کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

نکات مد و پوشاک ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ۳ دیدگاه

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

شاید شما هم مانند بسیاری از خانم ها از پوشیدن کفش پاشنه بلند فراری باشید، اما باید با خبر ورود دوباره کفش های پاشنه بلند به دنیای مد و فشن رو به رو شوید. بهتر است بگوییم امپراطوری کفش های بدون پاشنه و کتانی ها به پایان رسیده است. طراحان مد و لباس گزینه های پاشنه بلند زیادی را در اختیارمان قرار داده اند، گزینه هایی که به راحتی می توانیم کفش های بدون پاشنه را نادیده بگیریم. اصلاً بهتر است ورود کفش های پاشنه بلند به کمد لباس هایتان را تبریک بگویید. بیایید صادق باشیم، هر لباسی با کفش پاشنه بلند زیباتر به نظر می رسد. اما اگر شما هم با فکر کردن به کفش های پاشنه بلند به یاد پاهای بیچاره تان می افتید که چقدر اذیت خواهند شد، باید بگوییم که دنیای فشن به این موضوع بسیار زودتر از شما اندیشیده است.

روش های زیادی وجود دارد که بتوانید کفش بدون پاشنه را در استایلی شیک به کار ببرید و آن ها را جایگزین مناسبی برای کفش های پاشنه بلند کنید. در این مطلب به بررسی مدل های برتر کفش های پاشنه بلند می پردازیم و جایگزین بدون پاشنه هر مدل را معرفی می کنیم. این جایگزین کفش پاشنه بلند را می توانید بدون آن که تغییری در استایل شما به وجود بیاورد، به راحتی استفاده کنید.

جایگزین صندل پاشنه بلند گلدوزی شده

صندل های پاشنه بلند گلدوزی شده یک انتخاب کاملاً تابستانه و شیک هستند، شما می توانید این نوع از صندل ها را با یک صندل بدون پاشنه چرم که گلدوزی کمی دارد جایگزین کنید.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

صندل های پاشنه بلند گلدوزی شده یک انتخاب کاملاً تابستانه و شیک هستند

 

جایگزین کفش پاشنه میخی کار شده

یک جفت کفش پاشنه میخی نوک تیز که روی آن کار شده باشد، می تواند تکمیل کننده استایل مهمانی شما باشد. اما اگر با این کفش ها احساس راحتی ندارید، می توانید آن را با یک جفت صندل کار شده جایگزین نمایید، اگر روی این صندل با مروارید کار شده باشد، می تواند یک گزینه انتخابی زیبا برای یک پوشش خاص زنانه باشد.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

کفش پاشنه میخی نوک تیز که روی آن کار شده باشد، تکمیل کننده استایل مهمانی شما می باشد

 

جایگزین کفش لژدار جیر یا چرم مشکی

کفش پاشنه بلند جیر یا چرم مشکی، یک استایل کاملاً رسمی و شیک برای شما به وجود خواهد آورد، این کفش را می توانید با انواع لباس های مجلسی زنانه استفاده کنید. استفاده از کفش های پاشنه مبلی (لژدار) نسبت به کفش های پاشنه بلند دیگر، راحت تر است، اما اگر دوست دارید یک کفش بدون پاشنه را جایگزین آن ها کنید؛ می توانید از یک کفش عروسکی مشکی و ترجیحاً ورنی یا جیر مشکی استفاده کنید. کفش عروسکی مشکی را می توانید علاوه بر مهمانی، برای محل کار یا در مواقعی که می خواهید استایل نیمه رسمی داشته باشید نیز مورد استفاده قرار دهید.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

کفش پاشنه بلند جیر یا چرم مشکی، را می توانید با انواع لباس های مجلسی زنانه استفاده کنید

 

