یافتن خوشبختی واقعی با ترک این عادت ها

روانشناسی و موفقیت 01 آبان 1394 بدون دیدگاه

یافتن خوشبختی واقعی با ترک این عادت ها

هنگامی که ما در مورد آنچه که خوشحال مان می کند فکر می کنیم، در درجه اول به چیزهایی که می خواهیم به زندگیمان اضافه شود می اندیشیم. هر چیز بهتری مانند پول بیشتر، خانه بهتر، شهر و مکانی بهتر برای زندگی و خلاصه هر چیز بهتری برای اضافه کردن به زندگی. ما فکر می کنیم برای شاد بودن و خوشبختی باید حتما چیزهایی را به زندگیمان اضافه کنیم. اما شاید به جای این کار بهتر باشد که چیزهایی را از زندگیمان کم کنیم تا به خوشبختی واقعی دست پیدا کنیم.

در اینجا به 4 عادت اشاره می شود که ما می توانیم با ترک آن ها خوشبختی واقعی را در زندگیمان پیدا کنیم.

نیاز به کامل و بی نقص بودن

هنگامی که ما کاری یا چیزی را اشتباه انجام می دهیم شاید از طرف اطرافیانمان مورد تمسخر قرار بگیریم. ما انسان ها موجوداتی اجتماعی هستیم و تمسخر به هیچ وجه موجب احساس مطلوبی در ما نمی شود. بنابراین به طور طبیعی همه ما دوست داریم که همیشه همه چیز را کامل و بدون نقص انجام دهیم. اما ما باید بدانیم که مهم نیست ما چیزی را درست انجام می دهیم یا نه، آنچه مهم است آن است که حداکثر تلاش خود را کرده و خطاها و اشتباه های احتمالی آن را بدون هیچ ناراحتی بپذیریم.

نیاز به کنترل همه چیز

همه ما به طور طبیعی  می خواهیم که همه چیز را کنترل کنیم. هنگامی که ما بتوانیم محیط پیرامون خود را کنترل کنیم، پس می توانیم سرنوشت و تقدیرمان را نیز تحت کنترل خود قرار دهیم. اما این کنترل تنها تا حد کمی میسر می باشد. ما باید گاهی اوقات بر روی این نیاز و تمایل مان پا بگذاریم. ما اعضای خانواده مان، همکاران و حتی دوستانمان را کنترل می کنیم. ما باید این مسئله را درک کنیم که حقیقتا نمی توانیم همه چیز را کنترل و هدایت کنیم. هنگامی که ما دست از این کنترل بر می داریم و می پذیریم که همه چیز در زندگی مان به طور طبیعی رخ می دهد، در این صورت استرس زیاد ناشی از این کنترل نیز برطرف می گردد و بیشتر احساس خوشبختی می کنیم.

یافتن خوشبختی واقعی با ترک این عادت ها

یافتن خوشبختی واقعی با ترک این عادت ها

 

نیاز به سرزنش

این نیاز نیز درست مشابه به نیاز کامل و بی نقص بودن است. همه ما گاهی اوقات خرابکاری می کنیم و مرتکب اشتباه می شویم. ما باید بپذیریم که همه مانند خود ما اشتباه می کنند و با وجود این اشتباه باید رو به جلو حرکت کرده و دیگران را سرزنش نکنیم.

نیاز به گله و شکایت

هنگامی که ما در موقعیتی نا مناسب قرار می گیریم، بهتر است که برای رفع آن شرایط تلاش کنیم. گله و شکایت از آن شرایط سخت و نامناسب نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه انرژیمان را تحلیل می برد. انرژی منفی همیشه وضع را بدتر می کند و انرژی شما را بیشتر کاهش می دهد.

بنابراین هنگامی که ما بتوانیم نیاز به گله و شکایت بی فایده، نیاز به سرزنش و مقصر شناختن دیگران، نیاز به کنترل همه چیز و نیاز به همیشه کامل و بی نقص بودن را رها کنیم،  در این صورت می توانیم خودمان را خوشبخت ترین انسان روی زمین بیابیم.

 

پورتال رنگی – یافتن خوشبختی واقعی با ترک این عادت ها

مطلب ویژه تاروت رنگی – ترجمه: الهه تدین

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of