کاهش وزن با هندوانه - پورتال رنگی

چاقی و لاغری 10 فروردین 1396 بدون دیدگاه

کاهش وزن با هندوانه

کاهش وزن با هندوانه

کاهش وزن با هندوانه

کاهش وزن با هندوانه _ نُقل خبر : هندوانه، این میوه تابستانی دارای نوعی فیبر است که با متصل شدن به چربی ها آنها را به خارج از بدن شما حمل می کند. اما از این موضوع مهمتر حتما می دانید که هندوانه حاوی درصد بالایی از آب است، که کمک می کند آب کافی به بدن برسد و کالری بیشتری بسوزد. یک فنجان هندوانه کالری به مراتب کمتری نسبت به میوه های تابستانی دیگر دارد. پس برای کاهش وزن هندوانه را در رژیم کاهش وزن خود بگنجانید. در ادامه به برخی از خواص هندوانه خواهیم پرداخت.

هندوانه و لاغری

آشنایی با برخی خواص هندوانه

  • هندوانه حاوی مقدار فراوانی آمینو اسید بنام L-citruline است. که توسط بدن انسان به L-carnitine تبدیل می شود, که نقش عمده ای را در آرام کردن عروق خونی و بهبود گردش خون دارد, و در نتیجه باعث بهبود سلامتی قلب و عروق می شود.
  • کاهش فشار خون بالا: مطالعات نشان داده اند که مکمل های گرفته شده از عصاره هندوانه به کاهش فشار خون بالا در افراد چاق و مردان میانسال کمک می کند.
  • ادرار آور: هندوانه ادرار آور طبیعی است و برای هیدراته کردن بدن خوب است, (۹۰% هندوانه آب است). و البته, می تواند بصورت طبیعی نیاز بدنتان به آب اضافی را بر طرف کند.
  • ویاگرای طبیعی: در جهت بهبود گردش خون, مطالعه ای دریافت که هندوانه اثر ویاگرا مانندی دارد که گردش خون آن ناحیه را افزایش می دهد. این مطالعه همچنین نشان داد که این میوه همچنین می تواند برای افزایش میل جنسی نیز مفید باشد, آنرا برای داشتن یک رابطه جنسی سالم مصرف کنید.
  • منبع غنی از ویتامین و مواد معدنی: بدن ما برای عملکرد بهتر نیاز به تمام ویتامین ها و مواد معدنی دارد. هندوانه چند نوع آنها را تامین می کند, اما سرشار از ویتامین A و C است. همچنین حاوی مقدار مناسبی پتاسیم است, که می تواند در کاهش فشار خون و حتی سکته مغزی موثر باشد.
  • کالری پایین: یک فنجان هندوانه در حدود ۸۰ کالری دارد.
  • چربی کم: بر طبق جدول مواد غذایی, میوه های سبز رنگ تقریبا هیچ چربی ندارند…
  • کلسترول پایین: برای کسانی که مصرف کلسترولشان را کنترل می کنند, در یک وعده هندوانه به علت پایین بودن کلسترول, این مقدار قابل اندازه گیری نمی باشد.
  • هندوانه حاوی lycopene است, نوعی از آنتی اکسیدان است که می تواند با سرطان مبارزه کند. مطالعه ای از دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند در استرالیا نشان داد که Lycopene می تواند یک منبع مهم پیشگیری و درمان سرطان پروستات باشد.

نُقل خبر : کاهش وزن با هندوانه ، هندوانه
منبع: دکترسلام

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of