» 5 ویژگی بسیار بد در مورد آیفون X

موبایل ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

آیفون ایکس : 5 ویژگی بسیار بد در مورد آیفون ایکس

با وجود اینکه این گوشی دوست داشتنی است ، اما اپل باید در مورد بعضی چیزها در ایفون 2018 دوباره تجدید نظر کند.

برای بیش از دو ماه، روزهای علاقه مندان به آیفون با آیفون X شروع شد وبه پایان رسید.. این گوشی در مقایسه با آیفون های قدیمی تر، بسیار سریع ، باریک و با 5.8 اینچ فضای روی صفحه نمایش واقعا عالی است. اما همانطور که این علاقه مندان متوجه بعضی از این نکات ظریف شدند ، متوجه ویژگی هایی شدند که چشمانشان را گرد و انها را عصبی کرد و در نهایت شاید ناسزا هم گفتند..
نکته جالب این است که تقریبا تمام این پیشگوییهای تحریک آمیز باعث شد که اپل دوباره طراحی آیفون X را انجام دهد که در آن دکمه خانه یا home را برداشته و یک دسته از سویپ ها و تپ ها را برای پوشش زمینه های مسیر یابی نصب کند.

از یک طرف، شناسه صورت و حرکات ثابت می کند که کاربران آیفون می توانند بدون دکمه خانه یا home زندگی کنند. از سوی دیگر یادگیری این موارد زمان برده وهمیشه تعویض سویپ چاره ساز نیست.بعضی از طراحی های آیفون ایکس ناقص است.بنابراین آنچه که ما در اینجا به ان می پردازیم، پنج ویژگی بسیار بد در مسیریابی آیفون ایکس است. چیزی که بسیاری از علاقه مندان در مورد آیفون ایکس واقعا دوست دارند، انتظار برای قسمتی جدید در آینده است.

مشکل شناسایی صورت Face ID در آیفون X

کارنکردن /Face IDشناسایی چهره در مواقعی که به آن نیاز دارید

/Face IDشناسایی چهره ، که اپل ان را جایگزین حسگر اثر انگشت ا کرده است ، از دوربین جلویی آی فون ایکس برای تأیید خرید تلفن همراه و باز کردن قفل تلفن استفاده کرده .وبا ساخت نقشه سه بعدی از چشمان، بینی و دهان کار میکند .. شناسه صورت اغلب فرد را تشخیص می دهد، اما به اندازه کافی به وی توجه نمیکند. به عنوان مثال، در هنگام استفاده از عینک آفتابی پلورایز میزان موفقیت 50 -50 است

زمانی که صورت شما بر روی پالشت است، شناسه صورت کار نمی کند.
.
زمانی کار نمیکند که فرد بیشترین احتیاج را به آن دارد یعنی صبح به هنگام بیدار شدن ازخواب که البته بخشی از مشکل بیولوژیکی است.اگر فردی نزدیک بین باشد، بدین معناست که زمانیکه دستش را به طرف تلفن می برد و بر میدارد، هنگامیست که عینک و دیگروسایل ارتباطی در جای خود هستند و وی به این نتیجه میرسد که گوشی را به صورتش نزدیک تر از 25 تا 50 سانتی متری کند که اپل توصیه میکند.
و این حقیقتی است که در حالت خواب آلودگی فرد در صبح، در حالیکه با یک چشم بسته به یک طرف درازکشیده و صورتش در بالشت فرو رفته است. شناسه صورت بی برو برگرد از این طریق مشکل ساز است .
اشتباه اپل در این است که آیفون X یک برنامه پشتیبان رضایتبخش برای حالت خواب آلودگی فرد ندارد. ، فرد با شناسه چهره/ Face ID فرصت دوم فوری نداردکه قفل تلفن را باز کند، وتحت هیچ شرایطی نمیتواند کاری انجام دهد زیراکه اسکنر اثر انگشت در صفحه اصلی نیز دیگر نیست،و تنها کاری که می تواند بکند این است که دوباره به آن ضربه بزند.
در اینجا هیچ شانسی هم ندارد مگر اینکه چند ثانیه طولانی صبر کند و مجددا تلاش کند، یا گوشی را قفل کرده و دوباره باز کند تا اسکن شناسه صورت Face IDجدید را شروع کند..
در اغلب موارد، شخص به این نتیجه میرسد که رمز عبور 6 رقمی خود را تایپ کند که از انتظار برای شناسایی صورت سریعتر است که ممکن است عمل کند یا نکندکه این نیز وقتی که مجبور میشود چند بار درروزیا هر روز این کار را انجام دهد، آزاردهنده است.هرکسی عاشق پشتیبان بیومتریک است یا دوست دارد در صورتیکه شناسه صورت Face IDنتواند اولین بار اسکن کند، در وقت اضافه سریعتر انجام دهد.

