۵ روش برای کنترل مصرف اینترنت در گوشی iphone

تکنولوژی , موبایل ۱۳ مهر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

اینکه چند اپلیکیشن خورنده حجم اینترنت را کنترل کنید کافی نیست . در واقع ۵ روش وجود دارند که به شما کمک می کنند بسته اینترنت تان تا پایین موعد مقررش کافی باشد.

  • جلوگیری از بروزرسانی خودکار نرم افزارها

مطمئن شوید که اپلیکیشن ها فقط وقتی خودکار بروزرسانی می شوند که به شبکه wifi وصل بشوند. برای اینکار به این قسمت بروید:

Settings > iTunes & App Stores  و  این گزینه را خاموش کنید :  Use Cellular Data

  • جلوگیری از برروزرسانی محتوا

در گوشی های آیفون، زمانیکه نرم افزارها در حالت غیرانتخاب شده ولی باز باشند (idle) باز هم اطلاعات جدید را دریافت می کنند  تا اگر دوباره برروی آنها کلیک کردید محتوای بروز را در اختیارتان قرار دهند. از طریق گزینه زیر این مورد را غیر فعال کنید:  Settings > General > Background App Refresh

در اینجا می توانید کاملا این گزینه را غیرفعال کنید یا فقط اینکار را برای برخی از اپلیکیشن ها انجام دهید.

  • غیرفعال کردن همکار wifi

در سیستم آیفون امکانی به نام همکار wifi وجود دارد که در آن برای جلوگیری از کند لود شدن صفحات زمانیکه سیگنال وای فای ضعیف است از شبکه داده سلولی سیم کارت کمک می گیرد. یعنی اگر جایی نشسته باشید که اواخر محدود شبکه وای فای باشد احتمال زیاد بیشتر از شبکه داده تلفن همراه خودتان دارید استفاده می کنید.

برای غیرفعال کردن آن ، به Settings > Cellular بروید و در انتهای صفحه گزینه Wi-Fi Assist را غیرفعال کنید.

  • غیرفعال کردن icloud drive

اگر از سیستم ابری icloud drive که اسناد و فایل های شما را از گوشی به حافظه اختصاصی تان در اینترنت آپلود می کند استفاده می کنید باید مطمئن شوید که اینکار فقط برروی شبکه وای فای انجام می شود.

برای همین به این مسیر بروید: Settings > iCloud > iCloud Drive  به انتهای صفحه بروید و گزینه Use Cellular Data را خاموش کنید.

  • دانلود موسیقی بجای پخش آنلاین آن

پخش آنلاین موسیقی ها و پادکست ها برای مدت طولانی و بدون استفاده از شبکه وای فای، هزینه های داده را خیلی افزایش می دهد. اکثر اپلیکیشن های پخش موسیقی و پادکست (مثل Spotify  و Apple Music) این اجازه را به کاربر می دهند که پخش را محدود به در دسترس بودن شبکه وای فای و استفاده از آن کند.

این کار معمولا باعث می شود که عادت کنید بجای پخش مستقیم آهنگ یا پادکست ، آنها را ابتدا دانلود کنید. مثلا در اپلیکیشن آهنگ اپل ابتدا به قسمت

Settings > Music بروید ، اگر گزینه اول فعال باشد دو گزینه تنظیماتی دیگر زیر آن می بینید. غیرفعال کردن گزینه اول Use Cellular Data، برای این است که کلا استفاده از اینترنت سیم کارت را غیر فعال کنیدد . اگر این خیلی برای شما زیاد است می توانید گزینه دوم (High Quality on Cellular) را  بجای اولی غیرفعال کنید که در اینصورت آهنگ ها را با کیفیت پایینتر آنلاین پخش می کند.

برای نرم افزار پادکست آیفون ، به  اینجا بروید  Settings > Podcasts و Cellular Data را غیرفعال کنید تا این اپلیکیشن با اینترنت سیم کارت اصلا کار نکند و یا اگر فقط می خواهید برای دانلود کردن از آن استفاده نکند و فقط از وای فای استفاده کند گزینه   Only Download on Wi-Fi  را فعال کنید.

Please Login to comment