۶ راه برای درمان سریع گرفتگی بینی

سیستم تنفسی , گوش و حلق و بینی ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۲ دیدگاه

آیا شما از گرفتگی بینی خسته شده اید؟ آیا فعالیت روزانه شمارا مختل کرده است؟ احتقان سینوس می تواند به هر دلیلی اتفاق بیفتد !
یکی از اشتباهاتی که مردم اغلب در این مواقع انجام می دهند، همان طور که در پست های قبلی در مورد درمان گرفتگی بینی ذکر شد، دائما فین کردن یا بالا کشیدن مخاط بینی است این کار مشکل گرفتگی بینی را تشدید می کند چون مخاطی که از این طریق به بینی می رود می تواند موجب بروز عفونت شود.
به گزارش brightside هر کسی که مشکل گرفتگی بینی رو تجربه کرده ممکنه هر کاری برای متوقف کردنش انجام بده. پورتال رنگی چند روش برای از بین بردن گرفتگی بینی آورده که میتونید اون ها رو به راحتی امتحان کنید.

درمان گرفتگی بینی با ۶ راه ساده

بین ابروها را ماساژ دهید

درمان گرفتگی بینی با 6 راه ساده

یک دقیقه بین ابروها را ماساژ دهید. این کار از خشکی و التهاب سینوس ها جلوگیری می کند، تاثیر پیشگیری کننده دارد و فشار سینوس های پیشانی را کاهش می دهد.

سینوس های بینی را ماساژ دهید

درمان گرفتگی بینی با 6 راه ساده

۱ الی ۲ دقیقه با انگشت اشاره و انگشت میانی سینوس های بینی را با حرکات دایره ای ماساژ دهید و به آرامی فشار دهید. این فشار مسیرهای بینی را باز می کند و راحت تر می توانید از بینی نفس بکشید.

فاصله بین بینی و لب ها را ماساژ دهید

درمان گرفتگی بینی با 6 راه ساده

۲ الی ۳ دقیقه نقطه بین بینی و لب بالایی را ماساژ دهید. این کار تورم بینی را کاهش می دهد.

دستگاه بخار استفاده کنید

درمان گرفتگی بینی با 6 راه ساده

وقتی رطوبت محیط کمتر از ۴۰ درصد باشد موکوس های بینی خشک می شوند و تنفس را دچار مشکل می کنند. اگر موکوس ها زیاد باشند و رطوبت هوا کم باشد باکتری ها گسترش پیدا می کنند. در واقع میانگین رطوبت هوا باید بین ۴۰ تا ۶۰ درصد باشد.

پل بینی را گرم کنید

درمان گرفتگی بینی با 6 راه ساده

پارچه گرمی را بردارید و روی بینی قرار دهید. گرما موکوس ها را روان تر می کند. سپس بینی را شسته و با محلول سالین شستشو دهید.

اگر دلیل گرفتگی بینی آلرژی است ورزش کنید

درمان گرفتگی بینی با 6 راه ساده

وقتی ضربان قلب افزایش پیدا کند و دمای بدن بالا برود تاثیر خوبی روی مایع شدن موکوس های بینی می گذارد و خیلی راحت تر می توانید با بینی تنفس کنید. تنها ۱۵ دقیقه ورزش برای مبارزه با ورم مخاط بینی کافی است.

2
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
سولماز

بسیار عالی و مفید! برای من یکی که واقعا به کار می آید! خیلی ممنون!