10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت - پورتال رنگی

چهره ها , گوناگون ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

نابغه هایی که شاید هیچکس به آنها باور نداشت

به گزارش وبسایت cetusnews شاید تصور کردنش کمی سخت باشه اما خیلی از کمپانی های بزرگ و معروف که امروز نیمی از دنیا رو صاحب شدن از گاراژهای کوچک یا جاهای فقیرنشین شروع کردن. با خوندن این مطلب متوجه میشید که این کمپانی های بزرگ از کجا شروع کردن. کسی چه میدونه شاید شما هم بعد از خوندن این مطلب تصمیم بگیرید که ایده هاتون رو اجرا کنید.

Apple

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

اولین کامپیوتر شرکت اپل در سال 1976 به قیمت 666.66 دلار به فروش رفت. چه چیز باعث شد که استیو جابز مالک این شرکت بر اکثر لوازم الکترونی دنیا برتری پیدا کرد ؟ ما فقط میخواهیم به سال 2007 اشاره کنیم. سالی که برای اولین بار آیفون را به بازار عرضه کرد. وقتی که برای اولین بار آیفون به بازار عرضه شد، باعث بوجود آمدن انقلابی در بازار تلفن های همراه شد. آن روز استیو جابز گفت که اگر بتوانیم 1% از بازار را در اختیار داشته باشیم، بسیار خوب است ولی وی آنجا توقف نکرد. امروز شرکت اپل بیش از 15% از بازار تلفن همراه را در دست دارد. این فقط بخشی از تولیدات این شرکت بوده و به تولیدات مربوط به کامپیوتر را ذکر نمیکنیم.

Youtube

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

چاد هرلی، استیو چن، و جواد کریم در سال ۲۰۰۵ در حالی که روی سایت PayPal کار می کردند با هم آشنا شدند. یک روز غروب چاد و استیو جشنی بر پا کردند اما جواد نتوانست در آن جشن شرکت کند و استیو و چاد به سختی توانستند فیلم کوتاهی برای چاد بفرستند. و این دلیلی شد برای این که اولین گام ها را برای Youtube بردارند. امروزه یوتیوب بیشتر از یک بیلیون کاربر دارد که یک سوم کاربران اینترنت را تشکیل می دهند.

همچنین بخوانید:  روش های انتخاب کفپوش مناسب خانه

Kinder Surprise

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

در سال 1940 پیترو فریرو شروع به ساخت شکلات و شیرینی های خود در نانوایی خود کرد. با توجه به تجربیاتش به زودی در ایتالیا و در کل جهان شناخته شد. این شهرت پس از وی به برادرش گیو وانی و سپس به برادر زادیشان میشل به ارث رسید که وی شرکت کیندر سورپرایز را تاسیس کرد. اولین محصول این شرکت در سال 1972 در عرض یک ساعت فروخته شد. امروز این شرکت در دست فرزندان میشل اداره می شود. بسیاری از محصولات منجمله نوتلا، فررو روچر، رافاعللو و تیک تاک تولیدی این شرکت می باشند.

UBER

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

در سال ۲۰۰۸ کارآفرینان موفق تراویس گالانیک و گارت کمپ به کنفرانسی در پاریس رفتند و به سختی توانستند تاکسی پیدا کنند. این مشکل آن ها را به فکر انداخت و یک سال بعد UberCab در سن فرانسیسکو راه اندازی شد. امروزه UberCab بهترین خدمات تاکسی در دنیا شناخته شده است.

NIKE

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

کمبود کتانی های ارزان قیمت در فروشگاه های آمریکا “فیل نایت” را ترغیب کرد تا از آسیا کفش وارد کند و در آمریکا به فروش برساند. او در سال ۱۹۶۵ نام کمپانی خود را NIKE گذاشت و خودش شروع به تولید کفش کرد. نخستین کفه های دندانه دار کفش های نایک از جنس دستگاه وافل ساز درست شد. کمپانی نایک خیلی زود توانست ۵۰ درصد فروشگاه های آمریکا را از آن خود کند. امروزه کمپانی نایک در صنایع ورزشی حرف اول را می زند.

Warner Bros

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

در سال 1918، 4 جوان آمریکایی عاشق سینما، برادران هری، آلبرت، سم و جک وارنر شرکت وارنر براس را تاسیس کردند. هری و آلبرت به عنوان تهیه کننده و سم و جک به عنوان فیلم ساز فعالیت خودشان را آغاز کردند. در حقیقت استدیو وارنر براس بود که برای اولین بار، اولین فیلم با صدای جهان را تهیه کرد. (The Jazz Singer, 1927). اولین فیلم ترسناک با صدا (The Terror, 1928) و اولین فیلم رنگی جهان (On with the Show! 1929). امروزه لوگوی این استدیو به دلیل کیفیت بالای فیلم های ساخته شده خود باعث حیجان در ببیننده فیلم می شود.

همچنین بخوانید:  آیا می دانید هنر پخل بافی چیست؟

 

IKEA

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

اینگوار کامپراد که اولین شغلش فروش کارت های کریسمس، قارچ و توت بود در سن ۱۷ سالگی شرکت  IKEA را تاسسیس کرد. ایکیا انقلابی در دنیای مبلمان بوجود آورد. ایده او در ابتدا فروش محصولات به صورت جداگانه بود اما بعدها این امکان را به مشتری ها داد که علاوه بر مبلمان بتوانند ست وسایل دیگری را هم برای خانه های شان مناسب است خریداری کنند. اکنون ایکیا حدود ۴۰۰ فروشگاه در سراسر دنیا دارد.

INSTAGRAM

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

کوین سیستروم عاشق عکاسی بود و سه سال بعد از دانشگاه استنفورد برای مطالعه عکاسی به دانشگاه فلورانس می رود و یک دوربین هولگا ۱۹۸۲ تهیه می کند. عکاس می تواند با این دوربین بدون هیچ تلاشی عکس های مربعی بگیرد. همین دوربین فکر راه اندازی سیستمی که بتوان با عکس های ساده شاهکارهای هنری تهیه کرد را به سر سیستروم می اندازد. در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۲ این اپلیکیشن در اپ استور ظاهر شد و در سال ۲۰۱۲ توسط کمپانی فیسبوک خریداری شد.

LEGO

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

اوله کرک کریستینسن در سال ۱۹۳۲ ورشکسته شد و با ۴ بچه تنها زندگی می کرد. او برای شاد کردن کودکانش برای آن ها اسباب بازی درست می کرد و مدتی بعد آن ها را به فروش می رساند. کریستینسن برای اسباب بازی هایی که می ساخت اسم لگو را انتخاب کرد و خیلی زود توانست فروشگاهی برای اسباب بازی هایش باز کند. او در سال ۱۹۵۴ به شهرت جهانی رسید.

ZARA

10 نابغه ای که هیچکس به آنها باور نداشت

در سال ۱۹۷۵ امانیکو اورتگا خیاط اسپانیایی همراه با همسرش در خیابان مشغول پیاده روی بودند. آن ها از کنار فروشگاهی گذشتند که لباس های خیلی زیبایی داشت اما قیمت ها بیش از حد بالا بودند. اورتگا با خود فکر کرد چرا خودش لباس های زیبا اما با قیمت پایین تری تولید نکند. راز موفقیت زارا امروز در پیشگویی مدهاست.

Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x