۱۰ راه برای سفری سبزتر حتی اگر علاقه به سفر پروازی دارید

گردشگری ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

سفری سبزتر کنید

شما میخواهید سبز زندگی کنید. بازیافت می کنید. حین مسواک زدن شیر آب را می بندید. اما در حین سفر رفتن از پرواز به بهشت گرمسیری و اقامت در قله های مرتفع چشم پوشی نخواهید کرد، حتی اگر هواپیماها گازهای گلخانه ای منتشر کنند و شیوه های معمول هتل مثل شستشوی روزانه ملحفه، به محیط زیست آسیب رسانند . علاوه بر اینها ، باز تمایل به سفر دارید.

هنوز امید هست . برای کمک به خواب راحتتر شما، برگه های موضوعی زیادی شکل گرفته است، در اینجا ۱۰ راه کوتاه برای سفری با مسئولیت کمتر حتی وقتی به هاوایی سفر میکنید، وجود دارد پس سفری سبزتر کنید !

  1. تعادل پروازتان

پرواز به خصوص کوتاه ، با توجه به گروههایی مثل صندوق دفاع از محیط زیست، در میان حداقل راههای پایدار سفر می باشد. بعضی از خطوط هوایی به شما اجازه می دهد که تلاش کنید تا کربن بجا مانده از اثر پا را با پرواز جبران کنید، اما با خرید آنچه به عنوان کربن جبرانی شناخته می شود یا راههای متنوعی برای کاهش گازهای گلخانه ای وجود دارد. مسافرین خطوط هوایی مثل دلتا و یونایتد می توانند ردپای کربنی خود را در وبسایتهای خطوط هوایی محاسبه کنند که معادل اندازه ردپای کربن سفر شما با تصویر دلار می باشد. آنها می توانند پول خود یا مایلهایی که در پروژه کاهش کربن مثل حفاظت از جنگل یا انرژی های تجدید پذیر بکار بردند را هدیه دهند.

خطوط هوایی تنها پیشنهادهای تعادل و جبران نمی باشند. برای مثال ، آمتراک سیستم راه آهنی محاسبه گر دارد و به شما اجازه می دهد تا جبران کربن را از مسیر قطار از طریق Carbonfund.org پیگیری کنید . بسیاری از سازمانهای محیط زیستی گفته اند برنامه های جایگزین مشکل ساز هستند  و تعدادی از آنها پیشنهاد می کنند کربن محاسبه شده بر سایتهای به اندازه کافی دقیق نیستند زیرا فاکتورهایی مثل پرواز فرست کلاس شما را در نظر نمیگیرند. ( زیرا ردپای کربن بزرگتری را منجر می شود چون فضای بیشتری را در این رده پروازی میگیرد که می توانست برای تعداد افراد بیشتری قابل استفاده باشد ) . هنوز شرکت در چنین برنامه هایی بهتر از پرواز کردن و انجام هیچ حرکتی می باشد . برای دقت محاسباتی بیشتر می توانید Carbonfootprint.com را بررسی کنید .

  1. تور شهری با پا

اگر نمیتوانید راه بروید دوچرخه سواری کنید .اگر نمی توانید دوچرخه سواری کنید از مترو، قطار یا اتوبوس استفاده میکنید . اگر خودرو اجاره کردید از نوع هیبریدی آن سفارش دهید . اگر راننده ای استخدام می کنید سعی کنید همسفری پیدا کنید و با ماشین خالی حرکت نکنید . خدماتی مثل لیفت و پیشنهاد همسفر اوبر ، هرچند تصور دوستدار محیط زیست می باشند ، مطالعاتی انجام داده اند :  در خدمت رسانی و مرکز تحقیقات حمل و نقل و توسعه پایدار شهری NRDC در دانشگاه کالیفرنیا – بریکلی، آنالیزی انجام داده اند که سرویس های خدماتی که برای محیط زیست مناسب هستند یا اگر فقط در جاده ها متراکم هستند ، با ترغیب به استفاده از حمل و نقل عمومی و هدایت و تشویق مردم به پیاده روی این سیر را تکمیل می کنند ؛ پس اگر هم عقیده هستید، پیاده روی کنید .

  1. اقامت در هتلی سبز (طرفدار محیط زیست)

سبزترین تعطیلات آن است که زیاد دور نشوید ، که این برای آنها که دوست دارند تمام دنیا را ببینند غیرممکن است . ایربنب در مقاله ای که سال ۲۰۱۴ منتشر شد ، استدلال کرد خانه های اشتراکی سبزتر از هتلها هستند . در این مقاله آمده است وی با استفاده از نتایج نشان داد کاهش انرژی خاص و آب مصرفی ، انتشار گازهای گلخانه ای و ضایعات که بستگی به بازدیدهای مهمانان و میزبانان از فوریه تا آوریل همان سال دارد ، اتفاق خواهد افتاد هرچند علمی نیز نبود.

