راه های گرفتن تلخی زیتون و مزه دار کردن آن

گوناگون ۰۹ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

روش از بین بردن تلخی زیتون

اصولا عرضه زیتون به سه صورت کنسروی، شکسته وبی هسته می باشد.
زیتون شکسته زیتونی است که مراحل روغن گیری آن انجام شده و زیتون بی هسته همان زیتون کنسروی است (روغن کشی نشده است) و برای تهیه زیتون پرورده یا تزیین کردن آن با فلفل قرمز و بسته بندی از این نوع زیتون استفاده می شود.
در هرحال همه زیتون ها یک تلخی دارند و تنها راه گرفتن تلخی آنها خواباندن در آب نمک و شست وشوی چند باره آنهاست تا طعم تلخی آن از بین برود .( می توان در روز حدود سه تا چهار بار زیتون ها را شست و مجددا در آب نمک ریخت ) در آخر که طعم مطلوب را پیدا کرد مجدد زیتون ها را در آب نمک بریزید. دقت کنید شوری آن به اندازه ای باشد که مزه آن برای شما مطبوع باشد، یعنی نه بی نمک باشد و نه شور.

مزه دار کردن زیتون

اگر زیتون را در سطل های پلاستیکی به اندازه ماست های سه کیلویی می ریزید روی آن ۱ یا ۲ قاشق روغن زیتون و یک قاشق گلپر بریزید.

مزه دار کردن زیتون

میوه زیتون به تنهایی خوشمزه است ولی اگر آن را با مواد و ادویه های خاصی مزه دار کنید , می تواند باب طبع کسانی بشود که از طعم زیتون فراری هستند . در زیر چند روش ساده برای مزه دار کردن زیتون آمده که البته با زیتون پرورده ای که مرسوم است متفاوت می باشد :
برای شروع شما نیاز به زیتون سبز و درشت دارید . بهتر است اگر مقدار زیادی زیتون میخرید همیشه از فروشنده مقداری از آب زیتون را هم بگیرید و زیتون ها را داخل آن نگهداری کنید.

راه های گرفتن تلخی زیتون و مزه دار کردن آن

راه های گرفتن تلخی زیتون و مزه دار کردن آن

  • زیتون + آب زیتون + سماق + سرکه + روغن زیتون + سرکه سفید .
  • زیتون + آب زیتون + روغن زیتون + گلپر + سرکه سفید .
  • زیتون + آب زیتون + روغن زیتون + سرکه سفید + ۲ حبه سیر پوست کنده . ( این نوع زیتون خیلی خوش خوراک و خوش طعم می شود و طعم خیلی ملایم سیر به خودش میگیرد )
  • زیتون + رب انار ترُش + گلپر + روغن زیتون .
  • زیتون + تمرهندی + گلپر + روغن زیتون .
  • زیتون + سرکه سفید + آب و نمک . ( روش باستانی و باز کننده اشتها )

پورتال رنگی _ راه های گرفتن تلخی زیتون و مزه دار کردن آن / تلخی زیتون / مزه دار کردن زیتون
منبع: بیتوته، پرشین وی

برچسب ها

Please Login to comment