جایگزین کفش پاشنه بلند متالیک

رنگ های متالیک یکی از ترندهای دنیای مد امسال است. در صورتی که بخواهید این سبک از کفش های پاشنه بلند را با کفش بدون پاشنه جایگزین کنید، پیشنهاد ما کتانی های متالیک است. می توانید آن ها را با هر نوع پوششی هماهنگ کنید و از استایل فوق العاده خود لذت ببرید.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

کتانی های متالیک را جایگزین کفش های پاشنه بلند با رنگ های متالیک کنید

 

جایگزین کفش پاشنه بلند خز دار

خزهای بلند در کنار پاشنه های بلند استایلی متفاوت به وجود می آورد. این سبک از کفش ها شاید مورد پسند بسیاری از خانم ها نباشد، اما اگر بتوانید آن ها را به درستی در استایل خود استفاده کنید، نتیجه ای خارق العاده خواهد داشت. جایگزین این کفش ها، صندل های بدون پاشنه ای است که خزهای بلند دارند. این نوع صندل های بدون پاشنه با خزهای بلند، دقیقاً عملکردی مشابه کفش های پاشنه دار با خز بلند در استایل شما خواهند داشت.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

جایگزین کفش پاشنه بلند خز دار صندل های بدون پاشنه ای است که خزهای بلند دارند

 

جایگزین کفش پاشنه بلند جیر ساده

فرم ساده کفش پاشنه بلند وقتی با جنس جیر همراه شود، بیشتر برای مناسبت های نیمه رسمی و خودمانی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید این کفش پاشنه ۷ سانتی متری را با صندل های ساده و معمولی جایگزین کنید.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

کفش پاشنه ۷ سانتی جیر ساده را با صندل های ساده و معمولی جایگزین کنید

 

جایگزین صندل بندی پاشنه بلند پلنگی

صندل های بندی یکی از جذاب ترین کفش های پاشنه بلند هستند که زیبایی و زنانگی را توامان دارند. این کفش ها می توانند در کنار لباس های مجلسی که پارچه های نازک و ظریف دارند، استایلی کاملاً زنانه و زیبا به وجود آورند. یک صندل بندی پلنگی، گزینه ای ایده آل برای استایل رسمی و شیک خواهد بود؛ خصوصاً اگر با لباس های مجلسی مشکی و ساده پوشیده شود. جایگزین مناسب برای این نوع صندل ها، کفش های بدون پاشنه با طرح پوست پلنگ خواهد بود. زیبایی این کفش بدون پاشنه، چیزی کمتر از صندل بندی پاشنه بلند پلنگی نخواهد داشت.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

جایگزین مناسب برای این نوع صندل ها، کفش های بدون پاشنه با طرح پوست پلنگ خواهد بود

 

جایگزین صندل پاشنه دار با رویه بلند

صندل های پاشنه دار با رویه بلند انتخاب بسیاری از خانم ها است، چرا که این نوع از صندل ها هم زیبایی کفش های پاشنه دار را دارند و هم احساس راحتی زیادی برای شما خواهند داشت. اما اگر می خواهید جایگزین مناسبی برای این کفش ها بیابید، پیشنهاد ما صندل های بدون پاشنه با رویه بلند است.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

جایگزین صندل پاشنه دار با رویه بلند صندل های بدون پاشنه با رویه بلند است

 

جایگزین کفش پاشنه بلند پشت باز

کفش های پاشنه بلند پشت باز را می توانید با بسیاری از استایل ها و لباس های مجلسی زنانه مورد استفاده قرار دهید. کفش های بدون پاشنه ساده جایگزین مناسبی برای آن ها هستند.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

کفش های بدون پاشنه ساده جایگزین مناسبی برای کفش پاشنه بلند پشت باز هستند

 

جایگزین کفش پاشنه بلند سفید

کفش پاشنه بلند استفاده از کفش های پاشنه بلند سفید با لباس های مجلسی به رنگ روشن، یک روش فوق العاده برای داشتن استایلی شیک و زنانه است. لباس های مجلسی روشن یا با رنگ های خنثی را می توانید به راحتی با کفش های سفید هماهنگ کنید. همچنین می تواند یک گزینه مناسب برای ست کردن با پیراهن مجلسی مشکی باشد. کفش بدون پاشنه سفید دقیقاً کاربردی مشابه کفش پاشنه دار سفید دارد و می تواند بهترین جایگزین برای آن باشد.

