گوشت چرخ شده و مضرات نگهداری در یخچال

پزشکی و سلامت5 ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

گوشت چرخ شده و مضرات نگهداری در یخچال

گوشت چرخ شده و مضرات نگهداری در یخچال

گوشت چرخ شده و مضرات نگهداری در یخچال

گوشت چرخ شده و مضرات نگهداری در یخچال _ نُقل خبر : فکر نمیکنم تا حالا واسه هیچکدوم از شما خانومای خونه دار پیش اومده باشه که گوشت چرخ کرده رو همون موقع که خریداری میکنید مصرف کنید و احتمالا مقداری رو داخل یخچال یا فریزر قرار میدید. میخوام تو این مطلب در مورد مضرات نگهداری گوشت چرخ کرده اونم برای مدت طولانی صحبت کنم. باید بدونید که گوشت چرخ کرده بسیار زود خراب میشه، خیلی خیلی زودتر از استیک و دلیلشم اینه که وقتی شما گوشت رو چرخ میکنید سطح بیشتری از گوشت رو در معرض اکسیژن قرار میدید و اکسیژن عامل اصلی اکسیداسیون و در نتیجه فساد مواد غذایییه.
البته در مجاورت هوا بودن برای هر ماده غذایی مضر و خطرناکه ولی در مورد میوه و سبزیجات فساد با کندی پیش میره. در ضمن در داخل گوشت چرخ شده بخاطر شیوه ای که چرخ میشه کیسه های بسیار ریز هوا تولید میشه که به سرعت باعث فساد بافت گوشت میشود.
ولی در مورد گوشت های استیکی این قضیه فرق میکنه زیرا گوشت استیکی جسم جامد و پر شده با بافت های پروتئینه که اجازه ورود هوا به داخل بافتش را نمیدهد.

گوشت چرخ کرده

علایم فساد گوشت چرخ شده چیست؟

باید بگم در مورد گوشت چرخ کرده میتوان نشانه های زیادی رو برشمرد که نشان از فساد داره ولی شما در اولین قدم با لمس گوشت میتونید آثار فساد رو در گوشت چرخ شده ببینید. اگر گوشت لیز و لزج بود ،این شروع فساد گوشت شماست. این لیزی و لزج شدن سطح گوشت به دلیل تجمع باکتری ایجاد میشه. نشانه بعدی در مورد فساد گوشت بوی بد اونه و این هم به دلیل گازهای منتشر شده توسط باکتریه.
در عین حال جالبه که بدونید با وجود این علایم همچنان پروتئین گوشت سالم و مغذیه. ودر نهایت آخرین نشانه فساد گوشت تغیر رنگ اونه که از قرمز به قهوه ای بدل میشه و دلیلشم اینه که باکتری ترکیبات آهن در گوشت رو میشکنه و باعث تغییر رنگ گوشت میشه.
شاید باید کمی در استفاده از گوشت چرخ کرده سختگیر تر باشید و حتی المقدور از گوشت های چرخ کرده فروشگاه ها خرید نکنید حتی با وجود اینکه میدونید تا مدت معلومی تاریخ انقضا داره.
پس اگه بازم تمایل دارین که از گوشت های چرخ شده فروشگاه ها خریداری کنید بدون توجه به تاریخ انقضا در همون روز اول اونو طبخ کنید. این کار سبب از بین رفتن باکتری نمیشه ولی میتونه چرخه تولیدشونو کند کنه. و در نهایت میخوام توصیه کنم هرچند که میدونم سخته ولی سعی کنید گوشت چرخ کرده رو به مقدار مصرف همون روز تهیه کرده و در کیسه فریزر قرار بدین و هواشو تخلیه کنید. بعد برای ۴ یا ۵ ساعت در یخچال قرار بدین و در نهایت غذای خودتونو درست کنید.

نُقل خبر _ گوشت چرخ شده و مضرات نگهداری در یخچال
فساد در گوشت

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !