بیش از ۵ میلیون کودک آمریکایی یک والد زندانی دارند !

بین الملل , خبری ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مطالعه جدیدی که برروی تاثیرات ویران کننده ناشی از زندانی شدن افراد برروی فرزندان، خانواده و جامعه انجام شده است نشان می دهد که بیش از ۵ میلیون کودک آمریکایی یک والد زندانی دارند که منجر به سطح تحصیلات پایین، مشکلات اقتصادی و روحی برای آنها شده است.

براساس گزارشات در طول ۴ دهه گذشته امکان زندانی شدن پدر کودک در دوران خردسالی وی ، ۵۰۰ درصد افزایش یافته است. این افزایش چشمگیر در کنار تصویب و الزام قانون های طولانی برای حمل مواد مخدر و قوانین اعتصاب سه گانه و حبس های طولانی مدت رخ داده است.

برای این کودکان که عمدتا کوچکتر از ۱۰ سال هستند ، زندانی شدن پدر موجب ناپایداری زیادی در زندگیشان می شود. پس از دستگیری پدر معمولا درآمد خانواده تا ۲۲ درصد کاهش پیدا می کند . بسیاری از خانواده هایی که هم اکنون به برنامه های حمایت کننده اجتماعی ، مانند کوپن غذا تکیه می کنند با این مشکلات مالی درگیر بوده اند و وابستگی پیدا کرده اند.

مطالعات جدید نشان می دهد که ۶۵ درصد خانواده هایی که یک عضو در زندان دارند نمی توانند نیازهای اولیه خود را برآورده کنند و صدها دلاری که باید بخاطر دادگاه بپردازند و همچنین هزنیه ملاقات با زندانیشان آنها را مقروض می کند.

همچنین مطالعات حاکی از این است که فرزندان والد زندانی بیش از بچه های عادی جابجا می شوند و همچنین کودکان آفریقایی- آمریکایی بیشتر در معرض کارتن خوابی هستند.

براساس این نتایج، تعداد فرزندان والد زندانی  در رنج مختلفی در ایالت های مختلف می باشد : از کمترین ۳ درصد در نیوجرسی گرفته تا بیشترین ۱۳ درصد در کنتاکی.

از این جمعیت ۵ میلیونی، ۵۰۳ هزار نفر در کالیفورنیا ، ۴۷۷ هزار نفر در تگزاس و ۳۱۲ هزار نفر در فلوریدا ساکن هستند.

محققین اعلام کردند که بیش از ۴۵ درصد مردان زیر ۲۴ سال در زندان های ایالتی و زندان فدرال آمریکا پدر هستند. در همین رده سنی، ۴۸ درصد از زنان در زندان فدرال و ۵۵ درصد در زندان های ایالتی مادر هستند.

محققان پیشنهاد می کنند که برنامه هایی در مدارس برای تمرکز روی وضعیت روحی و سلامتی این کودکان در نظر گرفته شود و همچنین به مراقبین موقتی بچه ها کمک های مالی، کمک در جهت نگهداری از خانه و کودکان و مشاوره های حقوقی داده شود.

Please Login to comment