 

کفش ها جایگزین کفش های پاشنه بلند را ببینید

کفش بدون پاشنه سفید کاربردی مشابه کفش پاشنه دار سفید دارد و بهترین جایگزین می باشد

 

با وجود اینکه کفش های پاشنه بلند طرفداران زیادی دارند، اما شاید شما هم از جمله کسانی باشید که از پوشیدن این کفش ها اذیت می شوید و همیشه یک کفش بدون پاشنه را ترجیح می دهید. اما یک کفش بدون پاشنه شیک و مناسب هم می تواند جایگزین فوق العاده ای برای کفش پاشنه بلند شما باشد. نظر شما درباره جایگزین کفش پاشنه بلند و استایل و راحتی کفش های تخت چیست؟

نکته های مهم برای خرید کفش

فرم پاهای افراد بر اساس انگشتان پا متفاوت است به همین خاطر صرفا با تکیه بر سایز نباید اقدام به خرید کفش کرد.

مناسب بودن یک کفش صرفا به این نیست که سایز عددی آن با پای فرد بخواند بلکه باید در انتخاب کفش به فرم پا توجه کرد چه بسا که برخی از کفش‌ها با وجود اینکه از نظر سایز مشکلی ندارند اما از نظر فرم با پای فرد همخوانی نداشته باشند و باعث بروز مشکلات شوند.

فرم پاهای افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است لذا باید قالب کفش با آن همخوانی داشته باشد و صرفا در نظر گرفتن سایز طولی پا کار درستی نیست ضمن اینکه برخلاف ادعای بسیاری از فروشندگان کفش جا باز نمی‌کند.

فرم پا در سراسر دنیا به سه دسته تقسیم می‌شود که باید به آن توجه کرد. دسته نخست کسانی هستند که انگشت شصت پای آن‌ها بزرگتر است و بقیه انگشت‌ها به ترتیب کوچک می‌شوند اما دسته دوم کسانی هستند که انگشت دوم و سوم پاهایشان بزرگتر است. دسته سوم کسانی هستند که انگشت‌های یکسانی دارند و تمام سرانگشتان به یک اندازه هستند.

با توجه به اندازه انگشتان نوع قالبی که برای پا معین می‌شود متفاوت است اما در کنار این مساله توجه به عرض پا نیز مهم است.

عرض پا یک مساله مهم است که در تمام دنیا به آن توجه می‌شود ، عرض پا مساله‌ای است که علاوه بر سایز و قالب به آن توجه می‌شود اما متاسفانه در ایران حتی برای برندهای خارجی که وارد کشور می‌شوند این مساله لحاظ نمی‌شود و کمتر کسی به آن توجه می‌کند.

در تمام دنیا کفش بر اساس فرم و عرض پا در کنار سایز بندی ارائه می‌شود البته در ایران هم برخی از فروشندگان علم این کار را دارند و با مشاوره دادن این مشکل را رفع می‌کنند اما تعداد این افراد متخصص بسیار کم است.

آیا برای طراحی کفش در ایران این سه فرم پا لحاظ می‌شود؟ قالب‌ها تحت این عناوین نیستند اما تولید انجام می‌شود منتها مساله اینجاست که انتخاب کفش‌ها باید با علم خود خریدار صورت گیرد.

کسانی که انگشت‌های بلندتری دارند باید از کفش‌های کشیده استفاده کنند تا امکان حرکت برای انگشتان پا ایجاد شود بالعکس کسانی که پاهای پهنی دارند بهتر است از کفش‌های گرد استفاده کنند.