همچنین بخوانید:  دانلود نرم افزار Photo Editor برای ویرایش حرفه ای عکس

 عمرکم باتری در iPhone X
عمرکم باتری در iPhone X

اگر شخص یک آی فون قدیمی ترداشته باشد که عمر باتری آن به زحمت یک روز دوام می اورد اکنون بخواهد تعویض کند، iPhone X در ابتدا یک ارتقاء فوق العاده به نظر وی میرسد.

عمر باتری آیفون X طولانی تر از آی فون قدیمی خواهد بود، اما نه به اندازه ای که از یک گوشی 1000 دلاری انتظار میرود.
پس از دو ماه، فرد متوجه میشود که کاهش باتری شیب دار است. البته شارژ گوشی هر بار با پخش موسیقی یا ویدئو یا استفاده از مسیر یابی کم میشود. که این زندگی با تلفن است. اما حتی در روزهایی که این کارها را انجام نمیدهد، مجبور می شود قبل از رفتن به مهمانی شبانه ذخایر قدرت را بالا ببرد.و تضمینی وجود ندارد که باتری گوشی در طول فعالیتهای شبانه دوام بیاورد.
هنگامی که افراد با تلفن خود زندگی می کنند – پیامک ارسال میکنند،در اینترنت جستجو میکنند، کتاب الکترونیکی می خوانند- این عدم قطعیت باعث می شود که بین دستگاهی که می توانند به ان اعتماد کنند و یکی که باید به طور مداوم مدیریت کنند، تفاوت بگذارند.
که این صرفا بهانه نیست. در آزمایشات ویدیویی حلقه CNET، آیفون X پس از 9 تست، تنها از 11.5 ساعت به بعد کم آورد.که این دو ساعت کمتر از آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با همان آزمایش و شش ساعت کمتر از Galaxy Note 8 سامسونگ (17.5 ساعت) است.
به طور حتم، طول عمر باتری بیشتری نسبت به آی فون 8 دارد، اما قبل از اینکه باتری8 پلاس کاهش یابد، شارژ باتری آیفون ایکس کاملا تمام میشود.
این پنجره های زمانی در خلاء خیلی کوتاه نیستند ، اما زمانیکه نتایج را در کل رده گوشی ها مقایسه می کنند ، باتری آیفون X به عنوان گران ترین گوشی اصلی که می توانند بخرند ،به سرعت تخلیه می شود که مانند برخی از گوشی های میان رده ای است که کمتر از نصف قیمت هزینه دارند و با این فرض که تخلیه باتری آیفون ایکس سریع تر ازآنها نباشد.برای اینکه مسائل ناامید کننده بیشتری پیش نیاید ، اپل میزان درصد آیفون X را مخفی میکند که در نگاه اول قابل مشاهده نیست.در عوض باید از بالای گوشی در سمت راست بریدگی به طرف پایین ضربه بزنند تا به مرکز کنترل دسترسی داشته باشند.تنها در این صورت است که میتوانند مقدار شارژ باتری باقی مانده را در یک نوار دقیق ببینند.

همچنین بخوانید:  دستگاه های الکترونیکی وقتی خاموش هستند چقدر برق مصرف می کنند؟

میانبر مسیریابی iPhone X که فقط یک راه دارد

میانبر مسیریابی iPhone X که فقط یک راه دارد

برای برگشت به مسیر یابی Google Maps خود که در حال پیشرفت است، به اینجا ضربه بزنید.
افراد از مسیر یابی نقشه ها زیاد استفاده می کنند. هنگامی فرد که مجبور میشود هم از Google Maps و یا Apple Maps برای انجام کاری خارج شود، خوشبختانه آیفون X یک Tic Tac آبی رنگ را در اطراف ساعت قرار داده است ، و آن را به یک دکمه کوچک بسیار زیبایی تبدیل کرده است که با ضربه زدن به آن شخص میتواند دوباره به نقشه بازگردد.
این عالی است، اما گوشی اپل برای مدت کوتاهی کار نمیکند. ببینید، فرد می تواند از هر نرم افزاری که در حال کار با آن هست به نقشه تغییرجهت دهد، اما نمی تواند از نقشه به نرم افزاری بازگردد که از قبل با آن کار می کرد.. بنابراین اگرشخصی این مقاله را میخواند، می تواند برای بررسی جهت ها با استفاده از میانبر روی نقشه بزند و ، اما نمی تواند (بدون میانبر) به نقشه برگردد.
و هنگامی که فرد در طول یک سفر طولانی مجبور شود که دکمه میانبررا دوازده بار فشار دهد، اپل را لعنت می کند که فقط همین یک راه را گذاشته است.اما ما امیدواریم نسخه آینده گوشی این مشکل را حل کند. . اما راه های دیگری برای بازگشت به برنامه قبلی وجود دارد (مانند کشیدن روی سمت راست انحنای پایین صفحه ).
نکته اصلی این است که اپل به افراد آموزش می دهد تا برای انجام نیمی از یک کار بر روی یک فضای خالی ضربه بزنند. چرا از افراد بخواهند برای بازگشت از حافظه عضلانی کاملا متفاوت استفاده کنند؟امیدواریم نسخه آینده این نرم افزار تغییری در این خیابان دوطرفه ایجاد کند.
به هر حال، میانبر نیز با برنامه تلفن (این دکمه سبزمیشود)، یادداشت های صوتی (قرمز) و برخی از برنامه های دیگر کار می کند.

