ارتباط مستقیم آلودگی هوا و دوره قاعدگی (پریودی) زنان جوان - پورتال رنگی

بهداشت و سلامت بانوان ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

آلودگی هوا و تاثیر آن بر دوره قاعدگی (پریودی) زنان جوان

ارتباط مستقیم آلودگی هوا و دوره قاعدگی زنان جوان

آلودگی هوا باعث ایجاد مشکلاتی در دوره قاعدگی (پریودی) زنان جوان میشود.

تحقیقات جدید نشان می دهد دخترانی که در اولین دوره قاعدگی خود در معرض آلودگی هوا قرار میگیرند ممکن است چرخه قاعدگی نامنظم داشته باشند.

براساس یک مطالعه که در مجله انسانی تولید مثل انجام شده اشت ، دانشمندان یک علت مستقیم بین آلودگی هوا و چرخه قاعدگی نامنظم برای زنان جوان را پیدا کرده اند.

هنگامی که دختران جوان در معرض سطوح بالای آلودگی هوا قرار می گیرند ، احتمال اینکه در بزرگسالی دوره قاعدگی نا منظم و طولانی تری داشته باشند ، زیاد است.


بیشتر بخوانید:

6 حرکت یوگا مناسب برای کاهش مشکلات قاعدگی (پریودی)


این مطالعات نشان میدهد آلودگی هوا بر هورمون هایی که در تنظیم دوره قاعدگی نقش دارند ، بسیار موثر است .

همچنین تحقیقات قبلی ارتباط بین آلودگی هوا و ناباروری و سایر مسائل مربوط به سیستم تولید مثل زنان، مانند وضعیت هورمونی و سندرم تخمدان پلی کیستیک را نشان میدهد.

در تحقیقات جدید بر 35000 زن، اطلاعات مربوط به ذرات آلودگی هوا در منطقه زندگی زنان و اولین دوره از چرخه قاعدگی آنان در جوانی گزارش شده است.
بر اساس مطالعات ، یک رابطه قوی میان زنانی که در جوانی ساکن شمال شرقی یا غرب بوده اند ، یافت شد.

محققان نوشتند: “قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در سنین نوجوانان باعث رخ دادن زود هنگام قاعدگی می شود .” مطالعات انجام شده با نتایج موجود در مورد آلودگی هوا و بیماری های دستگاه تناسلی مطابقت دارد .پس از آن کاهش آلودگی هوا سلامت زنان بهبود می یابد.

همچنین بخوانید:  لیست خوراکی ها برای پیشگیری از سرطان زنانه

“در حالی که آلودگی هوا بر بیماری های قلبی عروقی و ریه اثر میگذارد ، مطالعات جدید نشان می دهد که ممکن است سیستم های دیگری مانند سیستم تولید مثل را نیز تحت تاثیر قرار بدهد.” دکتر Shruthi Mahalingaiah ، عضو دانشکده پزشکی بوستون می گوید :”بیماری های موجود ممکن از طریق کاهش آلاینده های هوا ، بهبود یابند.”

medicaldaily

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x