کفش پاشنه بلند تا میزان زیادی غیر استاندارد است زیرا در این حالت پنجه پا مجبور به تحمل وزن فرد می‌شود در حالیکه برای حالت عادی این پاشنه پا است که ۷۵ درصد وزن بدن را تحمل می‌کند.
گر چه کفش پاشنه بلند در هیچ حالتی توصیه نمی‌شود اما بهتر است افراد از نمونه‌هایی استفاده کنند که انگشت‌های پا را به یکدیگر نچسباند و امکان حرکت به فرد بدهد.

علت خستگی مفرط کفش‌های داخلی نظیر کالج چیست ؟ کفش کالج جزء نمونه‌های راحت و سبکی است که با اغلب فرم پاها سازگار است اما مشکل اینجاست که زیره این کفش‌ها مناسب نیست یعنی آن ضخامت استاندارد در این نوع کفش‌ها لحاظ نشده است.

زیره مناسب یک کفش باید حداقل یک سانت ضخامت داشته باشد اما متاسفانه اغلب کفش‌های داخلی اینگونه نیست. به خصوص در کفش کالج این ضخامت رعایت نشده است زیرا مساله کاهش هزینه و سبک ماندن کار در اولویت بوده است.

صنعت این بخش در کشور ضعیف است و عمدتا از جنس PVC در ساختار این نوع کارها استفاده می‌شود که انعطاف کم و سنگینی بیشتری نسبت به سایرین دارد.

در تمام دنیا از لاسیتک در قسمت‌هایی از کفش استفاده می‌شود تا مشکل ضخامت زیره و انعطاف آن رفع شود. استفاده از لاسیتک کمی بر وزن کار می‌افزاید اما پروسه طولانی‌تری در تولید به همراه دارد.

برای طراحی کفش استاندارد ابتدا یک طراح صنعتی نیاز است. طراح صنعتی کسی است که ایده بدهد و طراحی ترسیمی بداند در مرحله بعد نیازمند کسی هستیم که دانش ارگونومیک و بهداشت صنعت را بداند البته اگر یک طراح صنعتی بخواهد می‌تواند در این عرصه دانش کافی را کسب کند اما دروس دانشگاهی به تنهایی برای این بخش کافی نیست.

بعد از حضور این متخصصین وارد پروسه تولید و حوزه کفاشی می‌شویم که خود مباحثی جداگانه به دنبال دارد.

درباره دلایل عدم تولید کفش تخصصی ورزشی در کشور : در ایران افراد متخصص و با علم این کار حضور دارند اما دلیل اینکه اغلب کفش‌های ورزشی تولیدی ایران قابلیت حرفه‌ای برای استفاده ورزشی ندارند این است که مهندسی لازم در کشور وجود ندارد به این معنا که سرمایه گذاری کلان اتفاق نیافتده است.

بهترین خرید کفش ، بهتر است هر فردی برای خرید کفش زمان مناسب را بداند و بعد از ظهرها برای خرید کفش اقدام کند زیرا در طول روز به دلیل فعالیت و ایستادن قسمت تحتانی بدن بزرگتر می‌شود.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

3

Please Login to comment
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
sima

کسانی که نمیتونن کفش پاشنه بلند و میخی بپوشند، میتونن از پاشنه های یکسره که زیرانگشتان پا امتداد داره استفاده کنند. با اینکار پا با شیب کمتری روی زمین قرار میگیره‌. و فشار کمتری به انگشتان میاد. اما جلو این کفش ها نباید نوک تیز باشه ،چون انگشتان را جمع می‌کنه و استخوان کنار شست پا می‌زنه بیرون. ممنونم از اینهمه اطلاعات مفید.

ندا رحیمی

ممنون از همراهی شما دوست عزیز با پورتال رنگی

اشی sqjrm

بنظرم خوب اگر خانمها دوست داشته باشند