ظاهر خاصی به مبلمان فضای بیرونی خود ببخشید، حتی می توانید مبلمان قدیمی و فرسوده ی خودتان را با کمک کاشی معرق نو کنید و ظاهر متفاوتی به آن و دکوراسیون خود ببخشید.

کاشی کاری آشپزخانه: دیوار بین کابینت

کاشی کاری تزیینی دیوار بین آشپزخانه یکی از متفاوت ترین ایده هایی است که باعث تغییر ظاهر دکوراسیون آشپزخانه ی شما می شود. این تغییرات مقرون به صرفه را می توانید خودتان انجام دهید و یا از متخصصین این حوزه کمک بگیرید و با کاشی کاری آشپزخانه ی خود ظاهر منحصر به فردی به فضای آشپزخانه ی خود ببخشید.

برای کاشی کاری آشپزخانه و کاشی کاری دیوار بین کابینت می توانید از موزاییک های دست ساز پازلی که در نهایت یک طرح کلی را شامل می شود استفاده نمایید و ظاهر متفاوتی به دکوراسیون آشپزخانه ی خود ببخشید. البته باید یادآور شوم که این نوع از کاشی کاری های پازلی با سرعت بالاتری نصب می شوند و طرح های جذاب تری را می توانید با کمک آن ها برای دکوراسیون خود داشته باشید.

کاشی کاری آشپزخانه: طراحی دیوار

نگاه خود را به کاشی و کاشی کاری محدود به طرح ها و قطعات زاویه دار نکنید با کمک ابزار خاص می توانید کاشی های خود را به اشکال متنوع برش دهید و یک کاشی کاری خاص و کمتر دیده شده برای دیوار آشپزخانه ی خود ایجاد نمایید و از داشتنش لذت ببرید.

کاشی کاری های مدرن + نکات مهم خرید کاشی

کاشی کاری مدرن: تابلو های هنری

با کمک کاشی کاری های تزیینی می توانید یک تابلو هنری بسازید و ظاهر متفاوتی داخلی خود ببخشید. حضور یک تابلو کاشی کاری مدرن قاب شده در فضایی مانند حمام و سرویس بهداشتی ظاهر بسیار متفاوتی به دکوراسیون چنین فضایی می بخشد.

کاشی کاری مدرن: دیوار پشت تخت

استفاده از طراح های کاشی کاری مدرن برای دیوار پشت تخت شما می تواند جلوه ی دکوراسیون داخلی تان دو چندان کند، و هر بیننده ای را به خود خیره کند، کافی است طرح منحصر به فردی را متناسب با فضای اتاق خواب خود انتخاب کنید و ظاهر آن تغییر دهید، در انتخاب طرح برای فضای اتاق خوابتان توجه داشته باشید که اگر دکوراسیون اتاق خوابتان شلوغ است از طرح های ساده تر و خلوت تر برای کاشی کاری دیوار پشت تخت خوابتان استفاده کنید تا ظاهر فضای شما شلوغ تر و گرفته نشود.

برای این نوع از کاشی کاری های تزیینی با جزییات زیاد می توانید از کامپیوترها نیز کمک بگیرید و حتی طرح مد نظرتان را روی کاغذ به چاپ برسانید و به عنوان کاغذ دیواری در بخش های متنوع دکوراسیونتان نصب کنید و از داشتنش لذت ببرید.

توصیه هایی برای خرید کاشی و سرامیک مناسب

1 – درجه کاشی:

در اکثر کارخانه ­ها به علت محدودیت­های فنی، معمولاً امکان این وجود ندارد که همه ­ی کاشی­ها از لحاظ رنگ و کیفیت یکدست دربیایند.در نتیجه بعد از تولید، کاشی­​هایی را که از لحاظ رنگ، استحکام، یا مواردی شبیه این از استانداردهای کافی برخوردار نیستند جدا کرده و متناسب با اشکالاتی که دارند آن­ها را در دسته بندی­ هایی با اسم کاشی درجه 2 و کاشی درجه 3 راهی بازار می­ کنند.

کاشی درجه 1، در بین تمام کاشی­ها مرغوب ترین کیفیت را دارد و معمولاً با کمترین شکستگی یا یکدست نبودن رنگ و لعاب مواجه می­شود. و به بعد از آن کاشی درجه 2 و درجه 3 دارای نواقص بیشتر و کیفیت کمتری هستند. هنگام خرید کاشی حتماً به مناسب بودن درجه آن برای مکانی که قصد استفاده از آن­ها را دارید دقت کنید.

