1 دقیقه ماساژ برای خلاصی از تمامی دردها - پورتال رنگی

سیستم گوارشی ۱۴ دی ۱۳۹۶ ۲ دیدگاه

ماساژ برای خلاصی از تمامی دردها

طب فشاری همانند طب سوزنی مدتها است که بخشی از طب چینی محسوب می شوند و هر دو دارای تاثیرات مثبت بر روی بدن می باشند. طب فشاری روشی شفابخش برای بدن است که علاوه بر درمان بیماری موجب آرامش و استراحت بدن نیز می شود. حال بیایید فقط با 1 دقیقه ماساژ ار تمامی دردها خلاص شویم !
جالب است که بدانید تمام نقاط طب سوزنی بر روی بدن شما، با اندامهای خاصی در ارتباط می باشند. بنابراین با فشار این نقاط می توان درد شکم، سوزش معده و سوء هاضمه را برطرف نمود. در این مطلب ما قصد داریم به شما بیاموزیم که چگونه با کمک طب فشاری و با 1 دقیقه ماساژ به درمان بدن خود کمک کنید.
1 دقیقه ماساژ برای خلاصی از تمامی دردها

نقطه A – مرکز قدرت

این نقطه در بخش مرکزی بدن قرار دارد.این نقطه در بین انتهای استخوان جناغ سینه و ناف شکم قرار گرفته است. با فشار بر نقطه A شما می توانید به درمان درد شکم، گرفتگی عضلات شکم، یبوست، سوء هاضمه و سوزش سر دل کمک کنید. علاوه براین فشار بر این نقطه استرس روحی مانند اضطراب و ناامیدی که می تواند منجر به سوء هاضمه شود را نیز درمان می کند.
با این حال اگر شما به بیماری های مزمن یا شدید مانند ناراحتی قلبی، سرطان و فشار خون بالا مبتلا هستید، بهتر است که این نقطه را به صورت محکم فشار ندهید. علاوه بر این توجه داشته باشید که این نقطه را بیشتر از 2 دقیقه فشار ندهید و سعی کنید با معده خالی از انجام این کار پرهیز نمایید.

همچنین بخوانید:  خواص کلم در درمان یبوست

نقطه B – دریای انرژی

شما می توانید این نقطه را دو انگشت پایین تر از ناف شکم پیدا کنید. شما با فشار این نقطه می توانید درد کمر و شکم، یبوست، نفخ شکم و مشکلات گوارشی را برطرف نمایید. شما می توانید از نوک انگشتان یا از کف دست برای فشار بر روی این نقطه استفاده کنید.در حالت ایده آل شما باید با تمرکز بر تنفس عمیق این نقطه را با مدت 1 دقیقه فشار دهید.

نقطه C – سه مایل

با توجه به شکل، این نقطه 3 انگشت زیر زانو و سپس 1 انگشت به سمت بیرون ساق پا قرار گرفته است. اگر شما هنگامی که پای خود را به سمت بالا و پایین خم می کنید عظلات را زیر انگشتان خود احساس می کنید، بنابر این شما این نقطه را به صورت صحیح پیدا کرده اید. ماساژ این نقطه می تواند موجب درمان درد شکم،سوء هاضمه،ناراحتی های معده و رفع خستگی شود.

نقطه D و E – دریای انرژی و قدرت

با توجه به شکل، نقطه D در پشت کمر 2 انگشت دور از ستون فقرات و نقطه E به اندازه 4 انگشت دور از ستون فقرات می باشد. اگر شما این نقاط را فشار دهید، می توانید سوء هاضمه و درد شکمی را تسکین دهید. با این حال مراقب باشید، اگر شما دچار دیسک کمر یا شکستگی استخوان ستون فقرات هستید، از فشار بر روی این نقاط خودداری نمایید. همچنین اگر شما دچار سستی و ضعف در ناحیه کمر می باشید، از این روش درمانی پرهیز کنید. با فشار این نقاط به صورت آرام شما می توانید موجب تسکین درد و بهبود در بدن خود شوید.

همچنین بخوانید:  حتما بخوانید: علائم حساسیت به گلوتن

نقطه F – نوه پدر بزرگ

این نقطه به اندازه عرض انگشت شست دست، پایین تر از قوزک داخلی پا قرار گرفته است. اگر شما بر روی این نقطه فشار وارد کنید می توانید به راحتی گرفتگی عضلات شکم، درد شکم، سوء هاضمه و اسهال را درمان نمایید. علاوه بر این این روش می تواند برای افرادی که دچار اضطراب شدید و مزمن هستند نیز موثر و مفید باشد.

نقطه G – دروازه داخلی

شما می توانید این نقطه را در سمت داخلی مچ دست پیدا کنید.بنابر این نقطه G به اندازه عرض دو و نیم انگشت زیر مفصل مچ دست قرار گرفته است.فشار این نقطه می تواند درد شکمی،سوء هاضمه، تهوع و اضطراب را برطرف نماید. بهتر است این نقطه را همراه با تنفس عمیق به مدت 1 دقیقه فشار دهید. برای فشار محکم بر روی این نقطه می توانید از انگشت شست دست استفاده کنید.
نکته:
به این مسئله نیز توجه داشته باشید، همیشه پس از انجام این شیوه درمانی،جهت رفع سموم بدن باید مقدار زیادی آب بنوشید.

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
2 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
سولماز
دی ۱۴, ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸ ب.ظ

موضوع بسیار جالب و آموزنده ایست. سپاس فراوان. تنها کاش برای اطمینان از تشخیص درست مکانهای گفته شده تصویر هم می داشت.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x