آیا زنگ هشدار در iPhone X روشن است یا کار نمیکند؟
آیا زنگ هشدار در iPhone X روشن است یا کار نمیکند؟

شخصی که تنظیم کننده کهنه کار آلارم هست و عصبی نیز می باشد ، در آخر هفته نیز آرام نیست مگر اینکه مطمئن باشد که خواب نمی ماند.( بله ، وی مشکل دارد)
که البته اگر ساعت را درست تنظیم کند یا حتی اصلا تنظیم نکند، بازهم نیمه شب با چشمانی خواب آلود از خواب بیدار میشود او دوست دارد به آیفون ایکس نگاهی انداخته و قبل ازاینکه دوباره به خواب برود فورا آیکون آلارم ساعت را ببیند که به او قوت قلب میدهد.
این همان چیزی است که در گوشیهای ایفون پیش از آیفون X بوده و همچنان در آیفون 8 و 8 پلاس نیز است. با این حال به دلایلی، اپل تصمیم گرفته است که این اطلاعات را مخفی کند. فرد نیز می تواند آلارم- و درصد باقی مانده باتری خود را ببیند- اما در ابتدا باید مرکز کنترل را پایین بکشد.
هیچ کس نمی خواهد در ساعت 4 صبح با آلارم گوشی هراسان بیدارشود. نمی خواهد یک صفحه را پایین بکشد یا بیشتر از آنچه که باید فکر کند که چکار باید بکند. به طور خلاصه، نمی خواهد کاری انجام دهد که باعث بیدار شدن وی شده بعد سخت تر از آنچه که باید ، به خواب برود.

همچنین بخوانید:  دانلود قدرتمندترین پلیر برای موبایل KMPlayer

اما بزرگترین مشکل این است …

-در دنیای گوشی هایی که به سختی از انها استفاده میشد و مانند رایانه های کوچک با سیستمهای فایل، کیبورد و قلم عمل میکردند، اولین آی فون به این خاطر مورد علاقه بود که ساده بود. هر کسی از آن استفاده کند.
10 سال بعد از این کسی نمیتواند از آیفون X که اپل عرضه می کند بدون آموزش استفاده کند. چیزهایی که باید آسان باشند بسیار پیچیده میشوند. برای مثال،آیا شخص نباید برای باز کردن قفل آیکون دوربین از صفحه آن را بالا بکشد؟ البته که نه، به شدت آن را فشار داده و سپس رها میکند.یا به سمت راست می کشد. که این یک تغییر در نسخه قدیمی است.
به عبارت دیگر، شخص باید بداند که چگونه از دکمه ای استفاده کند که از نسخه قبلی تغییر کرده است – یا می داند برای باز کردن آن چه حرکتی بکار ببرد. البته این تجربه کاربری خوبی نخواهد بود به خصوص برای شرکتی که به سادگی ساخته شده و سهولت استفاده شعار آن است.

بزرگترین مشکل iphone X
در ده سال آینده، آیفون X دارای حرکات پنهانی است که فقط شما باید آنها را بدانید، از جمله روشن کردن گوشی.
به عنوان مثال اپل دکمه ها را تغییر داده است که فرد میتواند با فشار دادن یکی از آنها اسکرین شات از خود گرفته و گوشی را خاموش می کند. که اگر این دکمه ها خراب شوند ممکن است به طور تصادفی با911 تماس بگیرد.
همچنین فرد باید بداند که کدام طرف Notch برای کنترلهای سریع در مرکز کنترل (سمت راست) کشیده و کدام قسمت را باید برای تذکرات یا نوتیفیکشن ها (سمت چپ) بکشد. و اکنون، با دوبار فشار دادن دکمه قفل به نصب برنامه پایان داده و آن را نگه دارد تا Siri بکار بیاندازد
در حالی که این تغییرات کاملا قابل یادگیری هستند و حتی در طول زمان به طبیعت دوم تبدیل میشوند، قابلیت مسیر یابی آیفون X، بسیار متفاوت از طرح منطقی است که آیفون را از هر گوشی دیگری در زمان خود متمایز کرده است.
این بدین معنی نیست که فرد میخواهد آیفون X به استایل تکمیل نشده آیفون اصلی بازگردد. بلکه اپل در کنار برخی از تکنولوژی های جدید این فرصت را داشت تا در مورد نحوه استفاده از یک گوشی تجدید نظر کند و آن را با پیچیده تر کردن در استفاده به پایان برساند.

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x