کاشی کاری های مدرن + نکات مهم خرید کاشی

2 – درجه سائیدگی کاشی:

موضوع مهم دیگری که هنگام خرید کاشی باید به آن دقت کنید، درجه سائیدگی کاشی است. در خانه­ ها معمولاً کاشی­ هایی که برای کف آشپزخانه به کار گرفته می­شوند در معرض بیشترین سائیدگی هستند زیرا لوازم سنگینی مانند یخچال، اجاق گاز، ماشین ظرفشویی و… بر روی آن قرار دارد و معمولاً هم در طول روز تردد زیادی روی آن­ها صورت می­ گیرد. از آن گذشته کاشی­ های کف آشپزخانه مدام در معرض چرب شدن یا آغشته شدن به مواد غذایی مختلف قرار دارند.

کاشی ­هایی که دارای درجه سائیدگی (PEI)؛ I و II هستند کمترین مقاومت را در برابر سائیدگی دارند. این کاشی­ها عموماً زینتی بوده و از آن­ها می­توان جهت تزئین دیوارها استفاده کرد. کاشی­های III دارای مقاومت متوسط هستند و می­توانید از آن­ها در منزل خود استفاده کنید. کاشی­های IX دارای مقاومت بالاتری هستند و در فضاهای مسکونی و بسیاری از فضاهای تجاری قابلیت استفاده از آن­ها وجود دارد.

کاشی­های درجه X دارای بالاترین مقاومت در برابر سائیدگی هستند و در تمامی فضاهای تجاری می­توانند مورد استفاده قرار گیرند. فراموش نکنید استفاده از کاشی X در منزل عملاً نتیجه­ای به غیر از افزایش هزینه برای شما ندارد. پس برای در هر فضای، از کاشی متناسب با آن فضا استفاده کنید.

3- میزان جذب آب کاشی:

نکته ­ی دیگری که در خرید کاشی بسیار اهمیت دارد، میزان جذب آب یک کاشی است. شاید شما هم به خاطر داشته باشید که در بعضی خانه­ های قدیمی، کاشی­ هایی که در حمام مورد استفاده قرار می­گرفت پس از مدتی دچار انواع و اقسام ایرادات می ­شد و فرم ایده ­آل خود را از دست می­​داد.

یکی از اصلی­ترین دلایل این اتفاق مناسب نبودن میزان جذب آب (W.A) این کاشی­ها برای محیطی بود که در آن مورد استفاده قرار گرفته بودند.

توجه به میزان جذب آب بخصوص اگر در شهرهای مرطوب و دارای آب­ و هوای شرجی استفاده می­ کنید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کاشی کاری های مدرن + نکات مهم خرید کاشی

4 – میزان لیز بودن کاشی:

امروزه بسیاری از موارد شکستگی استخوان­ها بر اثر لیز خوردن در حمام خانه اتفاق می­افتد. در بسیاری از موارد دلیل این اتفاق نامناسب بودن میزان اصطکاک کاشی­ها در محیطی است که مورد استفاده قرار گرفته است.

هر چه میزان لیز بودن کاشی کمتر باشد اصطکاکی که با پا ایجاد می­کند بیشتر است و امکان لیزخوردن روی آن کمتر. توجه داشته باشید که برای هر قسمت خانه کاشی­هایی انتخاب کنید که از نظر میزان لیز بودن، با محل به کارگیری­شان تناسب داشته باشند.

اما پیشنهاد ما به شما چیست؟

سمنت تایل! سمنت تایل نوعی کفپوش دست ساز است که قدمت آن به قرن ١٨ در اروپا باز میگردد.

سمنت تایل جایگزین فوق العاده­ ای برای کاشی محسوب می​­شود که بسیاری از نواقص مربوط به کاشی را ندارد. این محصول امروزه در اروپا و آمریکا کاربرد زیادی دارد و در ساختمان ها ، رستوران ها و فروشگاه های لوکس از آن استفاده می کنند.

عکس ­های زیبایی هم که از ابتدای متن ملاحظه فرمودید همگی مربوط به همین محصول بود!

سمنت تایل­ ها به دلیل دست ساز بودن، تنوع طرح و رنگ فوق العاده­ ای دارند. شما می­ توانید سمنت تایل مطلوبتان را در انواع و اقسام رنگ ها و طراح ها سفارش دهید و سمنت تایلی مطابق میل و سلیقه خود داشته باشید.

سمنت ­تایل­ ها می ­توانند به طرز قابل ملاحظه ­ای باعث فروش بهتر واحد­های مسکونی، تجاری و اداری شما شوند.

این ویژگی بخصوص در بازار نه چندان پررونق امروز ساختمان، می ­تواند برگ برنده بسیار مهم و حائز اهمیتی محسوب شود. نکته­ ای که به هیچ عنوان نمی ­توان آن را نادیده گرفت.

زندگی رنگی با پورتال رنگی


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of