اما اگر خانه اشتراکی مال شما نباشد ، می توانید هر هتلی سبزتر با استفاده از پتو و حوله مجدد خود ( برخی هتلها پیشنهادی به مهمانان می دهند که روزانه ملحفه و وسایل را تغییر ندهند ) دوش گرفتن های کوتاه ، خاموش کردن تهویه هوا ( یا استفاده از فن) ، کم کردن ترموستات و استفاده کمتر از الکتریسیته برای خشک کردن موها و خاموش کردن لامپها هنگام خروج از اتاق را تجربه کنید .

همچنین می توانید انتخاب کنید در هتلهایی اقامت داشته باشید که شیوه های معمول و قابل تحمل مثل جمع آوری آب باران و هیچ گرمایشی یا بدون تهویه اتاق یا فضایی که خالی هستند . برای یافتن آنها سایتهایی مثل انجمن هتلهای سبز را جستجو کنید مثل Expedia.com .همچنین دارای راهنمایی هایی برای سفر سبز نیز خواهد بود. آیا به هتل سبز علاقه ندارید؟  حفاظت از طبیعت ۱۰سوال خواهد داشت که می توانید بپرسید تا آن را درک کنید .

  1. بطری آب با قابلیت استفاده مجدد حمل کنید

طبق موسسه اقیانوس ، میلیون ها بشکه نفت برای تولید شیشه آب پلاستیکی که تنها توسط آمریکایی ها مصرف می شود ، نیاز است . در سال ۲۰۰۷ گروهی اعلام کرد مقدار نفتی که لازم است تا بطری های آب پلاستیکی تولید شوند به اندازه ای بود که انرژی سوخت بیش از میلیون ها خودرو و کامیون سبک برای یکسال تامین شود.  شما می توانید کار خود را با جلوگیری از انتشار این مواد در طبیعت از طریق استفاده از شیشه آب چندبار مصرف انجام دهید و همچنین افرادی که قهوه و چای مصرف می کنند می توانند از طریق مصرف در ماگ بجای کوپه های کاغذی ، در مصرف کاغذ کمک کنند.

  1. تور بسته

اسباب سنگین تر شما ، سوخت بیشتری نیازمند خواهد بود. حتی چیزهای کوچک مثل تلفن همراه وقتی به تعداد مسافریت در پرواز باشد ، بر وزن هواپیما تاثیر میگذارد . بسیار آسانتر و جدابتر خواهد بود وقتی تحت فشار زیادی از جانب کیف ها و وسایل خود نباشید .

  1. از بلیط اینترنتی بجای کاغذی استفاده کنید

در حال حاضر می دانیم تا وقتی مجبور نباشیم ،اقدام به پرینت اسناد نمیکنیم و هرکاغذی که استفاده کردیم را بازیافت خواهیم کرد. طبق WWF تولید کاغذ و برداشت چوبها به تغییر آب و هوا منجر میشود و تهدیدی برای جنگلهای طبیعی باقی  مانده  و مردم و حیات وحش که وابسته به آنهاست ، خواهد بود. بلیط های اینترنتی به هرحال ، راه طولانی برای تقویت و گستردگی در پیش دارند . اسکن گوشی های هوشمند در فرودگاهها و راه آهن معمولا یکپارچه و بدون مشکل هستند .

  1. به اطراف خود بروید

غذاهای با منبع محلی بخورید و از سوغات محلی بجای پلاستیکها خرید کنید و آنها را به هتل بازگردانده و در کیفهای چندبار مصرف قرار دهید . به علاوه می توانید از اقتصاد محل حمایت کنید . خرید محلی به معنای بسته بندی کمتراست و آیتم هایی که نیاز ندارید حمل کنید یا در کشتی قرار دهید ، سبب کاهش ضایعات و انتشار گازهای گلخانه ای می شود. همانطور که دانشگاه ایالتی میشیگان اشاره می کند ، خرید محلی سبب رشد مواد غذایی و کمک به حفظ مزارع و محل های سبز خواهد شد . برای کاهش انتشار و حتی بطور قابل توجه حذف آن ، گوشت قرمز را کاهش دهید یا حذف کنید ، زیرا تولید آن سرشار از کربن است .

  1. لپ تاپ خود را در حال Sleep قرار دهید

وقتی از لپ تاپ و سایر دستگاههای خود استفاده نمیکنید آنها را به حالت sleep بگذارید. اینکار برای ذخیره باتری و افزایش طول عمر آن و همچنین برای زمین مناسب است .

  1. تورهایی را انتخاب کنید که به محیط زیست آسیب نمی رسانند !

بسیاری از گروههای دوستدارمحیط زیست شامل حفاظت محیط زیست ، باشگاه سیرا و WWF ارائه دهنده سفرها و گردش وجود دارند که تمایل ندارند به طبیعت ، حیوانات یا انسانها آسیب برسانند . ماجراجویان Backroad  و REI تورهایی پیشنهاد می دهند که کمترین اثر به محیط زیست بگذارد.

  1. حرفها را وسعت دهید !

عادتهای سفر سبز خود را به دیگران انتقال دهید. شما اثراتی را چند برابر خواهید کرد که انتظار دارید در طول سفرهایتان برایتان پیش آید .

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !