کنترل دیابت

پزشکی و سلامت5 ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

کنترل دیابت

کنترل دیابت : دیابت یکی از بیماریهایی است که بسیار خطرناک است و مطابق نظر متخصصان این بیماری که به نام بیماری خاموش مشهور است در ابتدا فرد متوجه ابتلا شدن به آن نمی شود و رفته رفته این بیماری پیشرفت می کند تا جایی که فرد نیاز به تزریق انسولین می شود. البته باید توجه داشت که دیابت دو نوع دارد نوع ۱ آن از طریق ارثی است و نوع ۲ آن با بالا رفتن سن رخ می دهد. در هر صورت می توان این بیماری را کنترل کرد. و در این مطلب برای شما عزیزان همراه در خصوص ۱۲ ماده خوراکی که باعث کنترل دیابت می شوند صحبت کرده ایم. امیدواریم همیشه ایام سلامت باشید و از این مطلب هم استفاده مفید داشته باشید.

نقش مواد غذایی در کنترل بیماری دیابت

بسیاری از مواد خوراکی در درمان دیابت موثرند ولی برای پیشگیری از دیابت خام خواری و استفاده از سبزیجات مفیدتر است.
محمد کاشانی کارشناس طب سنتی گفت: مواد غذایی در کنترل انواع بیماری از جمله دیابت موثرند اما برای جلوگیری از دیابت ماده خوراکی خاصی وجود ندارد.

کنترل دیابت با این 12 روش

کاشانی ادامه داد: گیاهانی مثل دارچین، شنبلیله، سیر و پیاز، آووکادو ،آجیل ، زعال اخته، گیلاس، سرکه، قهوه تلخ شاید این بیماری را کنترل کنند ولی در جایی که ما روزانه مبالغ بسیاری از برنج و نان مصرف می کنیم نقش زیادی ندارند.
وی اظهار کرد: گیاهانی مانند شنبلیله برای افراد دیابتی انسولین تولید کرده و باعث پایین آمدن سطح قند خون شده اما این یک درمان خاص نیست.
کاشانی در ادامه گفت: کل میوه جات و انواع سبزیها از جمله سبزی مذکور قند بدن را تامین می کند بدون اینکه سطح قندخون تغییر کند . اما شکر و مشتقات آن به شکل زیاد به افزایش قند در بیماران دیابتی می انجامد.
این کارشناس طب سنتی در ادامه گفت: بهترین راه پیشگیری از دیابت خام خواری مانندخوردن سبزیجات به جای برنج و نان است.
وی تاکید کرد: در میان خشکبار فندق ماده مغذی برای پایین آوردن سطح قندخون و در گیاهان گیاه گزنه بسیار مفید است.

پورتال رنگی _ کنترل دیابت
منبع: سلامت نیوز

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !