5 بیماری خطرناک مایکروویو

سرطان 14 دی 1396 بدون دیدگاه

همه ما از دستگاهی به نام مایکروویو در آشپزخانه استفاده می کنیم. کار با مایکروویو برای همه ما بسیار آسان و در دسترس است. بیش از 30 سال است که کاربرد این وسیله در ایالت متحده امریکا مرسوم شده است. حال اینجاست که این سوال مطرح می شود، آیا دستگاه های مایکروویو برای طبخ غذا به طور سالم و ایمن مناسب هستند؟

5 بیماری خطرناک مایکروویو

پاسخ واضح و روشن است – خیر، زیرا روش های بهتری برای پخت و پز غذا وجود دارد که می تواند موجب حفظ مواد مغذی موجود در مواد غذایی شود.
در دستگاه مایکروویو از پرتوهای غیر یونیزه استفاده می شود. این پرتوهای یونیزان ماهیت الکترومغناطیس اتم را تغییر داده یا اینکه اتمها را یونیزه می کنند. این تغییرات واکنش اتم ها با یکدیگر را نیز تغییر می دهد. پرتو X، پرتو گاما و پرتوهای پزشکی هسته ای (پرتوهای مورد استفاده در سی تی اسکن، تصاویر رنگی دستگاه گوارش و ماموگرافی از پستان)، انواع پرتوهای یونیزان می باشند. مواد غدایی در مایکروویو توسط امواج حرارتی با فرکانس بالا، بسیار سریع طبخ می شود. در اینجاست که برخی از افراد معتقد هستند که این پرتوها می توانند برای سلامت بدن مضر و مخرب نیز باشند.

در این مطلب ما 5 بیماری شایع ناشی از مایکروویو را به شما معرفی می کنیم

بی خوابی

– شما باید بدانید که این دستگاه بر روی مغز تاثیر گذاشته و موجب آسیب های مغزی می شود.

سوء تغذیه یا فقدان مواد مغذی در بدن

– همه ما می دانیم که با استفاده از دستگاه مایکروویو تمام مواد مغذی و طعم واقعی غذا نیز از بین می رود.

خستگی مزمن

– دستگاه مایکروویو می تواند موجب احساس خستگی در بدن و همچنین چاقی مفرط نیز شود.

سرطان

– پرتوهای مایکروویو در بدن انسان تجمع می یابد و می تواند باعث سرطان گردد.

از بین رفتن آنتی اکسیدن ها

– این دستگاه ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در مواد غذایی را از بین می برد، در نتیجه خوردن این مواد غذایی موجب افزایش کلسترول و افزایش خطر حمله قلبی می شود.

این بدان معنی است که شما باید بیشتر مراقب سلامت بدن خود باشید و از به کاربردن این دستگاه های خطرناک در منزل خودداری نمایید. بنابر این بهتر است که روش های بهتر و ایمنی برای طبخ غذا انتخاب کنید.ما امیدواریم که شما واقعا با خواندن این مطلب هوشیار شده و این اطلاعات مفید را با دوستان و خانواده خود نیز در میان بگذارید.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of